Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (26.02.-04.03.)

Lielais Austrumu kaimiņš dzīvoja prezidenta vēlēšanu gaidās, tāpēc par sevi lika dzirdēt biežāk nekā parasti, Latvijā sāka plaukt sniegpulkstenīši, un asnus dzen kārtējā jaunā domubiedru grupa, kas iespējams atkal centīsies mainīt mūsu dzīvi, bet kas noticis mūsu novados, stāsta Ziemeļlatvijas korespondenti.

Ziņo Santa Sinka

 Bedrīšu problēma

Smiltenē autovadītāji aktualizē bedrīšu problēmu, norādot, ka viņus neapmierina esošā situācija. Viņuprāt, atbildīgo attieksme esot pārāk vienaldzīga. Kā novēroja "Ziemeļlatvija", piektdien bedres remontēja Dzirnavu ielā.

Līdz šim vāja atsaucība

Pagājušajā nedēļā beidzās dalībnieku pieteikšanās novada dziedošo ģimeņu pasākumam "Dziesmu pavards" Grundzālē. Tā kā dalībnieku atsaucība bija vāja, pieteikties var vēl arī šonedēļ.

Baudīja ziemas priekus

Aizvadītās nedēļas otrā pusē nolemts, ka 3. martā būs ziemas prieki Bilskas pagasta ļaudīm Vasu kalnā. Tā arī notika.

 

Ziņo Sandra Pētersona

Pieņem budžetuSmiltenes novada domes sēdē ir apstiprināts pašvaldības pamatbudžets un speciālais budžets 2012. gadam. Pamatbudžetā ieņēmumi šogad ir plānoti 8 705 778 lati; izdevumi - 10 099 275 lati. Līdzekļu atlikums pamatbudžetā šā gada sākumā bija 1 801 348 lati.

Lauksaimnieki satiekas kongresā Piektdien Launkalnes pagasta Silvā notika biedrības "Lauksaimnieku apvienība" pirmais kongress. Zemkopības ministrijas ierēdņi informēja klātesošos lauksaimniecības nozares pārstāvjus par izmaiņām tiešo maksājumu un tirgus pasākumu sistēmā 2012. gadā un turpmāk, par Lauku atbalsta dienesta aktualitātēm, tai skaitā izmaiņām platību maksājumu pieteikumos, un citām būtiskām tēmām. Kongresā par nozares aktualitātēm runāja arī zemkopības ministre Laimdota Straujuma.

 

Sieram - sudraba medaļaAkciju sabiedrībā "Smiltenes piens" ražotais siers "Vatson" (Latvijā to pārdod ar nosaukumu "Krievijas") ar samazinātu tauku saturu saņēmis sudraba medaļu starptautiskā izstādē "PRODEXPO 2012" Maskavā.

Popularizē zaļo dzīvesveiduCeturtdien Smiltenes bibliotēkā interesentus pulcēja izglītojošs seminārs "Zaļais dzīvesveids - pārtikas pašapgāde". Lektores no Labo darbu apvienības "Ka dzi" popularizēja tiešo pirkšanu, kas ir atbalsts vietējiem zemniekiem.

Remontē galveno "artēriju"Smiltenes ģimnāzijā aizvadītajā nedēļā sākās remonts gaitenī, kas savieno skolas abus korpusus. Objektā strādā SIA "Smiltenes NKUP".

Ziņo Inga Karpova:

Iespēja papildināt ģimenes budžetuPagājušonedēļ iedzīvotāji, kuri strādā un maksā nodokļus, Valsts ieņēmumu dienestā varēja sākt iesniegt gada ienākumu deklarāciju. Deklarācijas iesniegšana ļauj iedzīvotājiem atgūt no valsts iepriekšējo gadu laikā nodokļos pārmaksāto naudu un tādējādi iegūt papildu naudu ģimenes budžetā.

Vēta, kurš der direktora amatamAizvadītajā nedēļā īpaša Valkas novada pašvaldības komisija, kura vadīja novada domes priekšsēdētāja vietnieks Viesturs Zariņš vērtēja četrus amata pretendentus, kuri savas kandidatūras pieteica Valkas pilsētas kultūras nama direktora amatam.

Informē 9. klašu skolēnu vecākusPagājušonedēļ Valkā notika pamatskolas un ģimnāzijas 9. klašu vecāko sapulce. To organizēja pašvaldības Izglītības pārvalde. Tikšanās sarunas tēma bija par skolēnu turpmākās izglītības vai profesijas ieguves iespējām pēc 9. klases beigšanas.

"Pasaciņā" - rokdarbu izstādeAizvadītajā nedēļā un vēl šonedēļ Valkas pilsētas bērnudārzā "Pasaciņa" apskatāma audzēkņu, vecāku un pedagogu rokdarbu izstāde. Ieejot izstāžu zālē, acis ņirb no krāsu raibuma un dzīves prieka.

 

Ērģemieši atvadās no ziemasPagājušonedēļ Ērģemes pamatskolā notika sporta spēles "Atvadas no ziemas". Visi - gan lieli un mazi - mērojās spēkiem sešās disciplīnās, bet visinteresantāk bija kāpt uz garām slēpēm trijatā un mēģināt pieveikt noteikto distanci.

 

 Ziņo Aivars Zilbers:

 Jauns amatierkolektīvsPagājušajā nedēļā Valkas pagasta saieta namā "Lugažu muiža"uz pirmo mēģinājumu sanāca tautisko dejo kolektīva dalībnieki. Šis ir jau septītais amatiermākslas kolektīvs, kas sācis darboties pagasta saieta namā. Tautiskās dejas mācīs Mairita Jansone.

Meteņos gatavo cepuresFebruāra beigās vairākās skolās svinēja meteņus. Interesanti šie svētki izvērtās Ozolu pamatskolā, kur meteņus sagaidīja ar pašdarinātu cepuru konkursu. Pirmo vietu par skaistāko cepuri un labāko stāstījumu par to ieguva skolniece Sindija Ziemiņa.

Uz ceļiem un ielām parādās bedres.Pēc pirmā lielākā atkušņa vairākās Valkas ielās, kā arī uz tās apkārtnē uz ceļiem ir parādījušās bedres. Ceļa uzturētāji un pašvaldības apliecina, ka bīstamās vietas ir zināmas un, tiklīdz laikapstākļi ļaus, tā bedres tikšot aizpildītas.

Lielajos finanšu darījumos - arī novada deputāta vārdsPagājušajā nedēļā interneta ziņu aģentūras "Delfi" portāls informēja, ka SIA "Veriko" ir nesekmīgi pieprasījis lidsabiedrības "airBaltic" un tās līdzīpašnieces "Baltijas aviācijas sistēmas" maksātnespēju. "Delfi" raksta, ka "Veriko" vienīgais valdes loceklis ir Valkas novada domes deputāts Aivars Sjademe."Ziemeļlatvija", sazvanoties ar A. Sjademi, uzzināja, ka viņš pašlaik atrodas Ēģiptē un savu saistību ar "Veriko" paskaidros pēc atgriešanās.

Ziņo Aldis Dubļāns

Ziema aizvadītaSedas stadionā uz Masļeņicu bija ieradušies vairāk nekā nekā 120 dalībnieku.

Medaļu birumsLavijas pašvaldību sporta veterānu (senioru) 49. sporta spēlēs vieglatlētikā telpās valcēniešiem 15 medaļas, smilteniešiem - deviņas.

No Ziemeļvidzemes līdz KanaimaiValkas novada Centrālajā bibliotēkā aplūkojama izstāde "Pasaule [email protected]ā bibliotēkā: Kanaimas Nacionālais parks. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts".

Sporta diena aizvadītaVijciema pagastā skolas sporta laukumā notika tradicionālā sporta diena ziemas sporta veidu cienītājiem.

Kad dvēsele prasa māluValkas mākslas skolas skolotāja keramiķe Skaidrīte Bondare vienmēr ir mākslas notikumu virpulī. Kolēģi uzsver, ka ar viņu nekad nav garlaicīgi.

Citas ziņas