Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (26.09.-02.10.)

Rudens ar katru dienu vairāk piesaka savu klātbūtni. Migla un vēsie rīti sola, ka drīz krāsainās lapas jau būs pārvērtušās par siltu paklāju. Politiķi joprojām nevar vienoties, kurš veidos valdību, bet kas jauns Ziemeļlatvijas novados, stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadā

Govis posta mazdārziņus

Aizvadītās nedēļas sākumā Launkalnes pagasta "Eķīšu" iedzīvotājas Sarmītes Gulbes mazdārziņā atkal ieklīda kaimiņu govis. Šoreiz apēstas 30 kāpostgalvas. Aizdomās tiek turēti uzņēmuma "Sprīdītis" lopi. Novada domes Administratīvā komisija par līdzīgu, iepriekš notikušu gadījumu trešdien piemēroja SIA "Sprīdītis" 100 latu lielu naudas sodu.

Atklāj izstādi

Smiltenē atklāta Tautas lietišķās mākslas studijas "Smiltene" daiļamata meistaru darbu izstāde. Tajā izliktas Vidzemes strīpainās segas, rakstainās segas, plecu lakati, adīti cimdi un zeķes.

Izstāde ir iekārtota studijas telpās Atmodas ielā 2 (netālu no pieminekļa "Sašķeltā ģimene") un būs atvērta līdz Ziemassvētkiem.

Apbalvo skolotājus

Smiltenē svētkus svinēja novada izglītības darbinieki. Izglītības pārvalde pirmo reizi pasniedza balvu izglītībā par izciliem panākumiem bērnu audzināšanā un mācīšanā. To saņēma skolotājas Dagnija Feldhūne (Smiltenes ģimnāzija), Valda Cirīte (Smiltenes Centra vidusskola) un Inguna Slapjuma (Smiltenes pirmsskolas izglītības iestāde "Pīlādzītis"). Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus saņēma Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolotājas Gunta Lapiņa un Anita Urbacāne. Deviņas skolotājas apbalvotas ar Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes Atzinības rakstiem.

Darbu uzsāk "Ritenītis"

Smiltenē atvērts izglītojošs bērnu rotaļu centrs "Ritenītis", ko vada uzņēmēja, skolotāja Marita Timermane. Centrā vecāki skolotājas uzraudzībā var atstāt bērnu uz viņiem nepieciešamo laiku. "Ritenītis" arī piedāvā privātstundas sākumskolas skolēniem, bērnu sagatavošanu skolai, bērnu pasākumus un bērnu attīstību veicinošas spēles, rotaļas un nodarbības.

Ziņo santa Sinka

Dome iekļauj savā dienas kārtībā

Smiltenes centrā un tās tuvumā var pamanīt vairākas reklāmas izkārtnes un uzrakstus, kas maldina iedzīvotājus, jo īpaši pilsētas viesus. Piemēram, "Vecais Parks", "Burger House", arī afišu stabus rota veca informācija. Noskaidrojām, ka Smiltenes novada domes dienas kārtībā iekļauts šis jautājums.

Policisti pievērš pastiprinātu uzmanību jaunatnei

Pagājušajā mēnesī Valsts un Pašvaldības policijas darbinieki viesojās novadu pirmsskolas izglītības iestādēs, vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs, lai atgādinātu skolu jaunatnei par vispārējo drošību, kura pa vasaru daudziem piemirsusies, kā arī katrā vecuma grupā pievērstu uzmanību viņiem aktuālākām lietām un problēmām.

Sākumā atbalstīja, pēc tam pārdomāja

Izrādās, ka iecienītajā stāvlaukumā pirms Tepera ezera "Smiltenes NKUP" bija nolēmis izvietot vienu atkritumu konteineru, ko arī izdarīja. Tomēr dienas laikā, visticamāk tuvējo māju iedzīvotāji to piepildīja ar sadzīves atkritumiem. Šī iemesla dēļ atkritumu konteiners aizvests prom.

VAČH 2011./2012. gada sezona sākusies

Arī šosezon Vidzemes atklātajā čempionātā hokejā spēlēs "Smiltene'09", "Smiltenes vanagi", "Skorpions", "Vijciems" un "Seda". Visas nosauktās komandas spēles aizvada 1. līgā. Jaunajā sezonā kopā 17 komandas.

Pirmīšu piedzīvojums mežā

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas pirmo klašu skolēniem septembris bija izzinošs un piedzīvojumiem bagāts mēnesis, bet viņu audzinātājām ļoti atbildīgs un darbīgs laika posms. Skolotājas Inta Purgale, Dzintra Vaivode un Anita Žeļezkina ar saviem pirmīšiem nolēma piedalīties konkursā "Mūsu mazais pārgājiens". Atgādinām, ka reiz šīs skolas skolēni jau konkursā guva panākumus un pat uzvaru.

Svin rudens saulgriežus "Pīlādzītī"

Šogad bērnudārzā Miķeļdienu jeb rudens saulgriežu "Pīlādzīša" lielā saime svinēja kopā ar bērnu vecākiem. Bija tirdziņš, rotaļas, izstāde, silta tēja, pīrādziņi un lauku māju "Kalbakas" atvestie trusīši.

Pirmais jaunās skolas pasākums

Ceturtdien Kalnamuižā notika pirmais Smiltenes valsts tehnikuma - Profesionālās vidusskolas rīkotais pasākums. Tā bija audzēkņu un pedagogu adaptācija skolas vidē orientēšanās veidā.

 

Ziņo Inga Karpova

Saņem Ekoskolas nosaukumuPagājušonedēļ Ēveles pamatskola Latvijas Universitātes Lielajā aulā saņēma starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā karoga balvu. Skolas direktore Ilze Cara stāsta, ka balvu izglītības iestādēm piešķir uz vienu mācību gadu, un tā katru gadu jāiegūst no jauna. Savukārt Zaļā karoga balvu saņem tikai tās skolas, kas ilgstoši spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā.

Oficiāli sāk darboties labdarības organizācijaValkā ir izveidojusies un oficiāli reģistrējusies labdarības organizācija - Dzīvnieku SOS "Sāra". Organizācijas aktīvisti sniedz palīdzību nelaimē nonākušiem dzīvniekiem. SOS "Sāra" aktīviste Gunta Kraučuna lūdz sabiedrību nebūt vienaldzīgiem un ziedot līdzekļus mājdzīvnieku glābšanai un jaunu māju sameklēšanai.

 

Iepazīst Latvijas mežusPagājušonedēļ Strenčos, Sedā un Valkas pusē viesojās meža darbinieki un īpašnieki no Zviedrijas, Igaunijas un Latvijas. Vizīte notika projekta "Koksnes enerģija un ekoloģiski tīras tehnoloģijas". Šajā projektā kā partneris iesaistījies Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.

Apskatāma izstādeBiedrības "Atbalsts cilvēkiem ar īpašām vajadzībām" telpās Valkā, Rīgas ielā 35, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 14 apskatāma kaķu izstāde.

Atklāj pirmo renovēto daudzdzīvokļu namuAizvadītajā nedēļā Valkā, Ausekļa ielā 46 atklāja pirmo siltināto daudzdzīvokļu namu. Vienkāršotās renovācijas darbu ietvaros ir veikta ēkas ārsienu un pagraba siltināšana, veco logu un koplietošanas durvju nomaiņa, kā arī bēniņu pārseguma siltināšana.

 

Vilcienā dzied korisAizvadītajā sestdienā vilcienā Rīga - Valga pasažierus ar savu dziedājumu priecēja Latvijā pazīstamais koris "Balsis diriģenta Inta Teterovska vadībā.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Vēro putnusSvētdien Sedas purvā Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās administrācijas pārstāves Rūtas Zepas vadībā notika putnu vērošana no purvā ierīkotā skatu torņa.

Skaidro darba ņēmēju tiesībasPagājušajā nedēļā "Ziemeļlatvijas" redakcijā Valkā pie "karstā telefona" dežurēja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības Valmieras konsultāciju centra speciālistes Linda Pētersone un Tatjana Andersone un atbildēja uz iedzīvotāju jautājumiem par darba likumdošanu.

Tiekas ar dzejnieci un mūziķiPagājušo pirmdien Valkā ar klausītājiem tikās dzejniece Marika Svīķe no Smiltenes un mūziķis Jāni Žagariņš.

Citas ziņas