Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (27.06- 03.07)

Visapkārt zemeņu lauks...Zied liepas un dārzos smaržo zemenes. Sārtojas ķirši. Sācies jūlijs, un vasara ir pilnbriedā. Dažbrīd moka karstums, tad pārbrāžas negaisa mākoņi, bet kas noticis Ziemeļvidzemē stāsta mūsu koerepondenti.

 

Ziņo Sandra Pētersone

Būvē govju fermuVariņu pagasta lauksaimniecības uzņēmums SIA "Palsa" Variņos sācis būvēt jaunu fermu 490 slaucamām govīm. Objektu ekspluatācijā plānots nodod līdz šā gada Ziemassvētkiem.

Uzplaukst vasarā29. jūnijā Smiltenes skaistumkopšanas salonā "Impulss" frizieres Baibas Dārznieces krēslā iesēdas konkursa "Uzplauksti vasarā!" pirmā uzvarētāja smilteniete Sandra Lauberga , lai mainītu savu frizūru. Konkursu "Uzplauksti vasarā!" rīko interneta portāls www.ziemellatvija.lv sadarbībā ar skaistumkopšanas salonu "Impulss" un tā īpašnieci B. Dārznieci. Piedalīties vēl var ikviens, jo tagad noslēgusies tikai konkursa pirmā kārta. Nākamās notiks jūlijā un augustā.

 

 

Iekārto atpūtas vietuSmiltenē, Klievezera pludmalē izveidota atpūtas vieta. To pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" Austrumvidzemes mežsaimniecības pasūtījuma izveidoja Grundzāles pagasta firma "Koka rokdarbi". Ezera krastā uzstādīti koka zviļņi, pārģērbšanās kabīne, uzbūvēta malkas nojume un ierīkota ugunskura vieta. Ezerā izbūvēta koka laipa.

Apģērbj sportistusSmiltenes novada sportistiem ir jaunas formas , ko ar pašvaldības atbalstu Vācijā iegādājies Smiltenes sporta centrs. Pavisam ir 30 komplekti: sarkanas jakas un zilas bikses. Smiltenes sporta centra priekšsēdētājs Guntars Markss uzsver, ka, iegādājoties sporta tērpus Vācijā, izdevies ietaupīt. Vācijā šāds tērps izmaksā vidēji 21 latu, bet Latvijā, - sākot no 50 latiem.

Iedzīvotājiem maza interesePirmdien, 27. jūnijā, tikai aptuveni 20 cilvēku ieradās uz sanāksmi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Smiltenes novadā, ko Smiltenes kultūras un sporta centrā rīkoja novada dome. Pašvaldības pārstāvji skaidroja iedzīvotājiem, kāpēc novada dome nolēmusi slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu Smiltenes novadā ar SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija".

Uzņem ārzemniekusNo 27. jūnija līdz 4. jūlijam Palsmanē viesojas delegācija no Nīderlandes pilsētas Groningenas , Svētā Mihaela skolas: 30 pusaudži, 16 viņu vecāki un divi skolotāji. Ārzemniekus uzņem Palsmanes pamatskola. Palsmanes pamatskola ar Nīderlandes skolu sadraudzējās, savulaik kopā strādājot Eiropas Savienības izglītības programmas "Comenius" projektu. Kopš tā laika Palsmanes skolēni Nīderlandē bijuši divas reizes, bet turienes pusaudži Latvijā viesojās trešo reizi.Ciemiņus palsmanieši izklaidēja, rīkojot viņiem sacensības un jaunsargu militārās sporta spēles koncertu, diskotēkas un ekskursijas.

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Uzlabos glābēju autoparkuVUGD Vidzemes brigādes Valkas nodaļa kopprojektā ar igauņiem saņems divas jaunas specializētas automašīnas un gatavos projektu jauna depo būvniecībai.

Noskaidros pludmales volejbola karaliLugažos notiks pludmales volejbola turnīrs jaunā formātā, lai noskaidrotu labāko spēlētāju.

Lugažu laukumā jauni stādījumiBiedrības "Atbalsts Valkai" dalībnieki Lugažu laukumā iestādīja deviņas egles un piecus hortenziju krūmus. Domājams, ka pilnīga laukuma rekonstrukcija sāksies nākamgad.

Veterāniem bagāta medaļu ražaValkas un Smiltenes novada vieglatlēti seniori mājās pārved gandrīz pussimts medaļu.

Tilta būvniecība ir pabeigtaValkā Rūjienas ielā ir uzcelts elegants tilts pār Pedeli. Tā nodošana ekspluatācijā notiks, kad uzlies tranzītielas asfalta seguma otro kārtu.

Ierodas vasaras praksēValkā vēl visu šo nedēļu notiks Jārmalas mākslas skolas audzēkņu vasaras prakse. Noslēgumā gaidāma ekspromtizstāde.

 

Nedzīvos uz pilsētas akmeņiemVijciemietei Benitai Kangro enerģijas ir tikpat daudz kā trīs parastiem cilvēkiem.

 

Ziņo Santa Sinka

 Smiltenes mākslas skola kļūs modernāka

Smiltenes mākslas skolas audzēkņiem jaunajā mācību gadā būs iespēja apgūt datorgrafiku, jo, pateicoties veiksmīgi uzrakstītam projektam "Datorgrafikas mācību priekšmeta ieviešana Smiltenes mākslas skolā", tiks iegādāti trīs datoru komplekti.

"Papardēm" jauni tērpi

Blomes senioru deju kopas "Papardes" dalībnieces tikušas pie jauniem, zaļiem kostīmiem, kurus pirmo reizi plašākai publikai atrādīja koncertā Jeberlejas estrādē. Vēl 16 dejotājām darināts cepures, kuras būs piemērotas uzšūtajiem kostīmiem.

Iespējams, remontēs LSK Smiltenes nodaļu

Ir cerība, ka šovasar varēs izremontēt Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas telpu, kurā šobrīd nav ne elektrības, ne apkures. Līdzekļus kosmētiskā remonta veikšanai, organizācija cer iegūt no uzrakstītā projekta.

Atkal nejēdzības Klievezera pludmalē

Ne visu atpūtnieku kultūra atpūtas vietās ir laba. Neņemot vērā aicinājumu izturēties saudzīgi pret labiekārtoto Klievezera pludmali, kāds vienu no četriem koka zviļņiem iemetis ūdenī. Materiālie zaudējumi nav nodarīti, tomēr tiks domāts, kā turpmāk pludmalē nepieļaut šādu vai līdzīgu gadījumu.

 

Ziņo Aivars Zilbers

Sēļos projekts jau pabeigtsValkas novada pagastos turpinās darbs ūdenssaimniecības attīstībā. Valkas pagasta Sēļu ciematā daudzdzīvokļu namiem un vairākām Līvānu mājām centralizētā ūdenspadeve un kanalizācijas pakalpoju,i jau nodrošināti.

Iespēja prezentēt bibliotēkasProjekts "Trešais tēva dēls" aicinājis bibliotēku apmeklētājus piedalīties fotokonkursā, kurā viņi, fotografējot ikdienas notikumus savā bibliotēkā, varētu to prezentēt plašākam iedzīvotāju lokam. Līdz pagājušās nedēļas vidum no bijušā Valkas rajona teritorijas interesi par dalību konkursā ir izrādījusi tikai Jērcēnu pagasta bibliotēka.

Audzē vīngliemežusVairāki saimnieki, meklējot jaunas vietas lauksaimniecības produkcijas tirgū, ir sākuši audzēt vīngliemežus eksportam uz Franciju. Mūspusē šādas saimniecības ir Ērģemes un Kārķu pagastā.

Apkure būs dārgākaPagājušajā nedēļā Valkas novada deputāti apsprieda siltumenerģijas cenas un darāmos darbus, gatavojoties nākamajai apkures sezonai. Rudenī par apkuri būs jāmaksā vairāk, jo cēlusies ir kurināmā un elektroenerģijas cena. Valkas novada lēmējvarai vēl jāatrisina vairākas problēmas par katlumājas pārņemšanu savā pārziņā Lauktehnikas mikrorajonā.

Citas ziņas