Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (28.11.-04.12.)

Šīs nedēļas nogalē, neskatoties uz rudenīgajiem laika apstākļiem, daudzviet tika iedegtas Ziemassvētku egles. Latvijā otrā plānā paliek ekonomiskās un banku problēmas, jo rodas iepaids, ka visiem interesē tikai un vienīgi, cik būs oficiālo valsts valodu. Bet, kas aktuāls noticis mūsu novados, stāsta "Ziemeļlatvijas" korespondenti.

 

Ziņo Inga Karpova

Parakstu vākšanas vietās parakstās iebraucējiAizvadītās nedēļas trešdiena bija pēdējā diena, kad balsstiesīgie Latvijas iedzīvotāji varēja doties uz parakstu vākšanas vietām, lai ar savu parakstu apliecinātu piekrišanu krievu valodai kā otrai valsts valodai. Centrālās vēlēšanu komisijas provizoriskie dati liecina, ka mēneša laikā ir savākts vajadzīgo parakstu skaits. Izrādās, ka Valkas un Strenču novada parakstu vākšanas vietās ieradušies skaitliski daudz iebraucēju, nevis vietējo iedzīvotāju.

Sāk izmaksāt "Latvijas Krājbankā" noguldīto nauduAizvadītajā nedēļā AS "Latvijas Krājbankas" klienti 42 "Citaleles" bankas filiālēs sāka saņemt valsts garantētās atlīdzības izmaksas. Banka solījusies sniegt atbalstu arī tām mazpilsētu pašvaldībām, kurās nav šīs bankas filiāļu.

Iededz Valkas pilsētas egliSestdien Valkās, Lugažu laukumā valdīja īsta Ziemassvētku noskaņa. Lai gan laika apstākļi neliecina par drīzu Ziemassvētku tuvošanos, tomēr pilsētas lielās egles iedegšanas pasākums tiešām pavēstīja, ka tuvojas gada ģimeniskākie svētki. Šogad galvenā pilsētas egle atvesta no meža, nevis kā iepriekšējos gados - izrotāta laukuma vienā stūrī augošā egle.

 

Ziņo Sandra Pētersone

Lūdz ziedot ElizabeteiSeptiņus gadus vecajai smiltenietei Elizabetei Šmitei ārsti jau pirmajā dzīves gadā uzstādīja diagnozi "cerebrālā paralīze". Lai meitene varētu patstāvīgi staigāt, vecāki cer uz operāciju Vācijā, taču tam vajadzīgi 15 tūkstoši latu. Šmitu ģimene aizvadītajā nedēļā vērsās pie sabiedrības, lūdzot ikvienu, kurš var atļauties, ziedot kaut nedaudz naudas operācijai. Kontu numuri norādīti mūsu portālā un laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdienas, 3. decembra, numurā.

"Smiltenes piens" iesoļo simtgadēAkciju sabiedrība "Smiltenes piens" atklājusi uzņēmuma simtgadei veltīto pasākumu ciklu. Uzņēmuma ražotnēs viesojās ciemiņi no Latvijas diētas un uztura speciālistu asociācijas.

Veido video arhīvuSmiltenes televīzijas bijušais īpašnieks Gunārs Liedags sācis veidot ikvienam interesentam pieejamu savulaik uzfilmēto sižetu video arhīvu. Viss par Smilteni un smilteniešiem, kas filmēts un saglabāts kopš 1995. gada, būs ieraugāms, atverot interneta vietni www.youtube.com un meklētājā ierakstot vārdu "smiltenite". Tur jau ievietoti pirmie sižeti.

Svin divu gadu jubilejuSestdien divu gadu jubileju svinēja Smiltenes pagasta sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja - Velta Ispravņikova), paziņojot arī jauno nosaukumu "Undīne". Svinības notika Smiltenes Valsts tehnikuma - profesionālās vidusskolas zālē Kalnamuižā. Koncertā uzstājās arī ansambļi no Smiltenes novada pagastiem.

 

Ziņo Santa Sinka

Izveido savdabīgu topu

Televīzijas raidījuma "Autosporta programma Nr. 1" režisors apkopojis interesantākos notikumus aizvadītajā autosporta sezonā, kurus plānots pārraidīt ēterā šā gada pēdējā raidījumā un nākamā gada pirmajā. Ikviens aicināts iesaistīties radījumā veidošanā, balsojot par kādu no 17 nominācijām. To var izdarīt šeit: http://www.ziemellatvija.lv/auto/jaunumi/raksts.html?xml_id=24616

Startēs ziemas autosprinta čempionāts

Zināms, ka šoziem arī Smiltenē, Tepera trasē notiks Vidzemes reģiona ziemas kauss 2011/2012 standarta automašīnām daudzcīņā, kura ietvaros norisināsies Latvijas Republikas 2012. gada čempionāts ziemas autosprintā.

 

Strenču novads saņem pateicību

Latvijas Lauku sieviešu apvienība gada noslēguma pasākumā apbalvoja 11 pašvaldības, kuras atbalstījušas nevalstiskās organizācijas. Šo pašvaldību vidū ir arī Strenču novada dome. Savukārt apliecinājuma rakstu dalībniecēm par dalību starptautiskajās izstādēs pasniedza smiltenietei Ivetai Purmalei.

Atklāto stundu vada profesore no ASV

Aizvadītajā piektdienā Smiltenes ģimnāzijā un Trīs pakalnu pamatskolā viesojās matemātikas profesore Atsrīda Cīrule no ASV, kura 4. klašu skolēniem vadīja atklāto matemātikas stundu angļu valodā.

Ziņo Aldis Dubļāns

 Piedalās Latvijas šlāgeraptaujāTautas mūzikas kapela "Abulmalas Burlakas" no Beverīnas novada ar "Pirtnieku dziesmu" piedalās Latvijas ŗudens šlāgeraptaujā.

Meklēt savu izteiksmes laipuPēc piecu mēnešu pārtraukuma Valkas pilsētas teātris izrādīja savu impresionisma stila pārdomu Nikolaja Gogoļa stāsta "Ņevas prospekts" izrādi.

Gada saietā uzsmaida veiksmeSaules pusē notika mednieku kolektīva "Gaustrumi" gadskārtējais saiets, kurā izdevās arī veiksmīgas medības.

Ērģemē ūdens dzeršanai nederLīvānu māju rajonā ūdens ir vissliktākais. Pārvaldes vadītājs Jānis Krams lūdz iedzīvotājus paciesties līdz pavasarim.

Valka nav ŅujorkaKā tas nākas, tiklīdz pilsētā uzceļ kaut ko jaunu skaistu, tā dažiem pusaudžiem niez rokas to sabojāt, kā tas ir noticis ar autobusu pieturu pie Meža kapiem.

Atzīmē labo un priecīgoValkas mākslas skolā apskatāma jaunā, bet jau visnotaļ atzītā gleznotāja Reiņa Liepas izstāde "Tetī vēstules", kurās risinātas sarunas ar bērniem.

Turpmāk būs drošākGlābšanas dienests Valkā saņēma divas jaunas automašīnas - kāpnes, kas ir modernākās visā valstī un ūdens cisternu. Šīs lietas paredzēts izmantot kopā ar kaimiņiem Igaunijā.

Citas ziņas