Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (29.08.-04.09.) 1

Šās nedēļas galvenais notikums noteikti bija Zinību diena. Asteres, gladiolas un dālijas skolēnu rokās ceļoja uz skolu, lai iepriecinātu vislabākos skolotājus. Tāpat nevarēja nepamanīt politisko "teātri", kas tuvina Saeimas vēlēšanas. Kas interesants norisinājās Ziemeļvidzemē, stāsta mūsu korespondenti:

Ziņo Aivars Zilbers

Atklāj izstādiJērcēnu pagasta muižas kompleksa izstāžu zālē ir atklāta novadnieces fotomākslinieces Sandras Eglītes fotoizstāde "Sapņi uz riteņiem".S. Eglīte ir dzimusi un augusi Sedā, bet tagad dzīvo Zviedrijā.

Atsāk darbu Valkas slimnīcaŠodien atsāk darbu Vidzemes slimnīcas medicīniskās aprūpes nodaļa Valkā. Medicīniskās aprūpes nodaļā medicīniskos pakalpojumus sniedz hronisku slimību gadījumā. Pieejama būs arī īslaicīgā sociālā aprūpe. Medicīniskās aprūpes nodaļā par pavadītu dienu maksa ir pieci lati, bet par diennakti sociālās aprūpes nodaļā - 9 lati.

Tuvojas Dzejas dienas.Šonedēļ vairākās vietās notiks Dzejas dienu pasākumi. 9. septembrī literāti pie klausītājiem viesosies Zvārtavas, Ērģemes un Valkas pagastā, bet 10. septembrī - Plāņos un Jērcēnos.

Kandidāti sāk braukt pie vēlētājiemPagājušajā nedēļā ar vēlētājiem Valkā tikties bija ieradušies nacionālās apvienības "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un Brīvībai""/LNNK deputātāu kandidāti uz nākamo Saeimu un eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle.

Ziņo Sandra PētersoneSmiltenes novadāSacenšas novada sporta svētkosSestdien ar Grundzāles pagasta komandas uzvaru Smiltenes sporta un atpūtas kompleksā "Teperis" noslēdzās Smiltenes novada sporta svētki . Par uzvarētāja godu cīnījās deviņas komandas: "Blome sadod melnu", "Jautrie eži" (Bilskas pagasts), "Glābējkomanda" (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Smiltenes postenis), Grundzāles pagasts, "Mežroze IG", "8CBR", "Palsmanes pagasts", "Smiltenes dome", "Variņu pagasts". Dalībnieki sacentās astoņos sporta veidos.Draudzē mainās priesteriSmiltenes Romas katoļu draudze Svētajā Misē atvadījusies no sava priestera Vjačeslava Bogdanova. Pēc arhibīskapa norīkojuma V. Bogdanovs sācis kalpot Alūksnes draudzē. Smiltenes katoļu draudzes jaunais prāvests būs līdzšinējais Lielvārdes katoļu draudzes priesteris Māris Zviedris. Pirmo dievkalpojumu Smiltenē viņš vadīs 11. septembrī.

Bērnudārzā - jaunas programmasPalsmanes pagasta pirmsskolas izglītības iestāde šajā mācību gadā izglītojamiem piedāvā divas jaunas programmas: bērniem ar valodas traucējumiem un bērniem ar jauktas attīstības (valoda, stāja un tamlīdzīgi) traucējumiem. Vecāki joprojām var pieteikt savus bērnus. Obligāti ir vajadzīgs Smiltenes novada pedagoģiski medicīniskās komisijas atzinums.

 

Strenču novadāBūs Grāmatu svētkiStrenčos viesojās Grāmatu svētku organizatore, Lauku bibliotēku atbalsta fonda dibinātāja Biruta Eglīte. Apspriežoties ar Strenču novada domi, nolemts Strenčos 28. oktobrī rīkot Valkas, Strenču un Smiltenes novadu 10. Grāmatu svētkus.

Ziņo Aldis Dubļāns

Nākamā tikšanās būs zem jumtaBijušā Vijciema tautas nama vietā notika ļoti plašs Valkas, Smiltenes un Strenču novada pašdarbības kolektīvu koncerts, lai vāktu līdzekļus tautas nama atjaunošanai.

Sporta svētki Trikātā kļūst daudzveidīgākiTradicionālajā sporta dienā Trikātā šoreiz spēlēja ne tikai volejbolu, kā tas agrāk bija ierasts, bet arī strītbolu un sacentās individuālajos sporta veidos.

Jaunieši profesionāli mācīsies rokuTrīs jauni cilvēki Valkā ir izlēmuši veidot skolu, kurā jaunieši un bērni varēs apgūt rokmūziku. Tā būs 1. Jelgavas rokmūzikas skolas filiāle Latvijā.

Skrituļotāji turpina gūt panākumus IgaunijāValgas apriņķa atklātajās meistarsacīkstēs skrituļslidošanā visi pieci dalībnieki no Valkas guva vietas uz goda pjedewstāla.

Vijciemiešu acis mirdz priekāDienu pirms jaunā mācību gada uzsākšanas pie Vijciema pamatskolas svinīgi atklāja jauno sporta halli. Ne visi ticēja, ka to izdosies uzbūvēt vasaras brīvlaikā.

Mopēdisti turas čempionāta galvgalīMopēdistu klubs "Valkas vanagi" ir guvis vērā ņemamus panākumus gan Latvijas čempionāta posmos, gan sacensībās Igaunijā.

Vienmēr kā brāļi un māsasKopš 2003. gada Valkas luterāņu draudze uztur ciešas attiecības ar Lindholmas draudzi Dānijā. Augustā 13 draudzes locekļi nu jau piekto reizi devās pie draugiem Dānijā.

Vēl laimīgu jauno gaduValkas bērnudārzs "Pasaciņa" jauno mācību gadu uzsāk ar vairākiem tīkamiem jaunumiem, tostarp arī ar jaunām pedagoģēm.

Zino Santa Sinka

Noslēdzies pārvērtību konkurss

Portāla ziemellatvija.lv un skaistumkopšanas salona "Impulss" rīkotā pārvērtību konkursa pēdējā mēneša uzvarētāja bija jaunā māmiņa Ance Reimane no Smiltenes. Konkursam viņa pieteicās mirkļa iespaidā, ieraugot reklāmu neilgi pirms tā noslēguma. Neskatoties uz dažādiem viedokļiem portālā, Ance ar iznākumu ir apmierināta.

 

Īpaša diena daudzās ģimenēs

Pagājušajā nedēļā bija svētki skolēniem un skolotājiem, jo klāt jaunais mācību gads! Visā Latvijā sapucējušies, ar ziediem rokās bērni 1. septembrī devās uz skolām.

Ģimenes Francijā iepriecina latviešus

Labdarības organizācija "Emmaus Smiltene" saņēma labdarības kravu no sadarbības partneriem Francijā. Franči atsūtīja dāvanas tiem sociālā riska bērniem no Latvijas, kuri vasaru pavadīja pie viņiem.

Sporto cilvēki ar īpašām vajadzībām

Biedrība "Atbalsts clvēkiem ar īpašām vajadzībām" Brantu pagasta jaunajā sporta un atpūtas kompleksā rīkoja sporta svētkus cilvēkiem ar īpašām vajadzībām . Atsaucās Smiltenes, Strenču un Valkas novada iedzīvotāji.

Ērglis debitē Junioros

Silvā, BMX velotrasē tika aizvadīts Grand Prix Latvia 5. posms, kurā lielisku sniegumu no Smiltenes BMX kluba sportistiem demonstrēja Jānis Ērglis. Pirmo reizi viņš konkurenci radīja Junioriem, izcīnot 2. vietu.

Komentāri 1

?

Diemžēl Blomes bērnu darzs 1. septembri uzsāka ar brīvdienu. Ko par šādu rīcību domā amatpersonas? Vai tas ir normāli un kā tā drīkst notikt?

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 16:58

Citas ziņas