Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (30.01.-05.02.)

Kārtīgs sals pieturās jau otro nedēļu. Uz skolu var nedoties pat vecāko klašu skolēni. Ielās un uz autoceļiem ir mazāk transportlīdzekļu, bet, neskatoties uz to, pagājušajā nedēļā bija virkne notikumu, uz kuriem atskatīties. Par tiem stāsta mūsu korespondenti.

Ziņo Sandra Pētersone

Sumina jubilejāSmiltenes novada Izglītības pārvalde ar Pateicības rakstu apbalvojusi pūtēju orķestra diriģentu un mūzikas skolas pedagogu Pēteri Vilku. Apbalvojumu par radošumu un aizrautību darbā P. Vilks saņēma savā 55. dzimšanas dienā.

Izsludina iepirkumuSmiltenes novada dome izsludinājusi atklātu konkursu kurināmās malkas iegādei Smiltenes novada pašvaldības iestāžu vajadzībām. Pieteikumi pretendentiem jāiesniedz pašvaldībā līdz 27. februārim.

Atslēdz silto ūdeniSaistībā ar zemo āra gaisa temperatūru un nepietiekamo katlumājas jaudu Smiltenē atslēgta karstā ūdens padeve tiem mājokļiem, kuri pieslēgti centrālapkures sistēmai.

Debatē par luksoforuSmiltenē sākusies iedzīvotāju diskusija par to, vai satiksmes drošības labad nepieciešams uzstādīt luksoforus Raiņa, Atmodas, Gaujas ielas un Baznīcas laukuma krustojumā.

Atzīmē Sveču dienuPiektdien Smiltenes novada bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā viesojās Rankas pagastā izveidotā Sveču muzeja saimniece Velta Dūzele. Mazus un lielus smilteniešus viņa mācīja tīt sveces no vaska.

Strenču novadā Bērniem - karnevālsPavisam 79 bērni maskās sapulcējās karnevālā, ko jau 19. gadu Strenčos rīko biedrības "Glābiet bērnus" vietējā nodaļa. Balvas saņēma visi karnevāla dalībnieki.

Ziņo Aivars Zilbers:

Apstiprina ģerboņa skiciValkas novada dome ir apstiprinājusi mākslinieka Vladimira Ladusāna Kārķu pagasta ģerboņa skici un kā konkursa uzvarētājam piešķīrusi 50 latus. Ģerbonis vēl jāapstiprina Latvijas Heraldikas komisijai.

Ceļi slideniVairāki autovadītāji laikus nenotīrītu un nekaisītu ceļu dēļ nav spējuši noturēt uz brauktuves savas automašīnas un iebraukuši grāvī. Šādu negadījumu uz autoceļa Smiltene - Valka piedzīvoja arī Valkā praktizējošā advokāte Lita Skrajāne, kurai automašīna bija aprīkota ar ziemas riepām, bet braukšanas ātrums bija pat mazāks par atļauto. Ceļu uzturētāji taisnojas, ka vispirms tiek tīrīti A kategorijas ceļi.

Deg kokapstrādes objektsPagājušajā nedēļā lielākais ugunsgrēks reģistrēts Jērcēnu pagasta "Apsēs", kur dega kokapstrādes objekts. Izdega 100 kvadrātmetru liela platība.

Ziņo Santa Sinka

Grundzālē ideju un apņēmības pilni

Grundzāles pagasta pārvalde iesniegusi projekta "Grundzāles brīvdabas estrāde" pieteikumu biedrībā "Lauku partnerība Ziemeļgauja". Smiltenes novada domes sēdē deputāti pauda atbalstu projekta sagatavošanai un īstenošanai nepieciešamā līdzfinansējuma piešķiršanai.

Vecākiem jāpievērš lielāka uzmanība

Ziemellatvija.lv lietotāji vērsa uzmanību par bīstamajām ziemas prieku baudīšanas vietām Smiltenē, ko iecienījuši bērni. Smiltenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Normunds Liepa aicina vecākus pievērst lielāku uzmanību savu bērnu drošībai, noskaidrojot, kurp tieši bērns dodas uz kalniņa.

VUGD aicina uzmanīties

Pagājušajā nedēļā rakstījām, ka Bilskā kādā dzīvojamā mājā izcēlās ugunsgrēks. Tā iespējamais iemesls ir bez uzraudzības atstāta svece. VUGD brīdina, ka cilvēkiem jābūt divtik uzmanīgiem ar lietām, kas saistītas ar uguni.

Risina klaiņojošu suņu problēmu

Smiltenē iedzīvotāji sūdzas, ka ielās manāmi klaiņojoši suņi, kuri apdraud apkārtējo drošību. Jāteic, ka pērn 11 mēnešos Smiltenes novada pašvaldības policija saņēmusi vairāk nekā 30 izsaukumu un ziņu par klaiņojošiem dzīvniekiem. Šajā periodā sastādīti divi administratīvie pārkāpumu protokoli, izteikti vairāk nekā 10 rakstiski brīdinājumi, notikušas arī profilaktiskas pārrunas.

Aizvadīts 3. posms

Vakar Smiltenē, Tepera trasē aizvadīts Vidzemes reģiona ziemas kausa autosprintā 3. posms. Spītējot salam, uz starta vairāk nekā 30 dalībnieki.

 

Viss par sacensībām portāla sadaļā Ziemas kauss

 

Ziņo Aldis Dubļāns

Lielo kausu aizved smilteneiešiTalkas novada atklātais čempionāts volejbolā ir noslēdzies. Tajā uzvarēja "Privātbūve" no Smiltenes. Pavosam čempionātā piedalījās septiņas komandas.

 

Prieks par baltu veltiValkas pensionāru klubs "Zelta rudens" nosvinēja savu 10 gadu jubileju. Koncertprogrammu bija sagatavojuši visi šī kluba mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Pensionārus sveica vietējās amatpersonas un draugu kolektīvi.

 

Slidošana Vijciemā turpināsSarežģījumu ledus laukuma sagatavošanā pie pamatskolas netrūka, tomēr nu viss ir labākajā kārtībā un uzsākts darbs pie projekta sagatavošanas slidošanas labiekārtošanai..

Dziedātāji svin gada jubilejuVijciema folkloras un ziņģu kopa "Tuvu" nupat nosvinēja gada pastāvēšanas jubileju. Šo kolektīvu vada Sniedze un Ritvars Ragžes.

Slidotava Valkā atvērtaValkas stadionā darbojas bezmaksas publiskā slidotava un ir sakārtota slēpošanas trase pie ģenerāļa Radziņa piemiņas akmens.

Citas ziņas