Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (30.05.-05.06)

Šajā nedēļā Saeima vēlēja jaunu Valsts prezidentu. Joprojām turpinās diskusijas, vai jaunievēlētais būs labāks vai sliktāks par līdzšinējiem. To rādis laiks. Bet kas būtisks noticis Ziemeļlatvijā, jau tradicionāli ziņo mūsu korespondenti.

 

Ziņu Sandra Pētersone:

Smiltenes novadā

 Pārstāj kursēt autobussNo 1. jūnija pēc valsts SIA "Autotransporta direkcija" lēmuma uz nenoteiktu laiku ir slēgts pasažieru pārvadājumu reiss maršrutā Rīga - Cēsis - Smiltene - Palsmane - Variņi. Pagastos savākti vairāk nekā 300 iedzīvotāju paraksti ar lūgumu atjaunot reisu kaut pāris reizes nedēļā. Savukārt SIA "Autotransporta direkcija" speciālisti prognozē, ka tas ir tikai sākums starppilsētu pasažieru pārvadājumu reisu skaita samazināšanai Latvijā, jo nepietiek finansējuma no valsts budžeta.

 

Semināru lasa izcili pedagogi No 1. līdz 3. jūnijam Smiltenē skolotājiem no daudziem Latvijas novadiem bija iespēja dzirdēt izcilu pedagogu, Maskavas Valsts Pedagoģiskās universitātes profesoru Šalvas Amonašvili un Valērijas Nioradzes lekcijas. Š. Amonašvili lasīja autorsemināru "Skolotāja darbs 1. klasē pēc humānās pedagoģijas principiem". Semināru klausījās 238 cilvēki, pārsvarā skolotāji no Vidzemes.

Viesojas skolēni no ārzemēmNo 1. līdz 4. jūnijam Smiltenes ģimnāzija uzņēma 22 skolēnus un 15 pedagogus no piecām Eiropas valstīm: Vācijas, Itālijas, Spānijas, Lielbritānijas un Īrijas. Šī vizīte bija noslēgums mūsdienīgam, starptautiskam izglītības projektam "iPod draugi", kurā iesaistījušās skolas no minētajām ārzemēm un arī Smiltenes ģimnāzija, vienīgā Latvijas pārstāve šajā projektā.Divu gadu laikā projekta dalībnieki viesojās cits pie cita, apguva jaunākās mūsdienu tehnoloģijas un iemācījās veidot izglītojošas filmas jeb "podkāstus". Smiltenē skolēni un pedagogi izvērtēja projekta ieguvumus un trūkumus.

Svētki pūtējiem un dejotājiemSestdien, 4, jūnijā, Smiltenes Jāņukalna estrādē koncertu sniedza 18 pūtēju orķestri no Vidzemes un Latgales novadiem jeb gandrīz pieci simti mūziķu. Vidzemes pūtēju vidū bija arī mājinieki - Smiltenes mūzikas skolas pūtēju orķestris (diriģents Pēteris Vilks), un arī pūtēju orķestris "Strenči" (diriģents Jānis Kaģis). Koncertu ar dziesmām papildināja Smiltenes ģimnāzijas jauniešu koris "Lido" (diriģente Valda Sedola). Pūtēju orķestru svētkus noslēdza zaļumballe Jāņukalna estrādē.

Savukārt tautas deju kolektīvi no visas Vidzemes, tai skaitā arī no Smiltenes, Valkas un Strenču novada sestdien sniedza vērienīgu koncertu Aizkrauklē, Vidzemes deju svētkos "Caur sidraba birzi gāju". Aizkraukles stadionā deju rakstus veidoja 223 tautas deju kolektīvi: jaunieši, vidējā paaudze un seniori.

Strenču novadāSāk iedzīvotāju aptaujuStrenču novada dome uzsākusi iedzīvotāju aptauju , lai noskaidrotu viņu domas par Strenču novada attīstības iespējām, problēmām un iespējamajiem risinājumiem. Iedzīvotāju aptauja notiks līdz 15. jūlijam. Viedokļus ņems vērā, izstrādājot Strenču novada attīstības programmu.

Ziņo Inga Karpova

 Kazbārdis ziedēs ap JāņiemVēl aizvadītajā nedēļā Valkā turpinājās puķu dobju un apstādījumu labiekārtošana . Lai šovasar pilsēta uzziedētu visās varavīksnes krāsās, par to rūpējas daiļdārzniece Ilona Krastiņa.

Džesikai atrodam jaunas mājasOtrdien aicinājām labus cilvēkus sniegt pajumti kucītei Džesikai. Labsirdīgo mīkstai rotaļlietai līdzīgo sunīti iepriekšējie saimnieki uzskatīja par nevajadzīgu. Jau trešdien Džesika nokļuva jaunajās mājās pie kāda labsirdīga pensionāru pāra Valkā.

Jauns darba laiksSākoties aktīvai tūrisma sezonai, kopš aizvadītās nedēļas mainīts darba laiks Valkas novada Tūrisma informācijas birojam. Līdz pat augusta beigām tas strādās no pulksten 9 līdz 18 bez pusdienas pārtraukuma. Birojs apmeklētājus gaidīs no pulksten 10 līdz 14.

Rekonstruēs ūdensvaduŠovasar Plāņu centrā sāksies ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukcijas darbi . Tas būs nozīmīgs solis pagasta infrastruktūras sakārtošanā.

Partija "pamet" deputātuAizvadītajā nedēļā Valkas novada domes deputāts Aivars Sjademe , kurš pašvaldības vēlēšanās startēja no politiskās partijas "Demokrāti.lv", paziņojam, ka ir izveidota apvienības "Tevzemei un Brīvībai/LNNK" Valkas novada grupa. Uz jautājumu, kāpēc A. Sjademe pametis "Demokrāti.lv" rindas, viņš atklāj, ka partija savu aktīvo darbību ir izbeigusi.

 

Ziņo Santa Sinka

Palīdzēsim 40 Smiltenes novada bērniem

Bērnu aizsardzības dienā, 1. jūnijā , noslēdzās vērienīgā Smiltenes novada labdarības akcija "Balta, balta mana sirds", kuras ietvaros tika saziedoti vairāk nekā 823,19 lati.

 

Organizatori Smiltenes novada domes Kultūras nodaļas un Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas pārstāvji saka sirsnīgu paldies visiem, kuri iesaistījās akcijā, jo ar šo cilvēku atbalstu varēs palīdzēt gan Elizabetei, gan pārējiem 39 bērniem.

Čaklie simts latu stipendiāti

Grundzāles pagasta simts latu stipendiātiem darāmais saplānots visai vasarai. Pēdējo divu nedēļu laikā viņi pievērsās puķu dobju pārrakšanai, uzlabojot gan augsni, gan ainavu.

Pirmās zemenes

Aizvadītās nedēļas pirmajā pusē Smiltenē tirdziņā ieraudzījām pirmās zemenes . Tās no Blomes pagasta "Strautniekiem" uz Smilteni atvedis pensionārs Miervaldis Pučka. Viņš prognozē, ka īstais zemeņu laiks sāksies ap 10. jūniju.

Dramatiskā sacīkste

Igaunijas smago automašīnu čempionāta 2. posmā cīņu karstumā igaunis Kevvai Otts izraisīja sadursmi ar smiltenieša Andra Jurciņa vadīto GAZ51, kurš kūleņoja. Mašīna pamatīgi bojāta, par laimi autosportists sveiks un vesels.

Ciemos pie uzvarētājas

Pildījām solījumu un devāmies pie ziemellatvija.lv rīkotā fotokonkursa "Drauga Ķepa" uzvarētājas labradora suņu meitenes Monas. Graciozā uzvarētāja "Ziemeļlatviju" sagaidīja ar lielu prieku.

 

Ziņo Aivars Zilbers

 Tiekas represētieJērcēnos notika Vidzemes reģiona politiski represēto saiets . Atbraukušos dalībniekus uzrunāja Latvijas politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Gunārs Resnais. Pēc oficiālās daļas saieta dalībnieki iepazinās ar Jērcēniem.

Zvārtavā apglezno porcelānuPagājušā nedēļā Zvārtavas pilī notika starptautisks mākslas simpozijs, kurā Latvijas mākslinieki interesentiem no daudzām valstīm mācīja apgleznot porcelānu.

 

Iegādātas jaunas grāmatasAr šodienu Valkas novada centrālajā bibliotēkā lasītāji var iepazīties ar pirmajām pašām jaunākajām grāmatām, kuras iestāde iegādājusies par robežtirgū iegūtajiem līdzekļiem.

Citas ziņas