Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados (30.07.-05.08)

Šajā nedēļa novadu svētkiem gatavojās un nosvinēja Smiltenes un Strenču novadi. Daudzviet ļaudis pulcējās arī kapu svētkos. Vasara pošas uz rudens pusi, kas aktuāls noticis mūsu novados, stāsta korespondenti.

Ziņo Aivars Zilbers:

 Atbalstīti deviņi projektiHipotēkas bankas Klientu klubs "Mēs paši" šogad bijušā Valkas rajona teritorijā ir atbalstījis deviņus projektus, kas izstrādāti ar mērķi vairot sabiedrisko labumu. Viena projekta īstenošanai atbalsts paredzēts līdz 400 latiem.

Pērn banka atbalstīja astoņus projektus.

Bibliotekāri velobraucienāPagājušajā nedēļā Strenču un Valkas novadu šķērsoja ne-konferences "Velobrauciens par bibliotēkām" dalībnieki. Velotūrē piedalās vairāk nekā 100 bibliotekāri no 27 valstīm. Brauciena dalībnieki Jaunklidzī apmeklēja bibliotēku saieta namā, Vijciemā apskatīja čiekurkalti, bet pēc tam devās uz Valku, kur tos Lugažu laukumā sveica novada pašvaldības vadība.

 

Ziņo Sandra Pētersone:

 Uzceļ jaunu fermu Bilskas pagasta zemnieku saimniecībā "Kalējiņi 1" ekspluatācijā ir nodota jauna slaucamo govju kūts ar 320 vietām. Tur piena devējām ir radīti maksimāli komfortabli apstākļi, izmantojot Latvijā mūsdienīgākās ganāmpulka nepiesietās turēšanas tehnoloģijas. Slaucamo govju fermas celtniecības kopējās izmaksas ir orientējoši viens miljons latu. Iet bojā baloži "Ziemeļlatvijas" redakcija saņēma informāciju par beigtiem baložiem Variņos. To, ka ciemata centrā, daudzdzīvokļu māju pagalmos un namu bēniņos, uzieti beigti baloži, apliecināja arī vietējie iedzīvotāji. Variņu pagasta veterinārārste Inese Kamša mierināja, ka satraukumam par varbūtēju putnu sērgu nav iemesla, jo beigtie putni ir bez slimības pazīmēm. Pirks atpakaļ zemiSmiltenes novada deputāti ar balsu vairākumu nolēma izmantot atpakaļpirkuma tiesības, lai pašvaldība savā īpašumā atgūtu divus zemes gabalus Smiltenē, Kalēju ielā 7 un Kalēju ielā 8, un pati tur būvētu ēku peldbaseinam un bibliotēkai. Igaunijas uzņēmēji minētajā adresē plānoja uzcelt tirdzniecības, atpūtas un sporta kompleksu, tai skaitā peldbaseinu, taču līgumā noteiktajā termiņā savu biznesa plānu neīstenoja.

Sāk būvēt koģenerācijas stacijuSmiltenē, Rīgas ielā, ir sākusies ar šķeldu darbināmas koģenerācijas stacijas būve. Objekta pasūtītāja un īpašniece, firma "SM Energo", stacijā ražoto siltumu jaunajā apkures sezonā piegādās visiem centralizētās siltumapgādes sistēmas klientiem pilsētā, bet elektroenerģiju pārdos "Latvenergo".Salabo bedraino ceļuAizvadītajā nedēļā uzklāts jauns asfalta segums ceļa posmā, kas ved Launkalnes virzienā gar kokzāģētavu, sākot no krustojuma ar Vidzemes šoseju. Bedres bija izrobojušas daļu no valsts nozīmes vietējā autoceļa Lembis - Drusti - Vecpiebalga, kur šonedēļ asfalts ir ieklāts pavisam 600 metru garā minētajā posmā. Uz esošās segas pēc valsts akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" pasūtījuma ir uzklāts jauns asfalts divās kārtās.

Strenču novadā Svin novada svētkusAizvadītajā nedēļā svētkus svinēja Strenču novads. Svētku ieskaņas pasākumi notika Sedā, Jērcēnos un Plāņos, bet sestdien no agra rīta līdz vēlai naktij svētkus novada iedzīvotāji un viņu viesi svinēja Strenčos. Svētku organizatori, Strenču novada dome, bija parūpējusies, lai svētku programma būtu krāšņa un interesanta.

 

 

Ziņo Santa Sinka:

 Novada svētki - labi apmeklēti

Aizvadīti Smiltenes novada svētki. Jau sestdien no rīta "Motociklistu vasara Smiltenē" pulcēja daudz interesentu. Arī svētku turpinājumā Blomē vērot pasākumus un piedalīties atrakcijās ieradās daudzi jo daudzi, izsakot atzinību svētku rīkotājiem.

 

Pašā sezonas karstumā

Futbola kluba "Smiltene" vecākais treneris Andis Rozītis "Ziemeļlatvijai" stāsta par sezonas aktualitātēm un "Smiltene/BJSS" komandu. Piektdien smiltenieši spēlē pret "Aizkraukli" izcīnīja uzvaru ar 1:0.

Gaida ielu vingrotājus

Jau parīt Smiltenē kopā ar Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrības atpazīstamākiem puišiem ieradīsies "Barstarzz" vadītājs un treneris no ASV. Ielu vingrotāji pilsētas centrā pasniegs meistarklasi.

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Nokļūst nebijušu izjūtu pasaulēValkas pilsētas teātris ir atgriezies no Eiropas Brīvās dabas starptautiskā teātru festivāla "Krusta kalna noslēpums", kas notika Permas apgabalā Krievijā. Mūsu teātra trupa tur viesojās no 17. līdz 28. jūlijam. Visi 10 brauciena dalībnieki ir iespaidiem pārbagāti un nu cenšas sakārtot emocijas un piedzīvojumus.

Gluži kā olimpiādē LondonāVijciemā sestdien notika tradicionālās pagasta sporta spēles. Neraugoties uz ļoti karsto laiku, tajās piedalījās neparasti daudz dalībnieku - vairāk par diviem simtiem. Tas ir ne mazāk kā parasti piedalās visa Valkas novada sporta spēlēs.

 

Ne viss mērāms naudāVidzemes slimnīcā Valkā atvēra steidzamās medicīniskās palīdzības punktu, ko tautā mēdz dēvēt par traumpunktu. Tajā strādās ārsti speciālisti un māsiņas.

 

Bērni izbauda pagasta svētkusVijciemā pie pamatskolas pagasta svētku ietvaros notika spēles bērniem "Visādi pigori".

Citas ziņas