Aizvadītā nedēļa Ziemeļlatvijas novados 2

Šodien portāls ziemellatvija.lv aizsāk veidot jaunu rubriku - katru pirmdienu mūsu korespondenti izvērtēs aizvadīto nedēļu novados. Sekojiet, lūdzu, šai ziņai un komentējiet! Īpaši gaidīsim Jūsu domas. Varbūt aizvadītajā nedēļā ir bijis vēl kāds notikums, par kuru noteikti jāuzzina citiem.

 

Ziņo Aivars Zilbers:

Pagājušajā nedēļā Valkas dome Valkā Raiņa un Blaumaņa ielas krustojumā svinīgi atklāja projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Valkā, 2. kārta" būvdarbus.

Projekta īstenošanas gaitā līdz 18. augustam vairākos pilsētas privātmāju rajonos pie jaunās tranzītielas tiks ievilkts ūdensvads, kas nodrošinās iespēju 280 mājsaimniecībam saņemt centralizēti dzeramo ūdeni.

Pagājušajā nedēļā bijušā Valkas rajona teritorijā sākās masveida sēja.

Līdz šīs nedēļas sākumam liela daļa graudaudzētāju savas platības jau ir apsējuši. Vidzemes agroekonomiskās kooperatīvās sabiedrības vadība prognozē, ka šogad graudu cenas nekritīsies un paliks tādā pašā līmenī kā pērn.

 

Ziņo Santa Sinka:

 Aprīļa pēdējās dienas bija vienas no vērtīgākajām aizvadītajā mēnesī. Smiltenes novadā tāpat kā citviet Latvijā iedzīvotāji vienojās kopīgam mērķim - vides sakopšanai un labiekārtošanai. Īpašs prieks šajā dienā bija par pagastu ļaudīm, kuri piedalījās Lielajā talkā . Laukos teju katram ir zemes pleķītis, daudzi tur lopus, kas rūpes prasa dien dienā, bet tik un tā cilvēki nāca un talkoja.

Smiltenē Lielās talkas dienā padarīts daudz. Paldies par to jāsaka aptuveni simts talciniekiem. Ko darīja daudzi citi šajā dienā? Domāju, ka smiltenieši izrādīs lielāku interesi. Bariņš jauniešu tiešām 30. aprīļa pēcpusdienā izrādīja interesi, bet nevis par talku, bet par padarīto tajā. Kultūras nama nogāzē pie garāžām, kur rīta pusē talkoja "Klondaikas" kolektīvs, pēc tam izklaidējās puiši, lēkājot pa izveidoto zaru un lapu kaudzi.

Aizvadītajā nedēļā liela mēroga kultūras pasākumi nenotika. Daudzu iemīļots un Grundzāles pagastā gaidīts pasākums notika nedaudz senāk, 23. aprīlī - "Manas paaudzes dziesma". Pasākums atspēkoja teikto, jo skatītāju pilnā zāle gavilēja visu sarīkojumu, kas ilga vairāk nekā divas stundas.

Pagājušās nedēļas beigās daudzviet svinēja Mātes dienu. Šie svētki vairākās izglītības iestādēs turpināsies šonedēļ. Šodien pulksten 16 Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolēni sirsnības pilnus mirkļus gādās savām māmiņām, savukārt nedēļas otrajā pusē - bērnudārza "Pīlādzītis" audzēkņi.

Tikai retais varētu nepiekrist, ka grundzāliešiem bija ekskluzīva iespēja turpat Vizlā apmeklēt draivinga jeb pajūgu braukšanas sacensības . Nekas tāds mūsu pusē līdz šim nav bijis. Atsauksmes no pasākuma labas. Jācer, ka nākotnē Smiltenes novadā kas tāds būs baudāms vēl un vēl.

Pēdējo nedēļu laikā sporta dzīvē bija vairāki svarīgi notikumi. Ilgi gaidītais Vidzemes atklātā čempionāta hokejā fināls aizvadīts . Smiltenieši var būt lepni, jo 1.līgā otro vietu izcīnīja HK "Smiltene ‘09", par 2. līgas čempioniem kļuva "Skorpions", bet vicečempioniem - "Smiltenes vanagi". Čempionāta nepārspēta palika komanda - "Seda". Viņa arī 2010./2011. gada sezonas čempione. Jāpiemin, ka arī "Vijciema" hokejisti nospēlēja godam, 1. līgā iegūstot 4. vietu.

Aprīļa nogalē sporta kompleksā "Teperis" startēja Latvijas autokrosa čempionāta 1. posms , kurā divas godalgas izcīnīja smiltenieši Andris Jurciņš un Kristaps Eglītis. Savukārt aizvadītās nedēļas nogalē, 7. maijā, pie mums sezonu uzsāka rallija supersprints FREKO "Pavasaris 2011". Uz starta izgāja 97 dalībnieki, viņu vidū brāļi Jānis un Edgars Trallas. Edgaram savā klasē 2. vieta.

Sportistu vidū bija vairāki unikālā Latvijas autosporta attīstības projekta O!Kartes Autosporta akadēmijas dalībnieki.

Autosportistiem pasākums Smiltenē patika, to atzina gan ātrais un pārliecinošais Kārlis Nebars, gan rallija pilots Zigurds Kalniņš, gan citi supersprinta dalībnieki.

7.maijā turpat līdzās trasei, futbola laukumā 2. Līgas Vidzemes reģiona turnīrā FK "Smiltene/BJSS" ar 3:0 pārspēja FK "Alberts".

Pozitīvā ziņa. Beidzot!!! Bedre pie Rivera ir aiztaisīta. Smiltenieši to gaidīja no 11. janvāra, kad ziemellatvija.lv lietotājs ar niku stūre atvēra forumu "Bedre pie Rivera".

 

Ziņo Sandra Pētersone:

Smiltenes novadāStartē "top!" ielu stafetesDalībnieku skaita rekords sasniegts "top!" ielu stafetēs , kas jau 13. gadu startēja Smiltenē. Šogad piedalījās 109 skolas no Vidzemes un arī no ārzemēm - Igaunijas pilsētas Valgas ģimnāzijas.

Saņem skolēnu autobususSmiltenes novads saņēmis pirmos divus no četriem skolēnu pārvadāšanai paredzētiem autobusiem "Volkswagen Crafter". Pavisam jaunajos, oranžajos transportlīdzekļos ir 19 sēdvietas. Pirmie to, cik ērti ripo jaunais autobuss, 9. maijā izmēģinās Variņu pamatskolas audzēkņi. Pārējie maršruti atlikušajiem trijiem autobusiem būs Blomes, Brantu, Bilskas un Launkalnes pagastā un Smiltenes pilsētā.

Var pretendēt uz līdzfinansējumu projektiemSmiltenes novada dome izsludinājusi projektu līdzfinansēšanas konkursu nevalstiskajām organizācijām Smiltenes novadā. Mērķis ir ar līdzfinansējumu atbalstīt projektu idejas izglītībā, kultūrā, sportā, sociālajā jomā, teritorijas labiekārtošanā, kā arī jauniešu iniciatīvu.

Projektu līdzfinansēšanas konkursā var piedalīties tikai nevalstiskās organizācijas (fondi, biedrības, nodibinājumi). Projektu pieteikumi pretendentiem jāiesniedz Smiltenes novada domes Kancelejas nodaļā (Smiltenē, Dārza ielā 3) līdz 20. maijam pulksten 17 personīgi vai arī pa pastu (pasta zīmogs 20.maijs). Pēc tam pieteikumus izvērtēs konkursa komisija. To vada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš.

Jauni tērpi "Smilteselei"Pie jauniem tērpiem - ziliem svārkiem un aveņkrāsas blūzēm - tikusi Smiltenes pagasta Eiropas senioru deju kopa "Smiltesele". Dejotājas apģērbt palīdzējusi biedrība "Smiltenes pagasta attīstībai", uzrakstot un iesniedzot projektu biedrības "Abulas lauku partnerība" konkursā. Jaunos tērpus "Smiltesele" pirmo reizi uzvilka otrdien, 3. maijā, Smiltenes pagasta pašdarbības kolektīvu koncertā.

Novadam izstrādā attīstības programmuIr uzsākta Smiltenes novada attīstības programmas izstrāde 2012. - 2018. gadam . Šis dokuments noteiks, kā dzīvosim novadā un kādas būs tā attīstības prioritātes. Attīstības programmas izstrādē pašvaldība iesaistīs arī sabiedrību, piemēram, anketējot iedzīvotājus.

Dzied konkursā "Dziesma manai paaudzei"Žūrija sadalījusi vietas koncertā - konkursā "Dziesma manai paaudzei" Variņu pagastā . Uzvarēja jauniešu duets: smiltenietis, grupas "Ceļojums" solists Jānis Krūmiņš un plānēnietis, jaunais pianists Armands Zviedris.

 

Kalnu riteņbraucēji atklāj sezonuSmiltenē atklāts Trek - Philips kalnu divriteņu šās sezonas maratons. Piedalījās gandrīz 300 sportistu. Vairākas godalgotas vietas savās grupās izcīnīja smiltenieši.

Strenču novadāCiemiņus uzņem "Rītu puse"Strenču kultūras nama jauktais koris "Rītu puse" pirmo reizi savās mājās uzņēma ciemiņus no Jaunpils un Ādažiem. No turienes atbrauca jauktie kori, un visi kopā sniedza koncertu Strenču kultūras namā.

 

Ziņo Inga Karpova:

Šodien, 9. maijā, visās Eiropas Savienības 27 dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, atzīmē Eiropas dienu. Lai skolas jauniešos iedzīvotos šī tradīcija, pagājušonedēļ Valkas ģimnāzijā viesojās Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš ar savu komandu.

Piektdien Valkas bērnudārzs "Pasaciņa" ar sirsnīgu bērnu un darbinieku koncertu atzīmēja savu pastāvēšanas 30 gadadienu. Bija gan dzimšanas dienas kliņģeris, gan krāsainu balonu salūts, gan arī bērni varēja izrotaļāties piepūšamajās atrakcijās.

Pagājušonedēļ laimīgi izdevās takšu šķirnes meitenei Džīnai atrast jaunus saimniekus. Turpmāk līdzīgi kā dzīvsudrabam kustīgā suņu meitene dzīvos kādās lauku mājās Ērģemes pagastā.

Aizvadītajā nedēļā Valkas novadā policija aizturējusi vairākus iereibušus autovadītājus un velosipēdistus.

 

Ziņo Aldis Dubļāns:

 Pagājušajā nedēļā neapšaubāmi lielākais notikums bija Robežtirgus sestdien . Ļoti kupli apmeklēts, arī tirgotāju bija gana daudz. Vislielāko interesi valcēnieši izrādīja par koku un krūmju stādiem.

Pie šiem stendiem arī veidojās visgarākās rindas. Kā vienmēr, rindas bija arī pie kūpināto zivju tirgotavām. Šoreiz tādas bija par divas - no Lapmežciema un Klapkalnciema. Tradicionāli bija daudz amatnieku izstrādājumu un bižutērijas.

Vēl pagājušajā nedēļā Valkā Lugažu laukumā nojauca dekoratīvās vējdzirnavas , kas bija iestāvējušās kopš Starptautiskās kultūras nedēļas 2003. gadā.

Sedā notika interesants saiets vēderdejotājām , kurā piedalījās arī divas deju kopas no Igaunijas.

J. Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi Rūdlfs Miķelsons un Elza Zane Zirne kļuva par laureātiem Vidzemes apriņķa vijolnieku konkursā Cēsīs.

Komentāri 2

Par skolēnu autobusiem- vai Smiltenes pagastā dzīvojošiem bērniem autobusi atkal nav paredzēti?

pirms 10 gadiem, 2011.05.09 10:52

Redakcija

Sazinājāmies ar Smiltenes novada izpilddirektoru Kārli Lapiņu un noskaidrojām, ka vienā no skolēnu pārvadājumu maršrutiem, kurā dosies jaunie autobusi, iekļaus arī Smiltenes pagastu.

pirms 10 gadiem, 2011.05.09 10:58

Citas ziņas