Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Apstiprināti četri MK noteikumi, kas regulēs māju pārvaldīšanas jomu

Šodien, 28.septembrī, Ministru kabinets apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādātos normatīvos aktus, kuru mērķis ir sakārtot namu apsaimniekošanas kārtību un noteikt mājas pārvaldniekam obligāti veicamo pasākumu kopumu dzīvojamā mājā.

MK noteikumi „Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi" nosaka sanitārās apkopes prasību minimumu dzīvojamās mājas teritorijas un koplietošanas telpu apkopei. Šo prasību ievērošana ļauj novērst iespējamos apdraudējumus cilvēka veselībai, drošībai un apkārtējai videi.

 

Detalizētāka informācija par MK noteikumiem ir pieejama Ministru kabineta interneta mājas lapā http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40162587&mode=mk&date=2010-09-28 .

 

MK noteikumi „Dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta noteikumi" nosaka minimālās prasības daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta veikšanas kārtību un nosacījumus (tehniskās apkopes intervāli un apsekošana, bojājumu novēršanas termiņi).

 

Sīkāk ar MK noteikumiem var iepazīties Ministru kabineta interneta mājas lapā http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40162586&mode=mk&date=2010-09-28 .

MK noteikumi „Kārtība, kādā tiek plānotas un organizētas ar dzīvojamās mājas renovāciju un rekonstrukciju saistītās darbības" nosaka kārtību, kādā plāno un organizē ar dzīvojamās mājas renovāciju vai rekonstrukciju saistītās darbības.

 

Jāpiezīmē, ka saskaņā ar šiem noteikumiem, dzīvojamās mājas iekārtas un inženierkomunikācijas ietilps dzīvojamās mājas kompleksas renovācijas pasākumos. Noteikumi izšķir plānošanas un organizēšanas kārtību atkarībā no tā, vai dzīvojamas mājas pārvaldītājs ir īpašnieks vai pārvaldnieks, kā arī nosaka divu veidu pasākumu kompleksus - renovāciju vai rekonstrukciju.

 

Renovāciju veic, ja būves tehniskās apsekošanas atzinumā secināts, ka priekšnoteikums dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un inženierkomunikāciju turpmākai ekspluatācijai ir to renovācija. Attiecīgi - rekonstrukciju, ja tas nepieciešams dzīvojamās mājas uzturēšanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Sīkāk ar MK noteikumiem var iepazīties Ministru kabineta interneta mājas lapā http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40170026&mode=mk&date=2010-09-28

 

 

MK noteikumi „Mājas lietas vešanas un aktualizēšanas noteikumi" nosaka kārtību, kādā iekārtojama un aktualizējama mājas lieta. MK noteikumos ir noteiktas prasības mājas lietas noformēšanai, mājas lietas sadaļas un informācijas aktualizācijas nosacījumi, kā arī noteikta kārtība, kādā pieprasāma un sniedzama informācija par mājas lietu.

 

Mājas lieta satur visaptverošu informāciju par dzīvojamo māju sākot ar dzīvoklī esošu skaitītāju mērījumiem par iepriekšējo mēnesi, beidzot ar līgumu slēgšanu par dzīvojamās mājas renovācijas veikšanu.

 

Mājas lieta tiek paredzēta kā palīglīdzeklis dzīvojamās mājas pārvaldīšanas un apsaimniekošanas procesa organizēšanai, lai īpašnieks un pārvaldnieks, kas pilda īpašnieka lēmumus, varētu pārliecināties par mājas stāvokli un lēmumu īstenošanas gaitu, tādējādi nodrošinot pārvaldīšanas procesa nepārtrauktību.

 

Tā kā mājas lieta ir palīglīdzeklis pārvaldīšanas un apsaimniekošanas procesa organizēšanai, normatīvie akti neparedz atbildību vai juridisku slodzi, ja mājas lieta netiek vesta saskaņā ar izstrādāto noteikumu projektu.

Sīkāk ar šo MK noteikumu projektu var iepazīties Ministru kabineta interneta mājas lapā http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40154967&mode=mk&date=2010-09-28

 

Ministru kabineta noteikumi „Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi", „Dzīvojamās mājas, tajā esošo iekārtu un komunikāciju apsekošanas, tehniskās apkopes un kārtējā remonta noteikumi" un „Kārtība, kādā tiek plānotas un organizētas ar dzīvojamās mājas renovāciju un rekonstrukciju saistītās darbības" un „Mājas lietas vešanas un aktualizēšanas noteikumi" tika izstrādāti saskaņā ar Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu. Pirmo trīs MK noteikumi neizpildes gadījumā, dzīvojamās mājas pārvaldnieks var tik saukts pie atbildības civiltiesiskā vai administratīvā kārtībā.

 

Ar noteikumiem apstiprinātais regulējums netiks attiecināts uz viendzīvokļu dzīvojamām mājām.

Citas ziņas