Ar šodienu biļetēm klāt gandrīz puslats 17

Ar šodienu starprajonu maršrutu autobusos ir palielinātas pasažieru biļešu cenas. Kā informē SIA "VTU Valmiera" Pārvadājumu daļas vadītāja vietniece regulārajos pārvadājumos Judīte Miķelsone, pasažieriem jārēķinās, ka biļete kļūs vismaz par 40 santīmiem dārgāka.

 

Sāpīgi to izjutīs lauku cilvēki, kuri arī līdz šim rūpīgi aprēķināja katru braucienu.

"Šausmas! Un neviens neko nesaka. Visi mierīgi, kā pieraduši, ka kļūst arvien smagāk," Valkas autoostā kāds pasažieris nespēj novaldīties. Pensionāre Inta Studente no Ērģemes stāsta, ka uz pilsētu brauc divreiz nedēļā, bet tagad darīšot to vienreiz. "Ja pie ārsta dodos, tad iznāk braukt pat trīs reizes.

 

 Neko darīt, vairs to nevarēšu atļauties," atzīst I. Studente. "Man Ērģemē ir dārzs. Tagad nezinu, ko lai daru. Es nevarēšu tur tik bieži kā līdz šim nokļūt, bet dārzam vajag pastāvīgu darbu," neziņu neslēpj otra pasažiere Margarita Reitkama.

Valkas autoostas kasiere Aija Rumjanceva stāsta, ka pagaidām biļešu cena nemainīsies tikai tajos autobusos, kas kursē rajona teritorijā. "Tādu gan īpaši daudz nav. Reizi nedēļā kursē autobuss uz Palsmani, tad vēl jāmin maršruti uz Ēveli un Miciņiem.

 Šajā skaitā ir arī tie autobusi, kas brauc uz Smilteni. Dārgāk par biļetēm būs jāmaksā gan arī tiem cilvēkiem, kuri līdz savām dzīves vietām mūsu rajona robežās var nokļūt tikai ar starprajonu maršruta autobusu. Piemēram, braucot Valmieras autobusā līdz Amiņu pieturai, kas atrodas netālu no Valkas, līdzšinējo 25 santīmu vietā tagad jāmaksā 60," saka A. Rumjanceva.

Daudzi Valkas un Ērģemes pagasta iedzīvotāji līdz savām mājām var nokļūt tikai ar autobusu "Valka - Rūjiena". J. Miķelsone stāsta, ka ar 1. jūliju no Valkas līdz Ērģemei biļete maksā 80 santīmu iepriekšējo 45 vietā. "Tas salīdzinājumam. Esam noteikuši 2,2 santīmu maksu par kilometru, kā arī iekāpšanas maksu - 40 santīmu. Šobrīd rajona mēroga maršrutos biļešu cenas vēl nav mainītas, bet Valmieras un Valkas rajona padomēm izskatīšanai ir iesniegti projekti, kuros plānots biļešu vērtības palielinājums arī šajos autobusos," saka J. Miķelsone.

SIA "VTU Valmiera" ekonomiste Anda Liepiņa skaidro, ka biļešu cenu sadārdzinājuma iemesls ir straujais degvielas vērtības palielinājums. "Autotransporta direkcija ir atklāti atzinusi, ka ar dotācijām vairs nav iespējams kompensēt straujo degvielas cenu pieaugumu, tādēļ tika pieņemts lēmums palielināt braukšanas biļešu cenu," saka A. Liepiņa.

Lai izlīdzinātu izdevumus un zaudējumus, valdība ir ieviesusi iekāpšanas maksu - 40 santīmu. Liela daļa pasažieru, it īpaši laukos, brauc no vienas pieturas līdz nākamajai, kas nav tālāk par diviem kilometriem. Pasažieru pārvadātāji domā, ka jaunā samaksa tos atturēs no sabiedriskā transporta izmantošanas.

 

To atzina arī paši pasažieri. "Ja ar kājām dažreiz esam aizgājuši līdz Valkai, tad pāris pieturu dēļ netērēsim puslatu. Tad jau labāk nopērkam aliņu un ejam," saka Ērģemes pagasta pieturā satiktie vīri. Viens no viņiem vēl atcerējās premjera Ivara Godmaņa teikto, ka pēc Jāņiem kļūs labāk.

Komentāri 17

cenu pieaugums ir tiešām jūtams,laikam tagad uz silvu bus jaiet ar kājam, kas man ,vecam cilvēkam, nav viegli, nedz ātri,nemaz nerunajott par bērnu un mazbērnu apciemošanu rīgā. šausmas, šausmas..

pirms 12 gadiem, 2008.07.01 18:31

buss

nu nevajag uz Silvu braukt ar starppilsētu transportu, tad biļete dārgāka nav

pirms 12 gadiem, 2008.07.01 19:45

Mani ļoti apbēdināja šis fakts. Ar bažām gaidu rudeni, kad bērni atsāks braukt uz skolu. Jo viena biļete mums tagad maksās 60 santīmu!

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 08:55

***

Domāju,ka pārvadātājiem ieņēmumu būs vēl mazāk ,jo mazāk cilvēki varēs atļauties izmantot sabiedrisko transportu.
Cietīs tie kam bija jābrauc uz darbu,skolu ,ārstu.Nožēlojami,ka nekontrolē šoferus par biļešu izsniegšanu.To varētu darīt arī autobusam ienākot autoostā,bet ja nevar citādi tad varbūt pašiem pasažieriem jāuztic šīs funkcijas??Varbūt

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 13:22

londa

Varbūt pamēģināt tam šoferim biļeti tomēr paprasīt!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 13:49

students

vienkārši sakot vāks. ja man sanāk strādāt un mācīties tad braukāt sanāk visai bieži, pat divas, trīs reizes nedēļā uz Rīgu un atpakaļ, ja līdz šim tas bija izdevīgi tad tagad visa nopelnītā nauda aizies autobusa biļetēs. žēl... būs vien jāsavelk jostas

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 14:20

Interesanti būtu zināt, kāds vilciens iet, piemēram, no Smiltenes uz Rīgu?

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 00:21

MEdina

studenti brauks uz Rix ar jostaam...)
autobusam naudas naff!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 14:00

Hercogiene

Shoferi baazh naudu kabataas!
la la la laaaaa!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 14:02

pasažiere

Man gan neviens šoferis nav gadījies, kas nedotu biļeti. Jā, grūti būs, bet viss maksā tik cik tas maksā.Benzīns ir cēlies ne pa jokam, bet biļešu cenas līdz šim nē.Tā ka, lai cik mums būtu grūti, bet arī pārvadātājiem nav vieglāk.Un starpcitu, man ir gadījušies visi ļoti pieklājīgi un godīgi šoferīši.Paldies viņiem par darbu, ko veic.

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 15:53

Niks

Bet ko tad darīt? Busi jāuztur tehniskā kārtībā, šoferiem algas jāmaksā, degvielai cenas ceļas. Vai labāk būtu starppilsētu autobusus vispār likvidēt?

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 21:45

:(

Problēma ir dziļāka un šī biļešu cenu pacelšana jau ir nogulēta.Daudz loģiskāka būtu pakāpeniska cenu celšanās atbilstoši resursu cenu pieaugumam,inflācijai...Diemžēl ir arī ļoti izplatīta tāda lieta,ka šoferi nedod biļetes un naudiņu savāc sev.Nav jābūt pat sevišķi atjautīgam,lai pieķertu šīs izdarības,taču ne jau nu pasažieriem te darāmais.

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 07:27

Mīlīte

Nu nav tā ka nedod biļetes, vismaz Variņu autobusiem viss ir okei. Paldies mūsu apkalpojošiem šoferīšiem, lai labi ripo pa slikto Palsmanes - Variņu ceļa posmu, ko tāpat neviens nelabo, tur jau ir dažreiz tīrās šausmas ne satiksmes ceļš, bet ko nu padarīsi, laukiem jau neko gludu nevajaga... lai šoferīšiem priecīgs prāts par katru pasažieri, kas var atļauties aizbraukt uz Smilteni...laimīgu ceļu....

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 08:51

Ja,ja

Šoferīši forši - nevajag viņus "nolikt",
vienmēr biļetes izdod, neesmu redzējusi, ka neizdotu.
Izlaiž arī visās pieturās, nav pamata žēloties par apkalpošanu, ja paši esat laipni. Tik daudz visos medijos ziņoja par biļešu cenu celšanos, bet te klausos, jauni cilvēki krīt ar neglītiem vārdiem virsū šoferīšiem, itkā viņi celtu tās biļešu cenas.
Būsim paši iecietīgi - IESIM UZ REFERENDUMU, JA KAS NEAPMIERINA, BET NESTRESOSIM SAVĀ STARPĀ.
vALDĪBA GAN PELNĪJUSI PIPARUS - 2 REFERENDUMUS UZRIKTĒJUSI.

pirms 12 gadiem, 2008.07.07 13:08

Citas ziņas