Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arodbiedrības 29.septembrī pievienosies Eiropas arodbiedrību akcijai

Arodbiedrības 29.septembrī pievienosies Eiropas arodbiedrību akcijai, piespraužot pie apģērba sarkanu lentīti, ieturot pauzi uz 10 minūtēm, uz īsu brīdi apstādinot transporta līdzekļus un ieslēdzot trauksmes sirēnas

Aicinām visus valsts iedzīvotāju šodien 29. septembrī piedalīties visā Eiropā notiekošajā arodbiedrību rīcības dienā „Nē - „taupībai"! Prioritāti izaugsmei un jaunām darba vietām.

„Mēs, sabiedriskā transporta nozarē, slimnīcās, policijā, apsardzes, farmācijas jomās un grāmatrūpniecībā nodarbinātie pievienojamies Eiropas arodbiedrību akcijai, lai pievērstu sabiedrības uzmanību tam, ka taupības režīms mūsu valstī tiek īstenots galvenokārt uz mūsu valsts iedzīvotāju labklājības rēķina. Mēs tam nevaram piekrist, tāpēc 29. septembrī vienlaicīgi ar pasākumiem Briselē un citviet Eiropā, paudīsim savu attieksmi pret valstī notiekošo, paudīsim arodbiedrību savstarpējo atbalstu un spēku konsolidāciju,"

Tie arodbiedrību biedri un aktīvākie sabiedrības pārstāvji, kuriem būs iespēja apmeklēt arodbiedrību mītiņu, pulcēsies Esplanādē plkst. 12.30. Mītiņš ilgs aptuveni līdz plkst. 14.00. Ņemot vērā to, ka arodbiedrību aktivitātes notiek darba dienas vidū, vairāku arodbiedrību biedri atbalstu Eiropas rīcības dienai paudīs savās darba vietās.

„Sabiedriskā transporta sektora darbinieki jau augusta vidū paziņoja par savu atbalstu Eiropas arodbiedrību akcijai un nolēma šodien plkst. 13.00 veikt simbolisku apstāšanos lietojot skaņas un gaismas signālus. Sabiedriska transporta nozarē strādājošie ik dienu redz, ka pasažieru skaits sarūk, jo daudziem nav iespējas samaksāt par braucienu, bet ļoti daudzi ir zaudējuši darbu, tāpēc viņiem vairs nav vajadzības no rītiem un vakaros izmantot sabiedrisko transportu, lai nokļūtu darba vietā.

Mēs uzskatām, ka krīze un taupības pasākumi kustību pilsētā jau ir apturējuši. Aktivitātes laikā esam lūguši ikvienu sabiedriskā transporta vadītāju, kas piedalīsies šajā akcijā, apstāšanos veikt maršruta regularitātes ietvaros, kas nozīmē, ka apstāšanās ilgums būs atkarīgs no tā, cik savlaicīgi vadītājs veic paredzēto maršrutu, un pasažieriem nav jāuztraucas par to, ka viņu brauciens var aizkavēties. Tāpat aicinām ikvienu transporta līdzekļa vadītāju, kas nolēmis solidarizēties ar arodbiedrību aktivitāti.

„Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība (LIDA) aicina policijas, robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersonas un darbiniekus, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes darbiniekus, Iekšlietu ministrijas darbiniekus visā Latvijas teritorijā un ārvalstīs, ievērojot Latvijas Republikas likumus, plkst. 12.00 ieturēt 10minūšu pauzi. Vienlaikus LIDA aicina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam plkst.13.00 visā Latvijas teritorijā uz 5-10 minūtēm iedarbināt sirēnas, lai informētu visu Latvijas tautu par akcijas norisi un pārbaudītu sirēnas darbību,"

Aicinām pievienojas arodbiedrību aktivitātēm, pie apģērba vai citviet var piespraust vai piesiet sarkanu lentīti. „Politiķi un amatpersonas bieži aizmirst, kas ir šīs valsts lielākā vērtība. Tie ir cilvēki, kas šeit dzīvo, strādā, mācās. Tieši šie cilvēki, nevis valsts pārvaldes aparāts, bankas vai starptautiskie aizdevēji ir šīs valsts asinsrite un sarkanā lentīte simboliski to nozīmēs!"

Citas ziņas