Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atcelta personu robežkontrole uz Šengenas valstu iekšējām gaisa robežām

Šonakt ir atcelta personu robežkontrole iekšējiem lidojumiem starp deviņām jaunajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas decembra vidū pievienojās Šengenas līguma zonai.

Sākot ar šodienu, ar lidmašīnu ceļojot no Latvijas uz kādu citu Šengenas līguma zonas valsti, personu robežpārbaudes vairs netiks veiktas. Bagāžas kontrole uz iekšējām gaisa robežām gan saglabāsies, pamatojoties uz lidojumu drošības apsvērumiem.

Kā aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību departamenta direktores vietniece Laura Karnīte, par godu personu robežkontroles atcelšanai šodien plkst.8.30 lidostā "Rīga" plānots rīkot svinīgu pasākumu ar iekšlietu ministra Mareka Segliņa (TP), satiksmes ministra Ainara Šlesera (LPP/LC), lidostas un Valsts robežsardzes vadības, kā arī citu amatpersonu piedalīšanos.

Pasākuma gaitā plānots svinīgi sagaidīt pirmos pasažierus, kuri ielidos Latvijā no Šengenas dalībvalsts Somijas galvaspilsētas Helsinkiem.

Turpmāk personu robežkontrole lidostā "Rīga" tiks organizēta divos terminālos - lidojumiem Šengenas telpā un ceļošanai uz vai no Šengenas zonā neietilpstošajām valstīm. No pusnakts ir atcelta robežkontrole Šengenas terminālā, bet otrā - viss paliks kā iepriekš, paskaidroja Karnīte, norādot, ka izņēmuma gadījumos, ja tas būs nepieciešams valsts drošībai vai to prasīs citi svarīgi apstākļi, personu ceļošanas dokumentu pārbaudes varēs īslaicīgi atjaunot arī Šengenas terminālā.

Sākot ar šodienu, ceļotājiem, kuri no Latvijas ar lidmašīnu dosies uz Šengenas zonas valstīm, robežsargi ceļošanas dokumentus nepārbaudīs, bet izceļotājiem uz citām valstīm kontrole tiks veikta ierastajā kārtībā. Arī ieceļotājiem no Šengenas valstīm personas kontrole nenotiks, bet iebraucējiem no Šengenas telpā neietilpstošajām valstīm personu dokumenti tiks pārbaudīti.

Personu robežkontroles atcelšana uz Šengenas valstu iekšējām gaisa robežām attiecas arī uz otru Latvijā esošo starptautisko lidostu, kas atrodas Liepājā, taču tur par godu šim notikumam nenotiek oficiālas svinības.

Kā ziņots, līdz ar pievienošanos Šengenas līguma telpai robežkontrole uz Latvijas jūras un sauszemes robežām ar Lietuvu un Igauniju tika atcelta jau pērnā gada 21.decembrī.

Personu un transportlīdzekļu robežpārbaudes, pa sauszemi vai ūdeņiem izbraucot no Latvijas uz Lietuvu vai Igauniju, kā arī iebraucot Latvijā no minētajām valstīm, netiek veiktas Jau vairāk nekā trīs mēnešus. Minētās sauszemes un jūras robežas var šķērsot brīvi un bez apstāšanās, līdzīgi kā iebraucot no vienas Latvijas pilsētas citā.

Tāpat uz Latvijas-Igaunijas un Latvijas-Lietuvas robežas personu pārvietošanās pāri "zaļajai" robežai atļauta jebkurā vietā.

Tomēr, jebkādā veidā ceļojot uz jebkuru no Šengenas valstīm, gan šobrīd, gan arī turpmāk līdzi būs jāņem pase.

Kā ziņots, galīgais lēmums par Latvijas un astoņu citu jauno Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pievienošanos Šengenas līguma zonai tika pieņemts ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sanāksmes laikā 2007.gada 6.decembrī Briselē.

Citas ziņas