Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atkritumu apsaimniekotāji atbalstīs talku

Sestdien visā Latvijā notiks Lielā talka. Tās laikā savāktos atkritumus uz poligonu "Daibe" solījies nogādāt SIA "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija".

"Savākto atkritumu transportēšanu organizē un apmaksā attiecīgā pašvaldība, kas ar ZAAO slēdz līgumu par talkas atkritumu tālāku apsaimniekošanu," informē SIA "ZAAO" attīstības daļas vadītājas vietnieks Kaspars Pabērzs.

Šogad Latvijas atkritumu sabiedrības uzņēmumu asociācija, kuras biedrs ir arī ZAAO, vienojušies ar talkas rīkotājiem par īpašiem nosacījumiem talkas atkritumu noglabāšanai poligonos. Šīs vienošanās rezultātā talkā savāktos atkritumus poligons "Daibe" no pašvaldībām pieņems bez maksas, izņemot valsts obligātos nodokļus. Tas nozīmē, ka katrai pašvaldībai no sava budžeta būs jāsedz Dabas resursa nodoklis. Talkā savāktos atkritumus poligonā varēs nogādāt līdz 28. aprīlim (ieskaitot) darba laikā no 8.00 līdz 17.00.

Pavasaris ir arī laiks, kad automašīnām tiek nomainītas riepas, tāpēc aktuāls ir jautājums, kur likt nolietotās autoriepas. ZAAO iesaka tās nogādāt uz EKO laukumiem, kur riepas pieņem bez maksas. Tās iespējams nodot EKO laukumos Valkā, Austras ielā 10, un arī Valmierā, Dzelzceļa ielā 5.

Laukumos pieņem vieglo automašīnu, mikroautobusu un smago automašīnu riepas, bet industriālās, celtniecības un traktortehnikas riepas netiks pieņemtas. Automašīnu riepas pieņem arī no juridiskām personām - autoservisiem, iestādēm un uzņēmumiem.

EKO laukumos ir iespējams bez maksas nodot arī šķirotos atkritumus - papīru, kartonu, polietilēna plēves un PET dzērienu pudeles, logu, burku un pudeļu stiklu, kā arī sadzīves bīstamos atkritumus - akumulatorus, baterijas un dienasgaismas lampas, kā arī nolietotu sadzīves elektrotehniku.

Citas ziņas