Atļauto akcīzes preču daudzumu varēs ievest ne biežāk kā reizi septiņās dienās 13

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) informē, ka 2012.gada 1.janvārī stājas spēkā grozījumi likumā „Par akcīzes nodokli", saskaņā ar kuriem tiek mainīts akcīzes preču pārvietošanas regularitātes kritērijs. Likuma grozījumi nosaka, ka turpmāk akcīzes preču daudzumu, ko savam patēriņam fiziska persona drīkst ievest Latvijā bez muitas maksājumu veikšanas, drīkstēs ievest ne biežāk kā reizi septiņās dienās, nevis reizi dienā kā tas bija līdz šim.

      Saskaņā ar likuma grozījumiem turpmāk, sākot ar 2012.gada 1.janvārī, fiziska persona savam patēriņam Latvijā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, ar atbrīvojumu no muitas maksājumu samaksas reizi septiņās dienās ar jebkāda veida transportlīdzekli, izņemot aviotransportu, drīkstēs ievest 40 cigaretes vai 20 cigarillas, vai 10 cigārus, vai 50 gramus smēķējamās tabakas; vienu litru alkoholisko dzērienu ar spirta saturu virs 22% vai divus litrus alkoholisko dzērienu ar spirta saturu zem 22% un četrus litrus nedzirkstošā vīna, un 16 litrus alus.

 

      Ne biežāk kā vienu reizi septiņās dienās bez muitas maksājumu veikšanas drīkstēs ievest arī degvielu, kas atrodas transportlīdzekļa standarta tvertnē, un 10 litrus pārvietojamā tvertnē. 

 

      Lai septiņu dienu periodā degvielas ievešanai ar atbrīvojumu no muitas maksājumu samaksas netiktu vairakkārt izmantots viens un tas pats transportlīdzeklis, mainoties tikai automašīnas vadītājiem, minētais nosacījums attiecas gan uz konkrētu fizisko personu, gan uz konkrētu sauszemes bezsliežu transportlīdzekli, kas nav komerciāls transportlīdzeklis.

 

      Savukārt ar aviotransportu no trešās valsts personiskajā bagāžā bez muitas maksājumu veikšanas ne biežāk kā vienu reizi septiņās dienās drīkstēs ievest 200 cigaretes vai 100 cigarillas, vai 50 cigārus, vai 250 gramus smēķējamās tabakas; vienu litru alkoholisko dzērienu ar spirta saturu virs 22% vai divus litrus alkoholisko dzērienu ar spirta saturu zem 22% un četrus litrus nedzirkstošā vīna, un 16 litrus alus.

 

      Ievedot Latvijā degvielu, cigaretes vai alkoholu biežāk nekā vienu reizi septiņās dienās vai arī pārsniedzot noteikto daudzumu, preces ir jādeklarē un jāmaksā attiecīgie nodokļi - akcīzes nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis un muitas nodoklis.   

 

      Stingrāki minēto akcīzes preču ievešanas biežuma ierobežojumi noteikti, lai samazinātu galvenokārt no Krievijas un Baltkrievijas bez nodokļu samaksas ievesto akcīzes preču apjomu, tādējādi samazinot nelikumīgas komercdarbības risku.  

 

      Informācija par noteiktajiem preču pārvietošanas ierobežojumiem, kā arī  nodokļu atvieglojumiem, ieceļojot Latvijā no trešajām valstīm, pieejama visos VID muitas kontroles punktos, zvanot uz VID Informatīvo tālruni 1898 un izvēloties sarunas tēmu „Muita", kā arī VID mājaslapā www.vid.gov.lv sadaļā Muita/Ceļotāja bagāža, pasta sūtījumi.  

Komentāri 13

Vipers

Ne biežāk kā vienu reizi septiņās dienās bez muitas maksājumu veikšanas drīkstēs ievest arī degvielu, kas atrodas transportlīdzekļa standarta tvertnē
Tas nozīmē principā reizi 7d tu vari šķērsot robežu,ja gribi biežāk tad auto jāstumj caur robežu ar sausu bāku,vai arī maksā par tiem dažiem litriem kas bākā.vienkārši kaut kas debīls tagad sanāk

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 12:07

Malda

Viper :))) Kas debīls??? Vai tad mūspusē degvielas tankos nav? Ielej cik vajag, ko vajag un brauc uz priekšu, atpakaļ un vēlreiz uz priekšu :) Kaut uz Parīzi....
Man jau apnicis, ka katrā garāžu kooperatīvā ir pa "fleshtank" cik vajag, tik lej.. :)
tIEM, KURIEM ŠKIET, KA MAN SKAUŽ, KA IR CILV(TAS KAĶIS

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 19:17

Malda

Mans mīļais kaķis domu iepauzēja :))
Tiem, kam šķiet, ka man kas skauž ir taisnība! Man skauž... Es arī gribu pelnīt lielu naudu neko nedarot un mūs " TĒVAZEMI" šmaucot.. :)

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 19:19

Girts O.

Maldai !!! Ne jau laime ir nauda . Cilweku garigas wertibas , saticiba , draudziba , milestiba ir augstakas par wisu .Droshi wien lai nebutu jaiet zagt tad cilweki megina salapit sawas gimenes budzetu dazados weidos . Katrs cinas ka mak . Newiens no winiem pie willas Jurmala un mersedesa nau ticis . Dziwo sawa miesta un brauc ar pawecu pasatu .

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 19:28

Urmass

Lielam vairumam LV pierobežas iedzīvotāju tā ir vienīgā iztika ģimenei. izstumsim vēl tos arī svešās zemēs kalpu darbos! Lai dzīvo Maldas un VID!

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 19:43

Braucējs

Reiz biju Rīgā vienā točkā. Tur tirgoja cigaretes blokiem. Diez vai to visu piegādāt varēja tie pierobežas iedzīvotāji.

Papētot kā tas notiek Igaunijā, jāsecina, ka Latvijā dzīvo muļķi. Igauņi ģeniālu ideju realizējuši - gribi braukāt, maksā par robežas šķērsošanu. Paēdis ir gan tas pierobežas nabadziņš un valstij nauda un Igaunija attīstās.

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 20:25

Vipers

Maldinj tu notesi drusku garām!,es nerunāju par tiem kas degvielu vadā no punkta A uz punktu B,es runāju par situāciju kad krievijā ir jānokļūst 2-3x nedēļā,tad ko man darīt?stumt auto un igauņu gvardei teikt :D
Anna mulle andeks ei bendzīn tema tuletorn!un runājot par TĒVAZEMI!-tad domāju la taisni tā TĒVAZEME tevi jau 12 paaudzēs ir apš***si .tā ka Maldiņ-Nemaldies un klausi savu Muri

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 20:45

Malda

Nu ko atkal Malda!?
Kamēr jums kaimiņgarāžā nav ierīkots fleshtanks, kurā dižie vedāji laiku pa laikam neuzrīko dzerstiņu, tikmēr protams ir forši, ka bendzīnu var nopirkt par dažpadsmit latiem, tomēr.. kad vienreiz tā būda ies pa gaisu, tad tik turies... :)
Es principā esmu pret zagšanu! Arī šis rūpals ir zagšana, zagšana no manas pensijas, algas, pabalsta...
Normālai mašīnai bākā iet cik litri? vismaz 40 (un tad tā ir tikai tāda tačka, ne auto) un cik km ar tādu auto var nobraukt? Un cik dziļi krievzemē tad 2-3 reizes nedēļā ir jāiebrauc?
Davai nevajag te mudrīt! vienīgais kas nesanāks, tas ir kaimiņpeksim nevarēsi atvest dziru kumeļam...

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 21:31

Malda

un vēl, ko mūspuses pepši raud.. kurš tad caur viļaku vai terehovu vai grebņevu brauc? Kā drasējāt caur igauņiem tā turpināsiet 5x nedēļā :) ar pilnu bagāžnieku: 40 (;)) cigas, 1 litrs šnaba un līdz lūpai pielieta bāka (plus, lai krupis sirdi nežmiedz vēl 10 l kannīnā ))))

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 21:35

Vipers

Laikam kaimiņ garažai persona no grant,bet žēl ka Rasha asociējas tik ar vodku,degvielu un cīgām,tas ir skats uz dzīvi caur puspievērtu virtuves logu.

pirms 9 gadiem, 2011.12.23 22:38

Kontrabanda

mani tas nekrata,jo braukšu caur Igauniju

pirms 9 gadiem, 2011.12.24 09:52

nost ar pasatistiem

nu tad beidzot, viiem urlatiem skabekli piegriezis.

pirms 9 gadiem, 2011.12.24 14:10

Citas ziņas