Audžuģimenēm būs salidojums

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas rīkotais ikgadējais audžuģimeņu salidojums šogad notiks 29. un 30. jūlijā Ogres rajona Ikšķiles novada Turkalnē atpūtas kompleksā "Turbas".

 

Valkas pilsētā ir viena, bet visā rajonā vēl četras audžuģimenes. Valkas rajona padomes galvenā speciāliste sociālajos jautājumos Mārīte Magone stāsta, ka ik gadu kāda no šīm ģimenēm brauc uz salidojumu un vienmēr tā norise vērtēta atzinīgi.

 

Kā informē Bērnu un ģimenes lietu ministrijas Sabiedrisko attiecību departamenta direktors Taivo Tams, šogad uz salidojumu pieteikušies 446 cilvēki no visiem Latvijas rajoniem.

 

"Salidojuma laikā audžuģimenēm ir iespēja izveidot jaunus kontaktus, kā arī apmainīties bērnu audzināšanas pieredzē. Būs arī tikšanās ar dažādiem speciālistiem, kuri sniegs konsultācijas par savstarpējo attiecību veidošanu ģimenēs," stāsta T. Tams.

 

 

Savukārt bērni savas prasmes varēs pilnveidot radošajās darbnīcās.

 

Interesantas iespējas - līdzdarboties rotaslietu izgatavošanā, strādāt ar ģipsi un darboties saldējumu darbnīcā - piedāvās aģentūra "Echo". Pirmās dienas noslēgumā ar iestudējumu uzstāsies Lielvārdes teātris.

 

Otrajā salidojuma dienā notiks dažādas sporta aktivitātes, kuras organizēs aģentūra "Eži". Ģimenes kopā ar bērniem varēs sacensties sauszemes makšķerēšanā, greizajā futbolā, golfa spēlē un citos sporta veidos.

 

Pēc statistikas, tiesības audzināšanā pieņemt bez vecāku gādības palikušus bērnus Latvijā jau ir saņēmušas 340 ģimenes.

Citas ziņas