Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balso par savu planētu, taupot elektroenerģiju

Pasaules Dabas Fonds rīko akciju "Zemes stunda", kuras laikā katrs ir aicināts uz vienu stundu izslēgt apgaismojumu, lai simboliski pievērstu uzmanību klimata pārmaiņām.

Akcija sāksies 27. martā pulksten 20.30. Šobrīd akcijā dalību ir apstiprinājušas 23 Latvijas pašvaldības, tostarp arī Valkas novads.

Kā "Ziemeļlatviju" informēja novada sabiedrisko attiecību speciāliste Inguna Medne, "Zemes stundas" ietvaros Valkas pilsētā tiks izslēgts ārējais apgaismojums VAS "Latvijas Hipotēku un zemes banka" Smiltenes filiāles Valkas norēķinu grupai, DnB NORD Bankas Valkas klientu apkalpošanas centram, A/S "Latvijas Krājbanka" Valkas klientu apkalpošanas centram, AAS "Balta" Valkas klientu apkalpošanas centram, AAS "Gjensidige Baltic" Valkas filiālei un A/S SEB bankas Smiltenes filiāles klientu apkalpošanas centram Valkā.

SIA "Latio vērtētāji & konsultanti Vidzemē" Valkas nodaļa piedalīsies akcijā, izslēdzot apgaismojumu vides reklāmai. Tāpat apgaismojums tiks izslēgts arī Valkas novada domes ēkām un Pedeles upes dabas takā.

Šajā akcijā ikviens novada iedzīvotājs uz vienu stundu var izslēgt vai samazināt apgaismojumu un izslēgt maznozīmīgās elektroierīces, piemēram, datoru un televizoru, nevārīt ūdeni ar elektriskajām kannām, nelietot veļas mazgājamo un trauku mazgājamo mašīnu.

Simboliskās akcijas mērķis ir paust atbalstu gudras klimata politikas veidošanai un videi draudzīgas enerģijas izmantošanai. Šis projekts rosina arī ikdienā domāt par enerģijas taupīšanu.

Citas ziņas