Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bez maksas var saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti

Vasara daudziem ir piemērotākais laiks, lai dotos ceļojumā ārpus Latvijas robežām. Bet cik daudzi zina, ka veselības norēķinu centros bez maksas ir iespējams saņemt Eiropas veselības apdrošināšanas karti?

"Eiropas veselības apdrošināšanas karte ir dokuments, kas apliecina, ka persona ir Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalsts vai Šveices Konfederācijas iedzīvotājs un savā valstī ir sociāli apdrošināta," skaidro veselības norēķinu centra vecākais speciālists sabiedrisko attiecību jautājumos Toms Noviks.

Uzturoties citā Eiropas valstī, šī karte apliecina tiesības saņemt nepieciešamo un neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kāda tā tiek nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem."Man apdrošināšanas karte ir jau gadu, taču nav nācies to izmantot.

Bet pēc viena gadījuma ar audzēkni, kuram mācību prakses laikā Austrijā pēkšņi pasliktinājās veselība, sapratu, ka šīs kartes ir vērtīgas. Pirmais, ko viņam mediķi ārzemēs prasīja, bija veselības apdrošināšanas karte. Paldies Dievam, ka tā bija, citādi nezinu, kā varētu samaksāt par medicīnisko palīdzību," stāsta Smiltenes tehnikuma mobilitātes projekta vadītāja Inguna Avota.

Bijušā Valkas rajona iedzīvotājiem šīs kartes visērtāk saņemt Veselības norēķinu centra Vidzemes nodaļā Smiltenē, Pils ielā 6. Noskaidrojām, ka šādu iespēju 2010. gadā Smiltenē izmantojuši 1073 cilvēki. "Cilvēku interese par kartēm ir liela. Tas apliecina kartes nozīmīgumu un nepieciešamību," saka Vidzemes nodaļas vadītāja Sigita Alhimoviča.

Lai saņemtu Eiropas veselības apdrošināšanas karti, jāpiesakās mājas lapā www.vnc.gov.lv vai jāvēršas Veselības norēķinu centra Smiltenes nodaļā. Darba laiks: pirmdienās no pulksten 9.30 līdz 18.00, otrdienās, trešdienās, ceturtdienās no pulksten 9.30 līdz 17.15 un piektdienās no 8.30 līdz 16.00.

Citas ziņas