Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biezais sniegs apgrūtina braukšanu un sētnieku darbu

Divas pēdējās darbdienas Latvija atradās puteņa varā. Putenis ar sniegu aizrāva ciet daudzus lielceļus, apgrūtinot braukšanu, bet pievedceļus pie lauku mājām ar grūtībām varēja izbrist vien kājām.

Šoreiz ceļu uzturētāji dabas stihijai bija sagatavojušies. Jau ceturtdien daudzās vietās varēja redzēt sniega tīrāmo tehniku, lielākie ceļi tika tīrīti arī naktī uz piektdienu.

Autobusu maršruti iztīrīti Ceļinieku darbu atzinīgi vērtē VTU "Valmiera" Pasažieru pārvadāšanas daļas vadītājs Ēriks Bujans. "Situācija ir normāla. Tikai ceturtdien Valmieras pusē trijos maršrutos autobusi sniega dēļ neaizbrauca līdz galam, bet bijušā Valkas rajona teritorijā autobusi kursē visos maršrutos un problēmu nav.

Tie lielceļi pagastos, par kuriem brauc satiksmes autobusi, ir iztīrīti. Par to esam pateicīgi ceļu uzturētājiem. Nav arī kavēšanās. Aizvakar vēlāk no reisa atgriezās tikai Rīgas autobuss, jo lēnāk vajadzēja braukt pa galvaspilsētas ielām," stāsta Ē. Bujans.

Grūtāk izbraukt ceļus ir neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, jo viņiem nereti jāaizkļūst līdz lauku viensētām, uz kurām ceļi nav iztīrīti kopš puteņa sākuma. Neatliekamās palīdzības dienesta Vidzemes reģiona centra vadītājs Juris Memļuks atzīst, ka šīs dienas ātrās palīdzības darbiniekiem ir ļoti smagas.

"Kā man teikuši šoferi, dažviet jābrauc kā taustoties, jo biezās sniega kārtas dēļ grūti noteikt, kur beidzas brauktuve un sākas grāvis. Valkas brigādei ir bijušas problēmas nokļūt pie pacientiem Vijciemā. Paldies Dievam, vēl neviena mašīna nav iestigusi. Varbūt tādēļ, ka šur tur mediķi līdz pacienta mājām devušies kājām, atstājot mašīnu pie iebraucamā ceļa.

Vissliktākais tas, ka tikpat kā nekur vairs nevaram ierasties laikus. Slikto braukšanas apstākļu dēļ pastāvīgi iznāk kavēties," apliecina J. Memļuks. Viņš piebilst, ka grūti izbraukt arī pilsētu nomales, jo tajās ielas diezgan bieži nav notīrītas.

Par to redakcijai savu neapmierinātību neslēpj arī valcēniete Vineta Skutāne. "Es dzīvoju tā saucamajā Piparciemā. Mums katru gadu ar cīnīšanos jāpanāk, lai ielas būtu iztīrītas. Arī šajās dienā pa Zemgales un Dārza ielu tikai ar grūtībām iespējams pārvietoties. Domē man atbild, ka vispirms jāiztīra centrs. Tomēr vai nav svarīgāk palīdzēt iedzīvotājiem, nevis vispirms nošķūrēt sniegu no Lugažu laukuma?" saka V. Skutāne.

Autovadītāji brauc piesardzīgiValkas novada domes Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļas vadītāja Inese Vehi skaidro, ka sniegs ir sasnidzis biezā kārtā un visu teritoriju uzreiz notīrīt gluži fiziski nav iespējams. "Ielās sniegu šķūrē visa mūsu rīcībā esošā tehnika, arī daļa sētnieku strādā virsstundas, bet lielā darba apjoma dēļ visu tik un tā nespējam padarīt. Sniega tīrītāji strādā vakarā līdz pulksten 19.00, bet pēc tam naktī izbrauc ielās jau pulksten 3.00. Cīnāmies, cik spējam," nosaka I. Vehi.

Puteņa laikā ceturtdien un piektdien valsts policijas Valkas iecirkņa teritorijā nav reģistrēts neviens satiksmes negadījums. Policijas Vidzemes reģionālās pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma informē, ka visā reģionā sliktu ceļa apstākļu dēļ notikuši seši negadījumi.

"Šī statistika rāda, ka autovadītāji kļuvuši uzmanīgi un brauc ļoti piesardzīgi, apzinoties ātras braukšanas bīstamību," secina D. Jukāma. Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandieris Andris Vējiņš apliecina, ka puteņa dienās neviens autovadītājs nav vērsies pēc palīdzības dienestā.

Nav noliedzams, ka ir grūti cīnīties ar puteni, kas bieži vien ielas no jauna piepūš ar sniegu, tiklīdz tās notīra. Interesantu piedāvājumu izsaka valcēniete Māra Bondare- Petersena. "Es aicinu visus valcēniešus, kuriem ir sniega lāpsta, šodien pulksten 11.00 doties ārā un ap savu māju notīrīt sniegu vismaz dažu kvadrātmetru platībā. Tā kopīgiem spēkiem ātrāk varēsim tikt galā ar sniegu un būsim arī veselīgi izkustējušies," apliecina M. Bondare- Petersena.

Citas ziņas