Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bīstami bez uzraudzības atstāt degošas sveces

Lai Ziemassvētku gaidīšanas laiku neaptumšotu nelaime, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus ievērot piesardzību, dedzinot svecītes adventes vainagā un Ziemassvētku eglītes zaros.

VUGD Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters atgādina, ka ir bīstami bez uzraudzības atstāt degošas sveces, tāpat arī krāsni un citas apkures iekārtas.

No sveces liesmas uzliesmot var arī adventes vainags, izraisot ugunsgrēku. VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš informē, ka katru gadu Vidzemē izceļas ugunsgrēki, sveces liesmai iesprūkot sausā adventes vainagā. Tādi bijuši arī šogad. Cilvēki izsprukuši sveikā vien ar izbīli, bez lieliem materiāliem zaudējumiem un citām smagām sekām. Ugunsdzēsēji pieļauj, ka par mazākiem šādiem gadījumiem cilvēki viņiem pat neziņo.

Balstoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, nākamajā Ziemassvētku nedēļā J. Skrastiņš prognozē ugunsgrēku skaita palielināšanos. "Būs pēdējās darba dienas pirms Ziemassvētku brīvdienām, un sāksies svētku svinēšana, ieskaitot svecīšu dedzināšanu. Taču adventes vainagi ir stāvējuši jau četras nedēļas, būs sausi un izkaltuši," brīdina J. Skrastiņš.

Ugunsdzēsēji arī atgādina, ka nedrīkst smēķēt gultā, lai sevi pasargātu no nelaimes, un novēl jaunajā gadījumā atmest šo kaitīgo ieradumu.

Citas ziņas