Briselē diskutēs par Latvijas mērķiem Eiropā 3

Eiropas Parlamentā, Briselē notiks ekspertu diskusija "Latvija - Eiropas Savienības subjekts. 2030. gads". Diskusijas iniciators ir Eiropas Parlamenta deputāts Aldis Kušķis, kurš Latvijas Republikas neatkarības 90. gadadienas svinību priekšvakarā vēlas pievērst lielāku uzmanību Latvijas nākotnes attīstības perspektīvām Eiropā.

 

"Analizējot valsts pagātni un precīzi apzinoties šodienas situāciju, mūsu uzdevums ir formulēt skaidrus nākotnes mērķus Latvijas nākotnei Eiropā," akcentē A. Kušķis.

 

Savukārt Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas (LIAS) grupas vadītājs asociētais profesors Roberts Ķīlis norāda, ka "Latvija 2030" ir līdz šim pirmais integrētais redzējums par Latvijas ilgtermiņa attīstību Eiropas Savienības (ES) ietvaros un tā veidošana lielā mērā atšķiras no iepriekšējās plānošanas prakses, jo diskusijās par valsts nākotni tika iesaistīti tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju.

 

 

"Piedāvātā stratēģija paredz produktīvu rīcību, atbildot uz virkni globālo izaicinājumu, kas skars arī citas ES valstis. Tādēļ konkrētu risinājumu meklēšanā ir nepieciešams daudz plašāks, salīdzinošs skatījums, iesaistot starptautiskos partnerus," uzskata R. Ķīlis.

 

Uz apaļā galda diskusiju Briselē deputāts A. Kušķis uzaicināja arī "Ziemeļlatviju". Pēc diskusijas Eiropas Parlamentā par ekspertu skatījumu uz valsts nākotni pastāstīsim arī jums, mūsu lasītāji.

Komentāri 3

Tofiks

fufelis tā ES.. Ir lietas svarīgākas un jau šobrīd, kur nu par 30. gadu.

pirms 12 gadiem, 2008.11.09 02:28

XXX

Tagad, ekonomiskās krīzes apstākļos, mūsu atrašanās ES tikai rada papildus grūtības. Lai izķepurotos no ekonomiskā sasaluma punkta, ir būtiski palielināt eksportu un maksimāli daudz patērēt savā valstī saražoto. Bet, diemžēl, lielajā republiku(tfu... valstu :)) ) saimē ievērot šos pamatnoteikumus ir neiespējami. Viennozīmīgi Brisele palīdzīgu roku pirmajām sniegs vecajām dalībvalstīm. Par tām nozarēm , kur valda stingri konkurences noteikumi, nerunāšu, bet subsidētās nozares - piem. lauksaimniecība , ir nopietni apdraudēta. Latvija ar saviem niecīgajiem platību maksājumiem, kas ir niecīgi salīdzinot ar veco dalībvalstu maksājumiem, ir bīstami apdraudēta. Tagad izdzīvos stiprākie, bet mēs nevaram būt stiprākie, ja mūsu zemnieki subsīdijas no ES saņem daudz mazākā apjomā kā citas valstis. Savukārt tehnika, rezerves daļas u.c. pie mums ir dārgāk nopērkamas kā citur ES.

pirms 12 gadiem, 2008.11.09 11:06

YYY

ES ir izdevīga tikai Valkas iedzīvotājiem, lai vieglāk tiktu uz darbu Valgā. ES, piešķirot veco dalībvalstu zemniekiem lielākas subsīdijas un vienlaikus aizliedzot Latvijai atbalstīt vietējos lauksaimniekus sūta visu lauksaimniecību "pa skuju taku" pakaļ likvidētajai cukura nozarei.

pirms 12 gadiem, 2008.11.09 16:54

Citas ziņas