Brīvdienās saglabāsies ziemai atbilstoši laika apstākļi

Brīvdienās un arī gandrīz visu nākamo darba nedēļu Latvijā saglabāsies mainīgi ziemas laika apstākļi, līdz ar to izveidojusies sniega sega varētu noturēties līdz pat nākamās nedēļas beigām, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Ja naktī uz sestdienu vēl daudzviet tika prognozētas spēcīgas vēja brāzmas, sniegs un slapjš sniegs, tad dienas laikā gan vējš, gan nokrišņi pakāpeniski pierims. Gaisa temperatūra dienā būs no plus 2 līdz plus 7 grādiem.Savukārt svētdien nokrišņi gaidāmi vietām, galvenokārt galējos Latvijas austrumos un piekrastes rajonos. Vējš būs lēns, un gaiss nakts laikā atdzisīs līdz mīnus 4, plus 1 grādam, bet dienā temperatūra saglabāsies plus 2, plus 7 grādu robežās.

Naktī uz pirmdienu Latvijas austrumos pastiprināsies augsta spiediena atzars - debesis skaidrosies un saglabāsies lēns vējš, tādēļ mākoņu būs maz, vietām veidosies migla un sarma. Nakts uz pirmdienu būs vēsākā nakts, kad gaisa temperatūra var noslīdēt līdz mīnus 6 grādu atzīmei.

Otrdiena vēl paies bez ievērojamiem nokrišņiem, tomēr no trešdienas vietām gaidāms neliels slapjš sniegs un sniegs. Vējš nedēļas otrajā pusē iegriezīsies no austrumu puses un nedaudz pastiprināsies. Naktīs gaisa temperatūra gaidāma mīnus 3, plus 2 grādu robežās, savukārt dienas laikā plus 2, plus 7 grādi, bet trešdien austrumu rajonos tā nepakāpsies augstāk par 0 grādiem.

Piektdien Latvijas teritorijai no dienvidiem pietuvojas plaša nokrišņu zona, kas visā teritorijā nesīs mērenus nokrišņus - slapju sniegu un lietu. Piekrastes rajonos austrumu puses vējš brāzmās pastiprināsies līdz 15-18 metriem sekundē. Arī diena būs nedaudz vēsāka - mīnus 1, plus 4 grādi, vien Kurzemes piekrastē gaisa temperatūra pakāpsies līdz plus 4, plus 7 grādiem.

Sagaidāms, ka pēc tam Latvijā ienāks siltākas gaisa masas, atkal būs gaidāms lietus, kad arī varētu izkust viss uzsnigušais sniegs.

Citas ziņas