Datorprasmes mācīs mājās 3

Smiltenes un Valkas novadu bibliotēkas joprojām aicina atsaukties cilvēkus, kuri dažādu iemeslu dēļ paši nevar apmeklēt bibliotēku, taču vēlas apgūt datorprasmes.

Bibliotēkām uzņēmums SIA "Lattelecom" uzdāvinājis katrai vienu pilnībā aprīkotu portatīvo datoru ar LMT mobilā interneta pieslēgumu, lai bibliotekāri varētu doties pie cilvēkiem uz mājām un viņus apmācīt datora un interneta lietošanā.

Uzņēmums tādu dāvanu pasniedzis pavisam 28 bibliotēkām Latvijā savā sociālās atbildības projektā "Pieslēdzies, Latvija!", īpašu uzmanību veltot pensionāriem, kuriem ir vislielākā barjera pret mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu.

Smiltenes novada bibliotēka Smiltenē pašlaik apzinājusi septiņus pensionārus un cilvēkus ar īpašām vajadzībām, kurus apmācīt uz mājām dosies bibliotekāres un brīvprātīgie palīgi, stāsta bibliotēkas informācijas speciāliste Vita Rutka.

"Orientējamies uz gados veciem cilvēkiem ar kustību traucējumiem, kuri paši nevar atnākt uz bibliotēku un kuriem mājās ir dators, vai ir izredzes, ka datoru uzdāvinās tuvinieki. Mācīsim viņus, kā lietot datoru un internetu, kā sazināties ar bērniem un mazbērniem skaipā vai e-pastā, ja tuvinieki dzīvo citur, piemēram, ārzemēs, kā uzrakstīt un nosūtīt e-pastu, kā nomaksāt rēķinus internetā," piemērus uzskaita V. Rutka.

Pirmajās nedēļās pēc "Lattelecom" dāvanas saņemšanas atsaucība nav liela. Valkas un Smiltenes novadu bibliotēkas joprojām gaida pieteikumus no cilvēkiem, kuru sociālās aktivitātes ir ierobežotas un kuri vēlas apgūt datora lietošanas prasmes, viņus pieteikties aicina Valkas novada bibliotēkas direktore Ginta Dubrovska.

Valcēniešiem jāzvana pa tālruni 64723672 vai 64722965; smilteniešiem - pa tālruni 64772334 bibliotēkas darba laikā.

Iedzīvotāju apmācība notiek projektā "Bibliotēka dodas pie lietotāja" sadarbībā ar valsts aģentūru "Kultūras informācijas sistēmas" un "Trešo tēva dēlu", kas ir publisko bibliotēku attīstības projekts. Apmācību programma ir veidota, pamatojoties uz programmu jeb e-kursu cilvēkiem ar ierobežotām sociālās aktivitātes iespējām.

Komentāri 3

Varbūt par ko realistiskāku parunāsim.
Piemēram no kurienes pensionāri to datoru ņems,vai.
Kurš Valkā nu ir kaut cik sakarīgs datormeistars,jo Ikis ir citos medību laukos.

pirms 9 gadiem, 2011.08.27 09:10

qwer

Ja ir problēmas ar datoru, tad var zvanīt 27485526 Valkā

pirms 9 gadiem, 2011.08.28 19:08

juris

Vai tas nozīmē, ka varu doties uz savu pagasta bibliotēku un tur sēž gudrs bibliotekārs, kuram varu jautāt, kā pareizi lietot datoru? Mani māc šaubas.

pirms 9 gadiem, 2011.08.29 10:49

Citas ziņas