Dažviet apkures problēmas risinās tikai vēlā rudenī

Šosestdien Smiltenē uzņēmums SIA "8CBR" atsāks siltā ūdens ražošanu un padevi mājām, ko pārtrauca uz vairākām nedēļām katlumājā notiekošo būvdarbu dēļ.

Akciju sabiedrības "Komforts" strādnieki tur rekonstruē šķeldas padeves iekārtu. Tiklīdz viņi darbu pabeigs, "8CBR" katlumājā iedarbinās šķeldas katlu šobrīd izmantotā malkas apkures katla vietā.

Ar bažām jauno apkures sezonu gaida Smiltenes pagasta Kalnamuižas iedzīvotāji, jo martā saplīsa apkures katls Smiltenes tehnikuma katlumājā, kas ražo siltumu skolai, dienesta viesnīcai, kur dzīvo audzēkņi, citām tehnikuma ēkām un daudzdzīvokļu namiem.

Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis informē, ka risinājums būs, taču jāpaciešas līdz novembrim. Tikai 18. augustā tehnikums saņēma paziņojumu par piešķirto finansējumu (283 tūkstošiem latu) jauna, divreiz jaudīgāka šķeldas apkures katla un saules kolektoru iegādei. Iepirkumā par trīs megavatu apkures katla izgatavošanu un piegādi uzvarēja a/s "Komforts", kas sola katlu izgatavot un piegādāt līdz 1. novembrim.

Jaunajā apkures sezonā ar vēsiem dzīvokļiem ziemas salā atkal var nākties saskarties sedēniešiem. Sedas katlumājā pagaidām darbinās to pašu akmeņogļu katlu, kas tad, ja āra temperatūra ir zemāka par mīnus 20 grādiem, pat, strādājot ar pilnu jaudu, nespēj nodrošināt nepieciešamo siltuma daudzumu.

Strenču novada domes izpilddirektors Aivars Auniņš informē, ka šobrīd pašvaldība kārto dokumentus iepirkumam, lai uzņēmējiem nodotu koncesijā uz 15 gadiem Sedas katlumāju un pielāgotu to kurināšanai ar sīkgabalu kūdru. Process ir ilgstošs, un jaunajā sezonā siltumu no kūdras, visticamāk, vēl neražošot. Drīz būs zināms, kā apkures problēmas risināt Valkā, Lauktehnikas mikrorajonā.

"Ceturtdien saņēmām SIA "Valkas tehnika" iesniegumu. Uzņēmums ir gatavs noslēgt jaunu īstermiņa līgumu ar Valkas novada domi par siltumenerģijas, karstā un aukstā ūdens piegādi pašvaldības dzīvojamām mājām līdz pārdošanas līguma noslēgšanai," informē V. Zariņš.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija" sestdien, 27. augustā.

Citas ziņas