“Delna” aicina vēlētājus neuzķerties uz partiju izmestiem “āķiem” 6

Vēlētāji Latvijā vairāk skatās uz politiķu sejām un uzticas konkrētiem cilvēkiem, bet mazāk paļaujas uz partiju solījumiem un neiedziļinās to politiskajā piedāvājumā, "Ziemeļlatvijai" atzīst sabiedrības par atklātību "Delna" politikas analītiķe Līga Stafecka.

Tam iemesls ir arī fakts, ka partijām savās priekšvēlēšanu programmās patīk izplūst skaistu frāžu pilnos solījumos un pārsvarā nenorādīt ne to, kā un kad solīto īstenos, ne to, kur plānotajiem darbiem ņems naudu.

L. Stafecka tomēr iesaka iedziļināties partiju solījumos, taču piebilst - ir svarīgi, lai partijas norāda reāli izmērāmas lietas, nevis izlīdzas ar pārāk vispārīgiem formulējumiem. Tas arī ļaus vēlētājiem novērtēt partiju priekšvēlēšanu solījumu izpildi, kas pašlaik ir grūti izdarāms.

"Līdz šim mēs partiju programmas esam pētījuši pārāk maz, taču tās ir pamats, ko deputātu kandidāti apņēmušies paveikt," saka "Delnas" politikas analītiķe. "Mums pašiem jāskatās, kādu Latviju gribam redzēt. Mēs nebalsojam par konkrētiem politiķiem, bet par politiku, ko viņi īstenos.

Partijām savās programmās skaidri jādeklarē, kādu tās grib ieviest izglītības, pensiju un pabalstu sistēmu, kādu grib izveidot biznesa vides regulējumu un tamlīdzīgi. Tas, kā viņi to darīs, noteiks mūsu dzīves kvalitāti."

L. Stafecka arī aicina vēlētājus lasīt priekšvēlēšanu programmas kritiski un neuzķerties uz tā, ko viņi vēlas redzēt jau šodien, piemēram, lielas pensijas vai jaunas ražotnes. "Ir jāspēj skatīties plašāk, vai iespējams šos solījumus ieviest dzīvē."

Vērtējot 10. Saeimu, "Delnas" analītiķi secina, ka tās frakcijas aktīvi sākušas darboties pēc Zatlera rīkojuma nr. 2 par ierosinājumu šo Saeimu atlaist.

Lai informētu vēlētājus, cik aktīvi bijuši 10. Saeimas deputāti, "Delnas" projektu vadītājas asistente Arita Vīksna sagatavojusi pētījumu par Saeimas frakciju iesniegtajiem likumprojektiem ( visu tekstu var izlasīt interneta portālāwww.kandidatiuzdelnas.lv)

Portāls aplūko, cik un kādus grozījumus ierosinājuši 10. Saeimas deputāti.Plašāku materiālu meklējiet laikraksta "Ziemeļlatvija" sestdienas (3. septembra) numurā.

Komentāri 6

vai

Nu ko dod tās partiju programmas? Fantāzijas jau viņiem netrūkst. Tagad katrai partijai vajadzēja paņemt savu iepriekšējo programmu un atskaitīties,kas izdarīts un kāpēc nav izdarīts tas ,kas solīts.

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 09:29

NEIET VISPāR UN IGNORēT,JO VISAS POLITISKāS REKLāMAS-meli,meli,.......

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 11:41

vidis

Gudra gan tā Līga Stafecka neliekas, paskatieties, ko viņa atzīstas:
Līdz šim mēs partiju programmas esam pētījuši pārāk maz, taču tās ir pamats, ko deputātu kandidāti apņēmušies paveikt," saka "Delnas" politikas analītiķe.
Ja jau neesat pētījusi, ko tad varat ieteikt!?

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 13:42

...

Neiet velet ir vel launak neka par neistajiem nobalsot!

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 14:12

skepse

Galvenais-neuzķerties uz sorosiskās Delnas izmestā āķa! Delna uzurpē tiesības izlemt,kas Latvijā labs,kas slikts, bet nevēlas paskatīties uz sevi no malas. Delnā vienmēr darbojušies tādi līdējtipa blēdīši, atcerēsimies vien spekulanti,tagad deputāti Čigāni, dīvainīti Putni, kas pateicoties sorostētiņam pēc Delnas nolaišanas uz grunti,dabūja labu robu ārzemēs, tagadējā arī uzticību neraisa...Ja Delna kaut ko iesaka, es labāk rīkojos pretēji un tad vairāk cerību, ka būs pareizi, jo neatbalstu multikulturālismu,neatbalstu homoseksuālu attiecību legalizēšanu un citas,Delnai tīkamas lietas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.05 21:08

nazis

Es var būt atbalstu gan multikulturālismu, gan homoseksuālu attiecību legalizēšanu, bet par Delnas darbību pilnībā piekrītu 'skepse'.
Delna pastāvīgi maina vērtēšanas kritērijus, atbilstoši viņu favorītu interesēm. Sorosam ir ļoti, ļoti, ļoti milzīga vēlēšanās Ventspils naftas krānu grozīt pēc viņa patikas un vajadzībām, tikai tas draņķis Lembergs to neļauj.

pirms 9 gadiem, 2011.09.06 10:07

Citas ziņas