Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzīvnieku SOS -Diāna Elekse: “Visdziļākā pateicība jūsu novadu cilvēkiem”

Tagad Rokijs guļ gultā kā karalis. Ēdienreizēs saimnieki viņu cienā arī ar suņa mīļāko ēdienu - pankūkām. Pateicoties līdzjūtīgiem cilvēkiem un "Ziemeļlatvijā" publicētajam rakstam, daudz pārcietušais rotveilera jauktenis jaunas mājas ieguvis Bilskas pagastā.

Aptuveni astoņus gadus veco suni janvāra sākumā atrada Rīgā kādas privātmājas šķūnītī polietilēna plēvju kaudzē - pārsalušu un novārgušu līdz galējai robežai. Par viņu patversmē Līčos iežēlojās rīdziniece Diāna Elekse. Sieviete sāka sunim meklēt jaunus saimniekus ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību. Tagad Rokijs dzīvo Bilskas pagasta "Liepiņās". Tur par viņu rūpējas jauna ģimene Līga Mieze un Artūrs Fridrihsons.

Visdziļākā cieņa un pateicība"Bildē avīzē suns izskatījās tik mīlīgs," atceras L. Mieze. Jaunajās mājās Rokijs labi sadzīvo gan ar saimnieku mazajiem bērniem, gan citiem lauku viensētas iemītniekiem - kaķi un vēl vienu suni. Saimniece priecājas, ka Rokijs jau ir atkopies tīrs un spīdīgs, kaut gan dzīvniekam vēl jādod zāles, lai viņš pēc pārciestajām grūtībām izveseļotos.

"Tādus cilvēkus, kā Rokija bijušo saimnieku vajadzētu sodīt. Nav tiesību izmest uz ielas dzīvnieku. Sliktākajā gadījumā vajag kaut anonīmi pazvanīt uz patversmi," spriež L. Mieze.

D. Elekse pēc raksta "Ziemeļlatvijā" saņēmusi vairākus tālruņa zvanus no Smiltenes un Valkas puses iedzīvotājiem, kuri vēlējās paņemt Rokiju. Jau agrāk Smiltenē mājas atraduši citi Rīgas pusē pamesti suņi.

"Jūsu novados patiešām dzīvo jauki cilvēki. Viņi dod ticību un cerību, ka šajā sadzīviski un emocionāli smagajā laikā daudziem ir atvērtas sirdis, lai uzņemtu un sasildītu atstumtos, pamestos un nodotos mazos brāļus. Visdziļākā cieņa un pateicība viņiem," pateicas D. Elekse.

Steidzīgi meklē jaunas mājasD. Elekse aicina dot patvērumu vēl diviem nelaimīgiem suņiem, kuriem steidzīgi tiek meklēts jauns saimnieks.

Pelēko vācu aitu suņa jaukteni īpašnieks aizvedis tālāk no mājām un pametis. Suns atrada ceļu mājup, taču saimnieks pa privātmājas vārtiņiem viņu vairs neielaida. Nelīdzējusi ne kaimiņu kaunināšana, ne policijas sastādītais administratīvo pārkāpumu protokols par cietsirdīgu izturēšanos pret mājdzīvnieku.

"Tas ir liela auguma, draudzīgs, mīlīgs, aktīvs suns - "lāga puisis", kurš savus cilvēkus un viņu īpašumu krietni sargās. Atliek cerēt, ka viņa vecums ap pusmūžu nebūs šķērslis iepazīt mīlēta suņa dzīvi," teic D. Elekse. Dzīvniekam atvēlētais uzturēšanās laiks patversmē Līčos tuvojas beigām, un vēl viņu var glābt līdzcietīgu cilvēku palīdzība.

Otru suni - boksera un vācu aitu suņa jaukteni - uz ielas Rīgā atrada Arta Kazaka. Izģindušo suni sieviete ieraudzīja rakājamies pa miskastes maisiem un aizveda uz klīniku. "Sunītei bija liels, nejauks audzējs. Labi cilvēki sameta naudiņu, un labdabīgais audzējs ir izoperēts. Sunenīte sekmīgi atveseļojas, ir vesela, draudzīga, mīļa, skumst klīnikas stacionārā un tik tiešām ir pelnījusi ātri nonākt pie cilvēkiem, kas par viņu rūpēsies," saka A. Kazaka.

Ja kāds grib dot mājas šiem suņiem, viņiem jāzvana Diānai Eleksei pa tālruni 29406260. Iespējams arī sarunāt transportu.

Citas ziņas