Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzivnieku SOS: Ievietoti Valkas dzīvnieku patversmē! 30

19.aprīlī Valkas novada domes dzīvnieku patversmē „Nagliņas" ievietoti divi suņi.

Viens no tiem: apmēram 3 - 4 gadus vecs, vilku sugas suņu puika, kas pieklīdis Valkas pagasta „Amiņu" autobusa pieturas tuvumā esošajās mājās

 

Savukārt otrs dzīvnieks: apmēram 6 - 9 gadus vecā, gaišas krāsas jauktene, pieklīdusi Valkā, Blaumaņa ielā 2 . Vēl patversmē ievietoti arī 3 bezsaimnieka, abu dzimumu, kaķi.

 

Savukārt 24.aprīlī, pēc nedēļu ilgas klaiņošanas pa Vijciema pagastu, patversmē ievietots vēl viens suņu puika, jauktenis, apmēram 7 - 8 gadus vecs. Iespējams, ka suns ir norāvies, jo pie kakla siksnas bija ķēde .

 

No 3.aprīļa vēl joprojām patversmē dzīvo un saimniekus gaida apmēram 6 - 9 gadu vecs, labsirdīgs, vilka un kaukāziešu aitu suņa krustojuma suņu puika. Suns 3.aprīlī visu dienu bija klaiņojis Valkā, tirgus laukumā .

 

Diemžēl 11.martā Kārķu pagasta „Smilgās" pieklīdusī, mazā auguma, aptuveni 5 gadus vecā, brūnā suņu meitene tika iemidzināta, jo pa visu šo laiku nav atradušies dzīvnieciņa iepriekšējie saimnieki, un arī jaunus saimniekus nav paveicies atrast.

Komentāri 30

Kāpēc?

Kāpēc???
Kāpēc iemidzināta? Slinkums pabarot? Naudas pietrūka? Vai atkal sākas vecie niķi?
Inga,kas notiek?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 08:52

kurmītis

Nez kāpēc " kāpēcītis " tagad pamodās , kad sunīti iemidzināja - varēji taču paņemt pie sevis, iedot naudiņu sunīša tālākai uzturēšanai. Visi gudri , kad kādam citam var uzgrūst atbildību . Tagad vari rīkoties , lai nākošie patversmē ievietotie dzīvnieki netiktu iemidzināti.
Ir arī jāsaprot , ja jau pameta un mēnesi neviens neinteresējas , tad diemžēl šis dzīvnieks nevienam nav vajadzīgs.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 09:06

kāpēc?

Kurmi, nenovērs uzmanību!
Vēlreiz jautājums- kāpēc un kurš iemidzināja? Vai citu variantu nebija? Un kas notiks ar tiem,kas tur vēl ir? Atkal krematorija?
Par naudiņu- iedotu, ja zinātu,ka pateicoties tam, suņi dzīvos. Bet pārliecības nav...

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 09:23

sunumilis

Kartejais Valkas murgs,tapat ka ar kakiem kas tapat vien nomirst.Vai tiesam anestezijas potes ir tik viegli pieejamas,kas nepatik vai nav pa pratam ta pote nost.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 10:39

no cita novada

Kas jums tur Valkā, nenormālie strādā? Tikai nedaudz pāri mēnesim pagājis un suni špricē nost!!! Tagad taču visi pie mazākajām problēmām ar uzturēšanu kaut draugos palīgā saucienus liek, nepaslinko, un reklamē, ka dzīvnieks meklē saimniekus arī ārpus vietējā loka...

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 10:54

murgs

Tā notiek tikai Valkā! Kāpēc Valkā tā nīst nelaimīgos dzīvniekus?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 11:23

poga

Skat. augstāk:
Vēl patversmē ievietoti arī 3 bezsaimnieka, abu dzimumu, kaķi.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 12:13

vajag gan

Arī kaķu foto vajag ievietot portālā.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 12:52

to kaķēnu!

pie mums Lauktehnikā dzīvo nevienam nepiederošs apmēram gadu vecs kaķu meitēns.Ļoti ,ļoti glītiņš-trīskrāsains.Nav mežonīgs.Pati labprāt viņu privatizētu,taču nav pārliecības,ka nodzīvošu vēl vienu kaķa mūžu,tāpēc negribu ,ka viņam vajadzētu pēc tam palikt par "bomzīti".Gribētos ,lai tādam smukulītim gadītos pašam savs labs saimnieks.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 16:52

kas notiek

Kas notiek? Kāpēc un kurš tieši atkal galina dzīvniekus,solija tak to nedarīt? Tad arī bildēs redzamos nogalinās? Kāpēc neuztur un nebaro,kāpēc tāda steiga?Ja nav naudas,kāpēc nelūdz ziedot? Kas īsti notiek šajā nežēlīgajā pilsētā?

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 19:27

I.Vilne

Grūti saprast,kāpēc suni iemidzināja. Ar patversmes vadītāju bija mutiska vienošanās,ka dzīvnieku SOS palīdzēs kaut vai ar pārtiku un saimnieka meklēšanu patversmes dzīivniekiem,ja patversmē strādājošie paši netiks galā. Un pats galvenais-vienošanās bija par to,ka SOSu informēs,ja kādu taisīsies sūtīt uz citiem medību laukiem. Bet diemžēl fakti jāuzzin ar portāla starpniecību...pirms tam neviena vārda. Kauns,ka Valkas patversmes vārds ATKAL izskan kā kaut kas slikts,un diemžēl pa visu Vidzemi.
Mazliet paskaidrojoša rakstura informācija-Valkā ir pilsētas kūrēta dzīvnieku patversme un dzīvnieku palīdzības biedrība "Sāra"-tā ir brīvprātīga organizācija.
Manuprāt būtu tikai loģiski,ja abas šīs iestādes darbotos dzīvnieku labā un rastu kopīgu valodu lai sastrādātos.Pēdējais fakts liecina,ka valodu grūti atrast un patversmē darbus dara stingri pēc instrukcijas,bet ne pēc cilvēcības principa.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 19:32

to kaķēnu

Varam piedāvāt 2 mēn.vecu kaķēnu, ļoto mīlīgu.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 22:11

G

Laikam jau gan vienīgais risinājums ir aizvest pārtiku šiem dzīvniekim un sabiedrībai iesaistīties palīgā jaunu māju meklējumos.Ne visiem ir pieejams internets un gadās arī, ka saimnieks nemaz nezina, ka dzīvnieks ir nokļuvis patversmē, bet domā, ka aizgājis bojā.Paldies Ziemeļlatvijai, ka informējat par šiem pamestajiem dzīvniekiem.

pirms 8 gadiem, 2012.04.25 23:05

informāciju!

Izskatās,ka patversmei nav vajadzīga publicitāte un nav vajadzīga arī palīdzība. Kā ar Līgatnes lāci-nav dzīvnieka,nav problēmu! Un pāri visam-nevēlēšanās kopīgi ar sabiedrību risināt dzīvnieka problēmas.
Ir vajadzība precīza informācija,kā tieši norit darbs ar pamestajiem dzīvniekiem. Kas ko dara un kas par ko atbild! Tagad izskatās,ka neviens tā pa īstam neatbild,viss ir formāli,tā starp citu.

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 08:15

kāpēc?

Vilnes kundzei beidzot pašai vajadzētu saprast ,ka patversmē ir jāstrādā pēc instrukcijas, citādi viņa pati vai kāds no sāristiem atkal uzsūtīs pārbaudes. Vai tad pati nesaprot,ka nemitīgi jaucoties citu darbā, nemitīgi kladzinot, cik citi necilvēcīgi, nemitīgi atgādinot ka ar sāristiem neviens nespēj sadarboties, ir novedusi pie tā ,ka Valka izskatās pēc pamesto kaķu un suņu špricētāju galvaspilsētu. Vilnes kundze, ķerieties pie sava darba ,cik tad var ar avīzes sāristes palīdzību izcelt savas organizācijas diženumu un cilvēcīgumu, žēl ka šis cilvēcīgums nedarbojās situācijās kad runa ir par cilvēkiem, tad nenozīmīgas situācijas tiek paliktas zem mikroskopa un kāda cilvēka ilgu gadu darbs tiek norakts vienā dienā.

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 08:43

;(

Tātad tiem, kam šis viss (i tkā nelietīgā nošpricēšana) ir jaunums... lūdzu raksts:
http://www.ziemellatvija.lv/news/article.html?xml_id=26165
Rakstā skaidri meinēts, kas notiek ar dzīvniekiem, kam nepiesakās saimnieki.

Es ieteiktu sekojošu darbības plānu: ja parādās raksts par dzīvnieku patversmē (šeit vai Valkas mājas lapā), ka kāds noklīdis sunītis, kaķītis meklē mājas, tad cien. Vilne (un visi pārējie kas pārdzīvo par pamestuu dzīvnieku glābšanu) uzreiz sev kalendārā atzīmē 13. dienu, kad jāzvana uz pašvaldības patversmi, lai uzzinātu- vai dzīvniekam atradies saimnieks. Ja tā nav, tad 14. dienā lai Sāra vai kāda cita biedrība ņem šos dzīvnieciņus pie sevis un turpina par tiem rūpēties (šeit arī mēs redzētu darbus, nevis tikai citu darbu kritizēšanu)!! Lai tad arī biedrības lūdz ziedojumus.. Ja būtu šāda sistēma, tad neviens netiktu nošpricēts, bet no ielām pazustu visi klaiņojošie dzīvnieki!!

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 09:41

dusma

Es saprotu dzīvnieku nedraugu satraukumu par to, ka presē parādīsies informācija par šo gadījumu. Es saprotu,ka raksta personas,kam no tā jābaidās. Es saprotu motīvus,kāpēc jāuzbrūk Vilnei, lai attaisnotu savas šāsdienas vai tālaika ( par kuru jums negribas runāt) neizdarības. Bet karojot ar cilvēkiem,neaizmirsīsim par ko ir runa- PAR NELAIMĪGIEM DZĪVNIEKIEM, kurus ar vieglu roku un bez piepūles nogalina. Un Vilne jau tieši runā par to, ka nenotiek sadarbība ar patversmes darbiniekiem, sadarbības piedāvājums tiek ignorēts! Nu mācieties taču lasīt galu galā, nevis minūtes laikā uzcept pāris dusmu izvirdumus,ka atkal esiet traucēti!

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 10:52

kāpēc?dusmai

Cik saprotu šeit katrs drīkst izteikt savu viedokli, un nav nekādas vajadzības citiem ierādīt kā lasīt rakstus, mīlēt dzīvniekus. Ir milzīga atšķirība starp darīšanu un mūžīgo runāšanu, kritīzēšanu, vaimanāšanu par to kāpēc kāds nesadarbojās ar kādu. Ja pie vetārsta durvīm jau no rīta gaida mazie pacienti , ja telefons zvana visu dienu, ja vetārstam katru dienu jābrauc vizītēs pie pacientiem, viņam maz atliek laika citu kritizēšani un vaimanāšani. Ja ir milzīga vilkme strādāt patversmē ,viņš strādā. Ja kāda patversme neapmierina, izveido savējo, vishumānāko, pareizāko. Ja ar kādu neproti un nespēj sadarboties, meklē vainu sevī. Runa taču par nelaimīgiem dzīvniekiem, bet varbūt tomēr nē?!

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 11:38

vēlreiz

Nu nevajag tūlīt Vijai aizstāvības runu teikt. Ir tiesības uz viedokli arī tev,kaut arī esi ieinteresētā puse, bet vēlreiz atgādinu-šīs kasīšanās dēļ cieš dzīvnieki! Un sabiedriskām organizācijām nav uzdevums veikt pašvaldības pienākumus. Piemēram,visiem zināmā Sabiedrība par atklātību Delna arī citu vietā neko nedarīs,tikai norādīs uz trūkumiem.Tāda ir sabiedrisko organizāciju pamatbūtība,protams,ja iespējams,arī savu roku pieliekot.

pirms 8 gadiem, 2012.04.26 12:26

Citas ziņas