Fiziskām personām aizliegts ievest Latvijā 6

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) atgādina, ka fiziskām personām ir aizliegts ievest Latvijā operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītas vai pielāgotas iekārtas un ierīces1, tajā skaitā ierīces slēptai videonovērošanai vai video dokumentēšanai, piemēram, rokaspulksteņus vai pildspalvas ar iebūvētu videokameru.

Par šādu pārkāpumu fiziskām personām var uzlikt naudas sodu no 50 līdz 400 latiem, kā arī konfiscēt preces2. Tādēļ VID aicina personas pirms preču iegādes pārliecināties, ka uz konkrēto preci neattiecas kādi ierobežojumi vai aizliegumi.  

      Sevišķā  veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītas vai pielāgotas iekārtas, ierīces vai instrumenti un to komponentes ir3:

        • iekārtas un ierīces audioinformācijas ieguvei slēptā veidā;
  • iekārtas un ierīces slēptai videonovērošanai vai video dokumentēšanai;
  • iekārtas un ierīces analogo, ciparu vai mobilo telekomunikāciju sarunu vai citas informācijas pārtveršanai no tehniskajiem līdzekļiem vai sakaru kanāliem slēptā veidā;
  • iekārtas un ierīces "slēptai iekļūšanai" telpās, transportlīdzekļos vai citos objektos;
  • iekārtas un ierīces operatīvās darbības pasākumu traucēšanai.

       Jāņem vērā, ka citu veidu stratēģiskas nozīmes preču katram eksporta, importa vai tranzīta sūtījumam ir nepieciešama Stratēģiskas nozīmes preču kontroles komitejas izsniegta stratēģiskas nozīmes preču licence.

 

Stratēģiskas nozīmes preces ir sistēmas, iekārtas, to sastāvdaļas, materiāli, ķīmiskās vielas, priekšmeti, programmatūras, tehnoloģijas un pakalpojumi, kas ietverti Padomes 2009.gada 5.maija Regulas (EK) Nr.428/2009, ar ko izveido Kopienas režīmu divējāda lietojuma preču eksporta, pārvadājumu, starpniecības un tranzīta kontrolei, 1.pielikumā, Eiropas Savienības Kopējā militāro preču sarakstā un Latvijas Republikas Nacionālajā stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstā.  

 

    Šāda licence pirms preču pārvietošanas pāri muitas robežai ir jāsaņem gan juridiskai personai, gan fiziskai personai. Stratēģiskas nozīmes preču licences tiek izsniegtas Ārlietu ministrijā. Plašāka informācija par licenču saņemšanu pieejama Ārlietu ministrijas mājaslapā: http://www.am.gov.lv/lv/dp/DrosibasPolitikasVirzieni/EksportaKontrole/ 

 

    Par stratēģiskas nozīmes preču importa, eksporta, pārvietošanas un tranzīta noteikumu pārkāpšanu šī gada 11 mēnešos pieņemti lēmumi deviņās administratīvo pārkāpumu lietās, kopumā uzliekot naudas sodus 2950 latu apmērā un konfiscējot arī tādas preces kā, piemēram, mobilā telefona signāla bloķētāju, pildspalvu ar kameru un citas. 

Komentāri 6

21 gadsimts

atkal kautkada slima suna murgi, kads kavejas pirms kara laikmeta. tagad katra talruni tada kamera ka dala fotoaparatu metama gravi.

nerunajot par to ka ja parbuvet telefonu tad var vispar iegut ierici kas lidzinasies spogulkamerai.

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 13:38

Braucējs

Kurš teica, ka Krievijā ir savādāk? :D

pirms 9 gadiem, 2011.12.09 18:46

Poga

-- Braucējs

VEF taču kādreiz Minoxu ražoja.. :))
Bija viena no tā laika top spiegu fotoaparātiem pasaules mērogā.

pirms 9 gadiem, 2011.12.10 10:44

Tā gan!

Ar to, ko tiešām vajadzētu aizliegt ievest VID nenodarbojas, bet ar "muļķībām", ar tām gan.1 Taisni kā bērni!
Kad sāks beidzot nopietni strādāt, nevis - aizliegt, - atņemt utt.?

pirms 9 gadiem, 2011.12.10 11:25

Citas ziņas