Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Glābēji gatavojas zemūdens meklēšanas darbiem (papildināts ar pēdējām 3 rindkopām) 41

Šobrīd Sedas purvā glābšanas un meklēšanas darbi pārtraukti. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta sniegtā informācija portālam ziemellatvija.lv liecina, ka jau rīt meklēšanas darbi atsāksies.

„Ņemot vērā šodien ūdenstilpnē atrastos priekšmetus, esam pieņēmuši lēmumu, ka rītdien jākoncentrējas uz zemūdens darbiem," portālam atklāj VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš.

Savukārt aģentūra LETA, atsaucoties uz Valsts policijas pārstāvi Ievu Rekšņu ziņo, ka uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma XIII nodaļas - noziedzīgi nodarījumi pret personas dzīvību vai veselību. Tas ierosināts, lai vieglāk būtu veikt dažādas procesuālās darbības - atrasto mantu noformēšanu, liecību vākšanu.

Rekšņa arī informējusi , ka ar magnētiskā eholota palīdzību ir izdevies atrast vairākas, iespējams, pazudušo makšķernieku lietas - divus spiningus, kasti ar makšķerēšanas piederumiem, laivas motoru.Skrastiņš ziemellatvija.lv pastāstīja, ka rītdien uz Sedas purvu dosies ūdenslīdēji no Valmieras, Alūksnes, Madonas, Balviem un Rīgas. Tikko uzzinājām, ka kolēģiem pievienosies arī smiltenieši.

Jau ap pulksten 9.00 , tiklīdz sagaidīs rīdziniekus, uz Sedu izbrauks Valmieras VUGD darbinieki. Vienlaikus ar viņiem darbības vietā vajadzētu ierasties alūksniešiem. Jau vēlāk ap 10.00 gaidāmi madonieši un balvēnieši. Viņiem jāveic tālāks ceļš, kā arī jārēķinās, ka glābēji līdzi vedīs laivas, tāpēc ceļā paies ilgāks laiks.

Jau informējām, ka pazudušo radinieki bija sazinājušies ar deltaplāna īpašnieku, kurš šodien ieradās tīrelī un pacēlās gaisā, lai no putna lidojuma pārlūkotu ūdens platības cerībā ieraudzīt pazudušo laivu, kas joprojām nav atrasta. Diemžēl lidojums pozitīvu rezultātu nedeva, un pilots nedevās mājupceļā uz Rīgu, bet palika nakšņot tuvējā viesu mājā, lai rītdien turpinātu darbu. Pār purvu lidojumu veica arī privātās lidmašīnas īpašnieks. Arī viņam neizdevās neko ievērot.

Jau rakstījām, ka 17. novembrī 1965., 1969. un 1972.gadā dzimuši vīrieši ar laivu devās makšķerēt Sedas purva dīķos un līdz pulksten 20.00 neatgriezās. Visi pazudušie ir valcēnieši, - Vladislavs Pormeisters, Bruno Kazaks un Agris Meļķis.

Viņu meklēšanā līdz ar policiju, VUGD iesaistījās daudzi brīvprātīgie, tai skaita arī zemessargi, kā arī pazudušo radinieki un draugi. Meklēšanas darbus koordinēja Vladislava brālis Mārtiņš Pormeisters. Ņemot vērā, ka bija jāpārmeklē ļoti plaša teritorija, tā tika sadalīta nosacītos sektoros (skat. pievienoto karti). Jau iepriekš sektorā nr. 7 tika atrasti airi, arī viena pazudušā cimds. Vēlāk tur pat ūdenslīdēji atrada laivas motoru, makšķernieka kasti, spiningus un uzķeramo tīkliņu. Kā jau teicām - laivas joprojām nav.

 Tikko (pulksten 22.00) sazinājāmies ar Mārtiņu Pormeisteru, lai uzzinātu šās dienas rezumējumu un rītdien paveikt plānoto. Tātad arī rītdien līdztekus policijas un glābšanas dienestu darbinieku aktivitātēm notiks meklēšanas darbi, kuros tiks iesaistīti zemessardzes spēki, kā arī citi brīvprātīgie palīgi.

„Ir apzināts liels skaits cilvēku - zemessargi, kā arī mednieki, kuri ļoti labi pārzina šo apvidu. Nopietna meklēšana turpināsies arī pa sauszemi," stāsta Mārtiņš.

Viņš paskaidro, ka uz rītdienas meklēšanas darbiem viņš liek vislielākās cerības, jo jāņem vērā, ka šī būs pēdējā brīvdiena. Pirmdien vairums no palīgiem vairs nevarēs ierasties, jo sāksies darba nedēļa. Cilvēki dosies purvā arī ar „bānīti" pa sliežu ceļu. Viņiem tiks iedotas laivas un virves, lai nepieciešamības gadījumā varētu pārvarēt ūdens šķēršļus. Ja atļaus laika apstākļi virs purva pacelsies deltaplāns, jo, kā jau teicām, pilots ir palicis šeit, lai rītdien palīdzētu meklēšanas darbos.

Palīgi ar Mārtiņu tiksies Jaunjērcēnos jau pulksten 8.00. Ja kāds vēlas doties palīgā, tad vispirms jāpazinās savi spēki, kā arī jābūt attiecīgam apģērbam, apaviem un vēlams - laivai. Turpmāko informāciju gaidiet rītdien no rīta.

Komentāri 41

viesis

lielu dusu un sašutumu izraisa fakts ko stāstīja pa radio ka valsts esot noorganizējis meklēšanas darbus no gaisa, bet patiesība ir pa visam citādāka. palīdzību no gaisa meklēja Eva un to arī noorganizēja... tāpēc nepataisīsim sevi pa varoņiem(valsts) tur kur neesam pat roku pielikuši .... turies Eva mēs ar tevi!!!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 20:23

OzolaS

Tikko uzzinājām, ka palīgā dosies arī ūdenslīdēji no Cēsīm.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 20:27

...

NU ta tas viss arii beigsies, ka visu bus darijusi pareizi un glabsanas policijas dienesti, bet tuvinieki tik maisijusies pa kajam. tad jus redzesiet, ja pasi nesasparosities un neteiksiet, ka tas ir tuvinieku nopelns, lvisi domas, kada izdariba no dienestu puses! Nekluse!!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 21:04

...

NU ta tas viss arii beigsies, ka visu bus darijusi pareizi un glabsanas policijas dienesti, bet tuvinieki tik maisijusies pa kajam. tad jus redzesiet, ja pasi nesasparosities un neteiksiet, ka tas ir tuvinieku nopelns, lvisi domas, kada izdariba no dienestu puses! Nekluse!!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 21:05

....

Gribas cerēt, ka viss labi beigsies. Bet gribas cerēt arī, ka kāds cits apdomāsies pēc šī gadījuma, vai līst purvā miglas laikā zivis ķert vai labāk pavadīt brīvdienas kopā ar ģimenēm. Varbūt ārzemēs glābšanas dienesti ir labāki, bet viņiem diez vai kādreiz nāksies ziemā meklēt purvā makšķerniekus. Cilvēki jau arī tur prātīgāki. Pie tāda avantūrstu skaita kā šeit, Latvijā glābšanas dienestiem būtu jābūt 3reiz labāk ekipētiem kā jebkur Rietumos. Bet būsim tak reālisti.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 21:18

arvils

varbūt atlaižam visu valsts vadību un iepērkam vadības pakalpojumu no citām valstīm, būs lētāk, būs kam prasīt atbildību un beidzot nebūs jāvaino mazo cilvēku neizdarībās. Kamēr būs visi simtie virsvadības līmeņi nekas nekustēs, tik visi imitēs kā strādā: nu ko dod lieljuksi,vents, pabriks u.tt.ne jau viņi meklē............
Spēku visiem Cilvēkiem

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 21:21

sašutis

Rekšņa arī informējusi , ka ar magnētiskā eholota palīdzību ir izdevies atrast vairākas, iespējams, pazudušo makšķernieku lietas - divus spiningus, kasti ar makšķerēšanas piederumiem, laivas motoru.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 21:37

+++viesim

lielu dusu un sašutumu izraisa fakts ko stāstīja pa radio ka valsts esot noorganizējis meklēšanas darbus no gaisa, bet patiesība ir pa visam citādāka. tieši tā .tagad kladzina kad 2 makšķeres un makšķerēšanas piederumu kaste esot atrasta armagnētisko ehalotu :d MUĻĶĪBAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!2 makšķeres un makšķerēšanas piederumu kasti atrada BRĪVPRĀTĪGIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!valsts tēlo varoņus

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 21:46

...

tev galīgi nav taisnība par ārzemju glābšanas dienestiem. piemēram Lielbritānijā regulāri glābj gan klintīs kāpējus, gan cilvēkus ar privātām laivām jūrā aizpūstus gan miglas dēl uz kalna Velsā vai Skotijā palikušos. Latvijas glābšanas dienestu vispirms vajadzētu izveidot, piešķirt modernu aprīkojumu lukturīšu vietā un tad oficiālajām amatpersonām pamācīties no ārzemju kolēģiem kā operatīvi pieņēmt lēmumus ārkārtas situācijās

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:21

...

Rīt Sedas purvā glābēji saradīsies no pus Latvijas un no Rīgas, kauna lieta, tiem visiem klāt bija jābūt jau 18. novembrī!!! Šito čammāšanos mūsu valstī, tāpēc tādā dūksnājā Valsts ir. Cerot uz pozitīvu iznākumu rīt!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:21

......

Vai valstij par nodokļu maksātāju naudiņu ir jānes atbildība par triju pieaugušu vīriešu neatdekvārām izdarībām.
Cik alhokola bija izlietots,vai tas kādam ir ienācis prātā?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:37

livonija7

valsts ir atbildīga par KATRU tās pilsoni un otrādi

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:42

Erna P.

Par iespēju sameklēt vietējo ļoteniieteica Vents.Tad ari ar Sandras Pilskalnes palīdzību sameklēj''am Ojāru Kārķos, pie kā Sandra aizbrauca un sarunāja, ka šodien viņš ir gatavs teritoriju paŗlidot, pafotografēt.Tā arī tika izdarīts.EVA VISU SAKOORDINĒJA, AUN NOORGANIZĒJA, ARĪ PAR DEPTOPLĀNU- VISS TIKAI MŪSU ĢIEMNES UN DRAUGU INOICIATĪVA, NE VALSTS INSTITŪCIJU iniciatīva, kuri tagad ar pilnām mutēm visos mēdijos mūsu paveikto un noorganizēto kladzina kā savu paveikto.Sap tas, kapar to, ka stāstām JUms, ko un kā darām, jūtam vēl pārmetumus, ka esam neprofesionāļi un neko nesaprotma.Bet Mārtiņš ir diplom''ets robežsargs un viņams jau tomāer kaut ko skolā mācīja un viņš ir spējīgs stratēģiski organizēt akcijas, bet lelajiem zēniem jau tas nepatīk- iniciatīv ajānoslāpē:)

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:45

Erna P.

Atvainojiet, tekstā pareizrakstības kļūdas, bet man sadakerēja ar daudzām zālēm, jo citādi nervi un redze krēzi.Piedodiet, cerams sapratāt domu.
Ceram, ticam, lūdzam Dieviņu par mūsu mīļajiem:))

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:50

Ernai!

Liels paldies, ka Jums atliek šajā grūtajā un šausminošajā brīdī laiks mūs informēt. ja ne savādāk, tad vismaz Dievu lūdzot esmu kopā ar Jums.
Ļoti ceru, ka Ikis un pārējie atradīsies dzīvi.
Šausmas ir jau ceturtā nakts. Nevaru iemigt, jo prāts nemierīgs. Jums visu trīs vīriešu radiem -izturību.
Vēl veiksmi rītdienas meklēšanas darbos.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:51

Erna P.

Par iespēju sameklēt vietējo ļoteniieteica Vents.Tad ari ar Sandras Pilskalnes palīdzību sameklēj''am Ojāru Kārķos, pie kā Sandra aizbrauca un sarunāja, ka šodien viņš ir gatavs teritoriju paŗlidot, pafotografēt.Tā arī tika izdarīts.EVA VISU SAKOORDINĒJA, AUN NOORGANIZĒJA, ARĪ PAR DEPTOPLĀNU- VISS TIKAI MŪSU ĢIEMNES UN DRAUGU INOICIATĪVA, NE VALSTS INSTITŪCIJU iniciatīva, kuri tagad ar pilnām mutēm visos mēdijos mūsu paveikto un noorganizēto kladzina kā savu paveikto.Sap tas, kapar to, ka stāstām JUms, ko un kā darām, jūtam vēl pārmetumus, ka esam neprofesionāļi un neko nesaprotma.Bet Mārtiņš ir diplom''ets robežsargs un viņams jau tomāer kaut ko skolā mācīja un viņš ir spējīgs stratēģiski organizēt akcijas, bet lelajiem zēniem jau tas nepatīk- iniciatīv ajānoslāpē:)

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 22:55

rrr

Izturību un cerību Bruņa un pārējo radiniekiem. esmu sirds dziļumos kopā ar jums.

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 23:07

mēs

Lai izturība un cerība! Visa Valka ir ar JUMS!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 23:19

Iveta

sāpīgi... jā, ir sāpīgi neorganizētība no valsts dienestu puses... apsveicama ir tuvinieku, draugu, radu, paziņu, ka arī svešo cilvēku iesaistīšanās pazudušo meklēšanā. taču...
mīļie, vai pazudušajiem tiek labumiņš no plēšanās zem nikiem portālā par to, ko kurš patiesībā ir darījis vai nav darījis? vai tuviniekiem, kurus joprojām māc neziņa par šo triju vīru likteņiem, no tā vieglāk kļūst? nē... nekļūst... tuvinieku miers atgriezīsies tikai tad, kad atradīsies viņu mīļie cilvēki - vienalga dzīvi vai vairs nē, bet atgriezīsies, jo sāpīgākais vienmēr ir neziņa...

šo trīs cilvēku sievām, mātēm, bērniem un citiem tuvajiem - izturību, izturību un vēlreiz izturību.

un vēl - ir komentārs rakstā par krimināllietas uzsākšanu, kas man likās ievērības cienīgs. varbūt ieklausieties tajā un koncentrējiet pūles uz norādīto, neaizmirstot arī par pārējiem pasākumiem, ko esat iecerējuši...

patiesi no sirds - vēlu izturību!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 23:29

Kurzemniece

Mīļie valcēnieši!smagi visiem šajā brīdī --- nelaime, kas jūsu pusē notikusi ---
Personīgi viņus nepazinu, bet viņu drauga ģimene lūdza sniegt palīdzību.Tas ir neliels padoms šajā smagajā brīdī.Varbūt šī ziņa jums ,tautieši, var palīdzēt.
Cik es varu sacīt - ko zinu, jāmeklē ūdenslīdējiem tajā vietā, kur atrasti pēdējie pierādījumi (virsjaka).Jūs noteikti zināt, ka purvs ir nežēlīgs un rauj iekšā, tur ir bijusi nestabila grunts, vajadzētu meklēt zem kūdrainās virskārtas, kreisajā dīķa pusē, malā.
Lai cik man nebūtu smagi rakstīt šos vārdus, es vēlu visiem tuviniekiem draugiem, radiem un citiem iesaistītajiem izturību šajā grūtajā laikā! Ar Dievpalīgu visiem jums, kas gādā par to, lai būtu kaut vai kāds rezultāts.Visiem, kas palīdz šajā nelaimes gadījumā.Varbūt šī ir mūsu tautas vienotības stunda?Mācību stunda?

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 23:33

Citas ziņas