Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Hipotēku banka sāk piešķirt aizdevumus

Maija sākumā lauksaimniecības produkcijas ražotājiem sāka piešķirt aizdevumus apgrozāmo līdzekļu palielināšanai.

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka aizdevumi tiek izsniegti saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par atbalstu lauksaimniekiem produkcijas ražošanai. Zemkopības ministrija gan bija plānojusi zemniekiem kredītu ņemšanai atvēlēt 26 miljonus latu, bet starptautiskie aizdevēji piekrita piešķirt tikai 10 miljonus.

Pirmo aizdevumu Bauskas pusē ir saņēmusi lauksaimniecības firma "Ceraukste Agro". No bijušās Valkas rajona teritorijas vēl neviens lauksaimnieks kredītu nav ņēmis. Vidzemes lauku attīstības biroja lauku attīstības speciāliste Valda Empele informē, ka viens ražotājs var pretendēt uz summu no pieciem līdz 700 tūkstošiem latu.

"Domāju, ka būsdiezgan maz zemnieku, kuri varēs aizdevumu saņemt, jo tik lielu summu nelielas saimniecības nespēs ne apgūt, ne atdot. Lai saņemtu mazāko piedāvāto kredītu, saimniecībai jābūt vismaz 100 hektāru lielai. Tikai tādā gadījumā tas būtu izdevīgi. Turklāt jāatceras, ka aizdevums jāatdod gada laikā un, lai to saņemtu, nedrīkst būt parādi. Tādi nosacījumi vēl vairāk sašaurina to ražotāju loku, kuri var pretendēt uz aizdevumu," saka V. Empele.

Pašlaik Hipotēku bankā no visas valsts reģistrēts tikai 51 pieteikums uz aizdevumu. Zemkopības ministrija plāno turpināt sarunas ar starptautiskajiem aizdevējiem par aizdevumiem atvēlētās kopējās summas palielināšanu.

Citas ziņas