Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājiem naturalizācijas jautājumi jākārto citā iestādē

Kopš 1. marta valsts līdzekļu ekonomijas nolūkā likvidēta Naturalizācijas pārvalde, bet pats naturalizācijas process netiek apdraudēts - šo pakalpojumu turpmāk nodrošinās Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde .

"Iedzīvotājiem visi ar pilsonības iegūšanu un zaudēšanu saistītie jautājumi būs risināmi mūsu iestādē," informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Valkas nodaļas vadītāja Birute Pelēce.

Būs arī izbraukuma komisijasTurpmāk iedzīvotāji iesniegumus naturalizācijai varēs iesniegt jebkurā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes nodaļā visā Latvijā. Arī pārbaudījumus, tāpat kā līdz šim, varēs kārtot Rīgā, Liepājā un Daugavpilī.

Tāpat saglabāsies līdzšinējā kārtība ar izbraukuma eksaminatoru komisijām, kas reizi mēnesī vai biežāk varēs doties pieņemt eksāmenus uz citām pilsētām, piemēram, Valmieru, Rēzekni vai Jēkabpili, kurās būs izveidojušās pretendentu grupas.

"Gadījumā, ja pilsonības pretendents vēlēsies kārtot eksāmenu citā pilsētā, piemēram, valcēnietis gribēs kārtot eksāmenus Valmierā vai Jēkabpilī, bet gan Rīgā, tad viņa vēlmes ņemsim vērā un izsniegsim norīkojumu eksāmenam galvaspilsētā," skaidro B. Pelēce.

Viņa norāda, ka tiem, kas naturalizācijas procesu uzsākuši pēdējo mēnešu laikā, nav nekur jāvēršas papildus, kā arī no jauna nav jāiesniedz dokumenti, jo pēc Naturalizācijas pārvaldes likvidācijas PMLP pārņēma arī visas uzsāktās personu lietas.

Nedaudz vērīgākiem jābūt tiem pilsonības pretendentiem, kuri iepriekš bija pierakstījušies uz naturalizācijas eksāmenu kārtošanu Naturalizācijas pārvaldē Rīgā, Smilšu ielā, un Daugavpilī, Vienības ielā 18. Pēc pārvaldes likvidēšanas šīs telpas vairs netiek nomātas, tāpēc eksāmeni Rīgā turpmāk notiks PMLP 4. nodaļā Daugavpils ielā 3, bet Daugavpilī - 18. novembra ielā 105. Interesenti vēl detalizētāku informāciju var iegūt, zvanot uz tālruni 64723254.

Jāinformē par savu dzīvesvietuPMLP Valkas nodaļa turpina arī pasu izsniegšanas procesu. Pēc datiem, ik mēnesi pases apmaina ap 400 personu.

Pašlaik valstī pieaug iedzīvotāju aizbraukšana uz ārzemēm, tāpēc personai, kurai ir Latvijas valstiskā piederība un tā uzturas ārpus valsts ilgāk par sešiem mēnešiem, pienākums ir paziņot ar Latvijas konsulārās vai diplomātiskās pārstāvniecības starpniecību savas dzīvesvietas adresi ārvalstīs, kā arī citas izmaiņas par sevi (uzvārda, vārda maiņu, laulības reģistrāciju).

Tas jādara arī par saviem bērniem, kas jaunāki par 18 gadiem. Šādu informāciju Latvijas valstspiederīgie sniedz jau dzīvojot ārzemēs. Taču tiek pieļauts, ka persona, kura izceļo uz ārzemēm un plāno tur palikt ilgāk par likumā noteiktajiem sešiem mēnešiem, ziņas par savu paredzamo dzīvesvietu ārzemēs var sniegt jebkurai PMLP nodaļai Latvijā, piemēram, Valkas teritoriālai nodaļai neilgi pirms izceļošanas. Savukārt, atgriežoties uz dzīvi Latvijā, nevajadzētu vilcināties un pēc iespējas ātrāk nodeklarēt savu dzīvesvietu.

"Līdz ar personas adreses ārvalstīs iekļaušanu Iedzīvotāju reģistrā, viņai zūd daudzas sociālās garantijas," atgādina B. Pelēce.

Citas ziņas