Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir nauda meža atjaunošanai

Mežu īpašniekiem šobrīd ir iespēja pieteikties atbalsta saņemšanai šā gada 8. augusta vētras izpostītā meža atjaunošanai.

Tomēr vismaz pagaidām Valsts meža dienesta Valmieras un Valkas mežniecībā par to nav manāma liela interese.

"Neskatoties uz to, ka augusta vētra nodarīja ievērojamus postījumus Jērcēnu, Trikātas un Plāņu pagasta meža īpašniekiem (izsniegti apliecinājumi koku ciršanai sanitārajā vienlaidus cirtē 93,78 ha platībā), Valmieras mežniecībā saskaņošanai ir iesniegti tikai seši meža apsaimniekošanas plāni," informē Valmieras mežniecības mežziņa vietnieks Jānis Ence.

Viņš atgādina meža īpašniekiem, ka mežs būs jāatjauno un šobrīd ir iespēja pieteikties, lai saņemtu Eiropas Savienības finansējumu. Tas ir atbalsts Lauku attīstības programmā 2007.-2013. gadam pasākumā "Mežsaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana ugunsgrēku un dabas katastrofu postījumu vietās".

Tiem īpašniekiem, kuri mežu grib atjaunot 2011. gada pavasarī, dokumenti Lauku atbalsta dienestā jāiesniedz šoruden.

Atbalsta apmērs mežaudzes ierīkošanai atkarībā no atjaunojamās mežaudzes sastāva ir no 372 līdz 913 latu par hektāru. Mežaudzes kopšanas izmaksu segšanai atbalsta apmērs ir 119 lati par hektāru gadā. Projekta iesniegumu skaits vienam atbalsta pretendentam nav ierobežots.

"Atgādinām, ka Meža apsaimniekošanas plāns mežniecībā jāsaskaņo ne agrāk kā gadu pirms projekta iesnieguma iesniegšanas Lauku atbalsta dienestā, tādēļ tas ir jāizstrādā savlaicīgi. Plānu saskaņošanai Valsts meža dienestā var iesniegt pēc tam, kad ir saņemts apliecinājums koku ciršanai sanitārajā vienlaidus cirtē," piebilst J. Ence.

Smiltenes mežniecības mežzine Daira Antona stāsta, ka mežniecībā par atbalstu vētrā izpostītā meža atjaunošanai interesējas daudzi meža īpašnieki, taču cik no viņiem savus plānus īstenos līdz galam, šobrīd pateikt nevar.

Citas ziņas