Izsludinās 11.Saeimas vēlēšanas 2

Šodien, 26.jūlijā, notiks Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) sēde, kurā tiks apstiprināti 23.jūlija tautas nobalsošanas par 10.Saeimas atlaišanu rezultāti un izsludinātas 11.Saeimas vēlēšanas.

Saskaņā ar Satversmes 48.pantu jaunām Saeimas vēlēšanām šajā gadījumā jānotiek ne vēlāk kā divus mēnešus pēc Saeimas atlaišanas.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars apliecināja, ka CVK sēdē rosinās par 11.Saeimas vēlēšanu dienu noteikt 17.septembri, kas divu mēnešu laika nogrieznī ir pēdējais iespējamais vēlēšanu sarīkošanas datums, kas iekrīt sestdienā.

Ja CVK locekļu vairākums atbalstīs šo priekšlikumu, tad deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana sāksies piektdien, 29.jūlijā, un ilgs līdz 18.augustam.

Atbilstoši CVK apkopotajiem tautas nobalsošanas rezultātiem tautas nobalsošanā par 10.Saeimas atlaišanu ir piedalījušies 689 988 jeb 44,73 procenti vēlētāju. Tautas nobalsošanā tika saņemtas 689 823 derīgas balsošanas zīmes.

Par 10.Saeimas atlaišanu balsoja 650 518 vēlētāji, kas veido 94,3 procentus no derīgo balsošanas zīmju kopskaita. Savukārt pret 10.Saeimas atlaišanu bija 37 829 vēlētāji jeb 5,48 procenti no derīgo zīmju kopskaita. 1476 jeb 0,21 procents vēlēšanu kastēs atrasto balsošanas zīmju bija nederīgas, jo tajās bija atzīmētas vai nu abas atbildes "Par" un "Pret", vai neviena no atbildēm.

Ņemot vērā nepieciešamību pēc iespējas ātrāk apstiprināt galīgos tautas nobalsošanas rezultātus, CVK šajā tautas nobalsošanā pirmo reizi izmantoja īpašu programmatūru, ar kuras palīdzību vēlēšanu iecirkņu balsu skaitīšanas protokoli tika sagatavoti un CVK iesniegti drošā elektroniskā formātā. Tas ir ļāvis samazināt tautas nobalsošanas rezultātu apkopošanai nepieciešamo laiku no pusotras nedēļas līdz pāris dienām.

26.jūlija CVK sēdes sākums pulksten 16.00. Sēde notiks CVK telpās Smilšu ielā 4, Rīgā.

Komentāri 2

Citas ziņas