Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāpievērš pastiprināta uzmanība ugunsdrošībai

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika liecina, ka šogad apkures ierīču neatbilstoša ekspluatācija ir bijusi par iemeslu vairāk nekā simts ugunsgrēkiem.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Smiltenes posteņa glābējiem pēdējā laikā vienīgie izsaukumi ir saistīti ar sodrēju degšanu. "Aukstums ir liels. Sinoptiķi sola, ka arī tuvākajās dienās sals neatkāpsies.

Cilvēki visu laiku kurina krāsnis. Tieši pārkurināta krāsns, bojāta apkures iekārta vai dūmvads var būt ugunsgrēka izcelšanās iemesls. Tāpēc ugunsdrošībai jāpievērš pastiprināta uzmanība. Lai izvairītos no nelaimes un droši mājās varētu uzturēt siltumu, jāatceras, ka regulāri jāpārbauda dūmeņu, dūmvadu un dūmkanālu tehniskais stāvoklis.

Apkures sezonā sodrēji no dūmeņiem būtu jāiztīra vismaz divas reizes. Ja dūmvadi netiek tīrīti un skurstenī deg sodrēji, jāatceras, ka tas ir administratīvais pārkāpums, par ko paredzēts naudas sods," stāsta VUGD Smiltenes posteņa komandieris Jānis Šepters.

Viņš piebilst, ka, par laimi, smagi negadījumi nav bijuši. Katram der pārdomāt, kā pārdzīvot aukstumu un neradīt apdraudējumu sev un citiem, pārslogojot apkures iekārtas.

VUGD aicina cilvēkus neizmantot nepiemērotas ierīces, lai sasildītos (cepeškrāsnis, gāzes plītis). Arī tas var būt par iemeslu ugunsgrēkam. Bet, izmantojot elektriskos sildītājus, jāpievērš uzmanība tā lietošanas instrukcijai.

Citas ziņas