Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāsāk tīrīt ēku jumti

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina māju apsaimniekotājus laikus sākt tīrīt sniega klātos ēku jumtus. Tas ir aktuāli arī visā bijušā Valkas rajona teritorijā.

Gandrīz ik dienu snieg un gaisa temperatūra ir mainīga, tāpēc pastāv draudi, ka atsevišķu ēku jumti var neizturēt sniega smagumu un iebrukt, brīdina Inga Vetere, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece.

"Pie jumtiem arī veidojas lāstekas, kas var apdraudēt mājas iedzīvotāju un garāmgājēju dzīvību un veselību. Tāpēc VUGD aicina māju īpašniekus un apsaimniekotājus savlaicīgi notīrīt māju jumtus no sniega segas un lāstekām, lai izvairītos no iespējamas traģēdijas," uzsver I. Vetere.

VUGD atgādina, ka par jumtu tīrīšanu jāparūpējas arī atbildīgajiem par sabiedriskajām ēkām, it īpaši namiem, kuru jumtiem ir lielas platības, bet telpās uzturas daudz cilvēku, piemēram, lielveikalos, sporta hallēs un kultūras namos.

Savukārt pilsētu iedzīvotājus ugunsdzēsēji aicina, pārvietojoties pa ietvēm, paskatīties arī uz augšu, vai pie jumta nav lāstekas. Ja pie kādas mājas ir izstiepta lenta, vai izveidots cita veida nožogojums, pašu drošības dēļ nav nevajag kāpt tam pāri, bet gan apiet apkārt.

VUGD Smiltenes postenī uzzinājām, ka pagaidām nav saņemta informācija par sniega dēļ iebrukušiem jumtiem. Taču "Ziemeļlatvija" novēroja, ka, piemēram, Smiltenes centrā ēku jumtus klāj sniega sega un dažviet arī ir "izaugušas" lāstekas.

Citas ziņas