Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunā gadā meža īpašniekiem jaunas rūpes

Mežu īpašniekiem jāatceras, ka gan par darbībām, kuru veikšanai bija nepieciešams apliecinājums, gan arī par meža atjaunošanu, kopšanu un ieaudzēšanu lauksaimniecības zemēs līdz 1. februārim mežniecībā ir jāiesniedz pārskats.

 

Ziemeļvidzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā meža zemju platība ir 426 tūkstoši hektāru. Šos mežus apsaimnieko 19791 meža īpašnieks.

"Pērn šajā teritorijā izsniegts 9321 ciršanas apliecinājums, attiecīgi 1 miljona 530 tūkstošu kubikmetru koku izciršanai. Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ciršanai izsniegtās koksnes vairums ir pieaudzis par 10 procentiem," informē Ziemeļvidzemes virsmežniecības inženieris Māris Zariņš.

 

Viņš atgādina, ka par meža apsaimniekošanas informācijas nesniegšanu vai nepatiesas informācijas sniegšanu meža īpašnieku sodīs ar naudas sodu līdz 150 latiem. Izcirstais mežs noteiktajā termiņā un kvalitātē būs arī jāatjauno. Pērn ir izmainījušies vairāki normatīvie akti meža apsaimniekošanā. 15. decembrī stājās spēkā jauni "Meža atjaunošanas noteikumi".

 

Gada nogalē izdarīti grozījumi arī "Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumos". Septembrī izmainīti "Noteikumi par koku ciršanu meža zemēs". M. Zariņš iesaka iepazīties ar šiem normatīvajiem aktiem.

Daudzi mežu īpašnieki ir izmantojuši Eiropas Savienības finansiālo atbalstu mežu apsaimniekošanai. Līdz gada beigām mežniecībās meža ieaudzēšanai lauksaimniecībā neizmantojamās zemēs, jaunaudžu kopšanai un meža atjaunošanai pēc ugunsgrēka vai vējgāzes kopumā saskaņošanai bija iesniegti 927 projekti. Līdz 8. februārim turpināsies projektu pieņemšana aktivitātē "Lauksaimniecībā neizmantojamās zemes pirmreizējā apmežošana".

 

Šogad meža īpašnieki atkal var pieteikties aktivitātē "Meža ekonomiskās vērtības uzlabošana", kur var saņemt ES atbalstu jaunaudžu kopšanai, mazvērtīgu mežaudžu nomaiņai un šo darbu veikšanai paredzēto instrumentu iegādei.

Citas ziņas