Jaunas prasības transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektoriem

Pieņemti jauni noteikumi, kas noteiks prasības transportlīdzekļu (izņemot traktortehniku) vadītāju eksaminācijas inspektoriem, kuri VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) veic vadīšanas eksāmenu pieņemšanu.

Lai inspektors pieņemtu eksāmenu, viņam jābūt zināšanām par spēkrata vadīšanu; prasmei pareizi uztvert un kopumā novērtēt pretendenta iemaņas transportlīdzekļa vadīšanā; labas personīgās braukšanas prasmes; zināšanas par transportlīdzekli un ekonomisku un videi draudzīgu braukšanu.

 

Par inspektoru varēs kļūt, ja persona būs sasniegusi 23 gadu vecumu, ieguvusi vismaz profesionālo vidējo izglītību, izies CSDD apmācību un nokārtos teorētisko un praktisko eksāmenu.

 

Tāpat regulāri būs jāiziet periodiskās apmācības un tiks pārbaudīti arī pieņemtie eksāmeni, lai nodrošinātu augstu vadīšanas eksāmena pieņemšanas kvalitāti. Jāpiebilst, ka inspektors nevarēs nodarboties ar transportlīdzekļu vadītāju apmācību.  

 

Šīs prasības iekļautas Ministru kabineta noteikumos „Noteikumi par prasībām transportlīdzekļu (izņemot traktortehniku) vadītāju eksaminācijas inspektoriem", ko otrdien, 26. aprīlī, atbalstīja valdības sēdē.   

 

Ministru kabineta noteikumus bija nepieciešams izstrādāt, jo līdz šim prasības transportlīdzekļu vadītāju eksaminācijas inspektoriem bija noteiktas CSDD iekšējos noteikumos. Taču līdz ar nepieciešamību pārņemt Direktīvu 2006/126/EK par vadītāju apliecībām bija jāizstrādā ārējs normatīvs akts.  

 

Jaunie noteikumi attieksies uz jau esošajiem inspektoriem un uz personām, kas nākotnē  vēlēsies iegūt šādu kvalifikāciju.  

Ar pilnu to tekstu var iepazīties valdības mājaslapā

Citas ziņas