Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunums! EKO soma - ērtākai šķirošanai!

SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) piedāvā jaunu pakalpojumu atkritumu šķirošanā - EKO somu. Tā paredzēta lietošanai galvenokārt privātmājās, lai iedzīvotājiem atkritumu šķirošana būtu ērtāka un pieejamāka. SIA „Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" (ZAAO) piedāvā jaunu pakalpojumu atkritumu šķirošanā - EKO somu. Tā paredzēta lietošanai galvenokārt privātmājās, lai iedzīvotājiem atkritumu šķirošana būtu ērtāka un pieejamāka.

EKO somā var uzkrāt atkritumu šķirošanai paredzētos materiālus - papīru, polietilēna plēvi, PET dzērienu pudeles un metālu. Kad EKO soma piepildīta, to noteiktos datumos jānovieto brīvi pieejamā vietā - pie privātmājas teritorijas sētas, pastkastes, sadzīves atkritumu konteinera vai vārtiņiem. ZAAO to iztukšos bez maksas, un novietos atpakaļ privātmājas teritorijā. Tāpat EKO somu iespējams izmantot, lai sašķirotos atkritumus varētu nogādāt uz tuvāko EKO punktu vai EKO laukumu sev izdevīgā laikā.

„EKO somas izmantošana ļaus ērtāk šķirot atkritumus ikvienam. Pirmkārt, šajā somā iespējams uzkrāt mājsaimniecībā radītos atkritumus, ko iespējams šķirot un nodot otrreizējai pārstrādei, tie ir avīzes, žurnāli, grāmatas, kartons, PET dzērienu pudeles, izskalotas sulu un piena pakas, polietilēna plēve un sadzīves metāla priekšmeti. EKO somā nedrīkst likt stikla burkas un pudeles.

Otrkārt, piepildītu EKO somu ZAAO iztukšos, līdzīgi kā tas tiek darīts ar sadzīves atkritumu konteineriem - katrā pilsētā esam noteikuši konkrētu dienu mēnesī, kurā ZAAO transports veiks EKO somu tukšošanu," par EKO somu stāsta Ginta Gailuma, ZAAO šķirotu atkritumu savākšanas daļas vadītāja.

EKO somas šobrīd ZAAO piedāvā izmantot 4 pilsētās - Valmierā, Cēsīs, Limbažos un Valkā. Katrā pilsētā ir noteikta sava EKO somu tukšošanas diena - Valmierā to veiks katra mēneša pirmajā trešdienā (piemēram, 7.jūlijā, 4.augustā utt.), Cēsīs - katra mēneša otrajā trešdienā, Valkā - katra mēneša ceturtajā ceturtdienā un Limbažos - katra mēneša pirmajā pirmdienā.

EKO somu var iegādāties ZAAO birojos Valmierā, Cēsīs un Limbažos, kā arī EKO laukumos Valmierā, Dzelzceļa ielā 5 un Beātes ielā 47, Cēsīs, Lapsu ielā 19 un Valkā, Austras ielā 10, un tā maksā Ls 2,30.

No EKO somām savāktie materiāli tiks nogādāti uz otrreizēji izmantojamo materiālu pāršķirošanas līniju poligonā Daibe, kur ZAAO darbinieki tos pāršķiros un sagatavos atbilstoši pārstrādes uzņēmumu kvalitātes prasībām, lai no sašķirotajiem atkritumiem ražotu jaunas izejvielas un produktus.

Citas ziņas