Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kamēr pazudušie nav atrasti, ir cerība, ka viņi ir tikai apmaldījušies 7

Laika apstākļi nav sabiedrotie ne pazudušajiem, ne tiem daudzajiem cilvēkiem, kuri devušies viņus meklēt. Par to varēja pārliecināties gan mērojot ceļu līdz purvam un atpakaļ, gan vietā, kur sastapu glābējus.

Vietās, kur ceļš ved caur purvainākiem mežu masīviem vai pļavām, to klāj biezi miglas mākoņi. Redzamība šajās vietās ir slikta. Tas lieku reizi apliecina, ka glābējiem purvājā neklājas viegli. Laika apstākļi ir tie, kas liedz pacelties un doties palīgā ar helikopteru.

Braucot uz notikuma vietu, nedaudz samaldāmies, tāpēc piestājam pie gājējiem, kas, stumjot velosipēdu, mēro lauku ceļu, pa kuru tālāk jābrauc līdz purvam. Par šajās dienā notikušo nevaru nedomāt gandrīz ne brīdi, tāpēc ļoti izbrīnīja sastapto jērcēniešu izbrīns - "Kas tad tur purvā ir noticis?". Jā, pa šo ceļu var tik līdz purvam, arī mašīnas šodien tur braukājot daudzas, bet tas, ka jau divas dienas ir pazuduši cilvēki, vietējiem bija jaunums.

Pamatīgi nobraukātais ceļš apstiprina, ka dodamies pareizajā virzienā un drīz jau lauka malā ieraugu policijas Hyundai džipu un zaļu Ņivu, pie kuras vīri, pārliekušies pār karti, apspriežas par notiekošo. Viens no viņiem izrādās Mārtiņš, kurš koordinē sava brāļa Ika, kā arī viņa draugu meklēšanas darbus. Ik pa brīdim iezvanās telefons un meklētāji vienojas par turpmāko rīcību.

Vīri nevēlas, lai viņus fotografē, arī diktafona ieraksts izpaliek, bet Mārtiņš labprāt piekrīt sarunai ar ziemellatviju.lv, lai tās lasītājiem varētu pastāstīt par jau paveikto. Aplūkojam kartē atzīmētos kvadrātus , kurus glābēji jau pārmeklējuši. Paveikts milzīgs darbs. Tikai nosaucot vietas, no kurienes un kādā virzienā meklēts, var apjaust, cik iespaidīga ir teritorija, kas jāpārmeklē.

Šobrīd var teikt, ka atlicis pārmeklēt vietas, kas kartē iezīmējas veidā, kuru nosaukuši divi ekstrasensi. Tām ir nosacīti ūdens lāses forma. Pazudušie dīķos devušies ar stikla šķiedras laivu, kurai nevajadzētu nogrimt. Glābēji ir dīķos atraduši airus, taču jāņem vērā, ka tā bija motorlaiva. Tāpēc var gadīties, ka motors to varētu iegremdēt ūdenī, taču Mārtiņš domā, ka, laivai apgāžoties, to virs ūdens noturēties palīdzētu gaisa telpa.

Viņš sarūgtināts par birokrātiju, kas mūsu zemē jāpārvar, lai cilvēki sagaidītu palīdzību, kas šajā gadījumā būtu visnepieciešamākā - gaisa transports, ar kuru visātrāk varēja pārlūkot plašo purva teritoriju. Pirmais nosacījums bijis, ka jābūt 40 cilvēkiem, kas veic meklēšanas darbus uz zemes. Kad tas izpildīts, trīs dažādu institūciju vadītājiem bija jāsapulcējas un jānolemj, kādu lēmumu pieņemt. Tai pašā laikā igauņi bija ar mieru doties palīgā, atlika tikai ļaut ielidot mūsu gaisa telpā.

Vaicāts, vai meklēšana tiek veikta profesionāli, jo šādu jautājumu bija uzdevis kāds no portāla lietotājiem, Mārtiņš atbild apstiprinoši, jo viņš pats koordinē visus cilvēkus un attiecīgi saņem ziņas par paveikto. Jau rīt 8.00 meklēšanas darbi atsāksies. Tie, kuri vēlas palīdzēt var ar viņu sazināties, bet jārēķinās, ka vislabāk doties palīgā ar motorlaivām, jo ar parastām airu laivām pa meldrainajiem dīķiem pārvietoties ir sarežģīti.

Visbeidzot vēlreiz vēlos uzsvērt arī Mārtiņa pārliecību, ka tikmēr, kamēr pazudušie nav atrasti, ir cerība, ka viņi ir tikai apmaldījušies. Fotopielikumā var aplūkot karti, kurā redzama teritorija, kurā notiek meklēšana.

Tālrunis  Ika brālim Mārtiņam 28352264

Komentāri 7

KRM (Rīga)

Ceru un lūdzos, lai Ikis un viņa draugi atrastos...

pirms 7 gadiem, 2010.11.19 18:56

Līdzjutējs

Kapēc nevar pārlūkot Latvijas Valsts meža kartes kur varētu atrast ekstrasensa norādītos skujkoku mežu.. Un tā karte būtu daudz vērtīgāka par šo. Jūtu jums līdzī. Atriebēj turies!

pirms 7 gadiem, 2010.11.19 19:27

Vot

Ceresim uz to labāko, galu galā pazuduši ir 3 sakarīgi vīri, nevis kautkādas lupatas. Atriebējs malacis, ka uzņemās visa pasākuma koordinēšanu. Lai izdodās vīri...

pirms 7 gadiem, 2010.11.19 21:57

Смотрел карту

Куртку нашли в 7 квадрате, рядом с границей 4 квадрата. Значит выплыть они могли только на эту границу между 7 и 4 квадратом! А выбираться они могли только по границе между квадратами 3 и 4 с одной стороны, и квадратами 10 и 11 с другой! Надо обследовать эти места, а также угол, ограниченный квадратами 1 и 2 с одной стороны и квадратом 11 с другой! По карте видно, что далее, там течёт речушка, а на левом (по течению) её берегу уже находятся более сухие места и далее дороги!
Ребята скорее всего знали эти места и будут стремится выйти туда! Но этот угол сейчас может быть подтоплен и нужны болотные сапоги, чтобы там ходить!

pirms 7 gadiem, 2010.11.20 08:29

kur prāts

Pēc rakstītā iznāk,ka viņi devušies zvejā 20:00 vakarā,tas ir mēmā tumsā,un vēl ar motorlaivu.Bet tas taču nav ezers,bet purvs.Nedomāju,ka viņus atradīs dzīvus.

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 00:01

....

nevis 20.00 vakarā bet no rīta!!! un 20.00 vakarā nav atgriezušies mājās!!!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 09:51

....

un nevis purvs, bet tieši tā - Sedas purva EZERS!

pirms 7 gadiem, 2010.11.21 09:52

Citas ziņas