Kārķēnietis pirmais saņem jaunā parauga pasi 1

Vakar Kārķu pagasta iedzīvotājs Kristaps Šmits pirmais Valkas rajonā saņēma jaunā parauga pasi. To svinīgā gaisotnē jaunietim izsniedza Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Valkas rajona nodaļas vadītāja Birute Pelēce.

"Iepriekšējai pasei beidzās derīguma termiņš, tāpēc dzīve spieda atjaunot dokumentu. Mazliet jau paspēju uzmest acis jaunajai pasei. Būs laba," secina K. Šmits. Viņš atzīst, ka ikdienā nemaz tik bieži viņam pasi nevajagot. Jaunietis dokumentu vēlējās saņemt paātrinātā kārtībā - divu dienu laikā, tāpēc par to viņam bija jāmaksā 35 lati."Galvenā jauno pasu atšķirība no iepriekš izdotajām ir dokumentā iestrādātā mikroshēma. Tā nodrošina, ka pases viltot būs gandrīz neiespējami. Jaunā paraugu pasu turētājiem nākotnē būs atvieglota robežšķērsošana, izmantojot automātiskās dokumentu pārbaudes sistēmas," uzsver B. Pelēce. Iedzīvotājiem pirms pases noformēšanas vairs nebūs jāiet speciāli fotografēties, jo tas tiks izdarīts uz vietas - PMLP nodaļā, veicot paredzēto datu nodošanu. Turpmāk arī sejas plastiskās operācijas veikšana netraucēs identificēt pases turētāju. B. Pelēce atgādina, ka personu rīcībā esošās pases ir lietojamas līdz to derīguma termiņa beigām, tāpēc nav nepieciešams uzreiz mainīt dokumentu.

Komentāri 1

Dina

Es patreiz atrodos arpus Latvijas robezaam.Man pase ir izsniegta 2002g.martaa.Vai tiesaam man taa buutu janomana lidz 2008g julijam???

pirms 13 gadiem, 2007.11.22 19:29

Citas ziņas