Krāšņu pārkurināšana var izraisīt nelaimi

Otrdienas vakarā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas ugunsdzēsēji saņēma izsaukumu uz Ēveles pagastu, kur kādā privātmājā skurstenī bija aizdegušies sodrēji.

Valkas daļas komandieris Andris Vējiņš stāsta, ka uz notikuma vietu devās Strenču posteņa ugunsdzēsēji. "Paldies Dievam, nelaime nenotika, jo uguns tālāk par dūmeni netika. Šogad Valkas daļas ugunsdzēsēji ir saņēmuši jau vairākus izsaukumus uz līdzīgiem gadījumiem," saka A. Vējiņš.

Viņš piebilst, ka, iestājoties aukstam laikam, iedzīvotāji nereti intensīvāk kurina krāsnis, tādēļ pastiprināti jāievēro arī drošības pasākumi. "Pats galvenais - skurstenim jābūt iztīrītam vēl pirms apkures sezonas. Turklāt jāraugās, lai dūmenim starp māju stāviem nebūtu saskarsmes ar koka konstrukcijām," norāda A. Vējiņš.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere informē, ka šogad visā valstī neuzmanīgas rīcības dēļ, apkurinot mājokļus, izcēlušies jau 196 ugunsgrēki. Cēlonis tiem lielākoties bijis krāšņu pārkurināšana, nepiemērota kurināmā lietošana, kā arī nepareiza dūmvadu izbūve un siltumierīču atstāšana bez uzraudzības.

I. Vetere atgādina, ka labāk vairākas reizes dienā iekurināt krāsni, nevis kurināt to līdz pārkaršanai. Nedrīkst žāvēt malku pie krāsns durtiņām, nav ieteicams arī pie krāsns novietot krēslus vai gultu. Bieži ugunsgrēks izceļas, kad iedzīvotāji jau guļ, tādēļ drošāk būtu mājās uzstādīt dūmu detektorus.

Citas ziņas