Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kurināmo plāno ražot vairāk

Uzņēmums SIA "Graanul Invest" Launkalnes pagastā no 1. februāra sāks iepirkt kurināmo koksni. "Vēlamies palielināt ražošanas apjomu vēl atlikušajos ziemas un arī pavasara mēnešos," informē uzņēmuma izpilddirektors Mairis Reiziņš.

 

Rūpnīca iepirks malku, ko izmanto granulu ražošanai un arī lai ražotu siltumu savai žāvētavai.

Igaunijas kompānijai piederošā firma SIA "Graanul Invest" ražo industriālās granulas un gandrīz visu produkciju eksportē uz Eiropu. Tur to patērē lielie siltuma un elektrības ražotāji, galvenokārt termoelektrocentrāles.

 

Pārdod arī vietējā tirgūRūpnīcā granulas ražo no kokapstrādes atlikumiem - zāģskaidām, celulozes šķeldas un no šķeldā pārstrādātas malkas. "Mums ir pat izdevīgāk strādāt ar malku, jo tajā ir mazāk mitruma.

 

Tādā veidā varam palielināt apjomu, nemainot tehnoloģiju," skaidro M. Reiziņš.Launkalnē ražotās granulas var nopirkt arī vietējā tirgū. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, šoziem granulu patēriņš ir palielinājies. Tās pērk arī iedzīvotāji, ja vien mājā ir piemērots apkures katls. Vienīgi jārēķinās, ka "Granul Invest" pārdod nefasētas granulas.

 

Apsilda daudzdzīvokļu mājasLaunkalnes pagastā granulu apkure ir vairākās daudzdzīvokļu mājās Silvā. Mājas Silva 13 pārvaldniece Iveta Spolīte stāsta, ka viņu māja granulas regulāri iepērk no uzņēmuma "Latgranula" Inčukalnā, kas tās pārdod jau sasvērtas un safasētas maisos.

"Vēlētos, lai būtu lētāk, bet ļoti dārgi arī tas nav. Decembrī, kad bija auksts, manā dzīvoklī par kvadrātmetru bija jāmaksā 88 santīmi," granulu apkuri vērtē I. Spolīte.

 

Citas ziņas