Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai braukšana būtu droša 9

Motobraukšanas un riteņbraukšanas sezona rit pilnā sparā. Dažbrīd redzami itin bīstami un pārgalvīgi manevri, ko raisa nevis automašīnas, bet motociklisti. Ne reti noteikumus pārkāpj riteņbraucēji, kuri nespēj pierast, ka arī viņi ir pilntiesīgi satiksmes dalībnieki, kuriem jāievēro visi ceļu satiksmes noteikumi.

Ceļu policijas apkopotā statistika liecina, ka šovasar cilvēki aktīvāk izmanto motociklus un motorollerus, tādēļ ne tikai satiksmes dalībniekiem uz diviem riteņiem, bet arī autovadītājiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem.

Noteikumi visiem vienādiValsts policijas satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Jānis Vehi atzīst, ka Valkā vistipiskākie pārkāpumi šai satiksmes dalībnieku grupai ir braukšana alkohola reibumā un braukšana bez tiesībām, kas lielākoties attiecas uz gados vecākiem cilvēkiem.

Par braukšanu reibumā, atkarībā no promiļu daudzuma, tiek uzlikti naudas sodi. Tiesības šiem cilvēkiem neatņem, taču viņiem ir jāmaksā izdevumi, kas saistīti ar alkohola pārbaudi. "Daudz grēko jaunieši un bērni, kas pilsētā pārvietojas ar BMX velosipēdiem, kuri itin bieži nav aprīkoti ar bremzēm un atstarotājiem. Visiem noteikumi ir vienādi, un tie ir jāievēro. Ja mutisku aizrādījumu ne­ie­vēro, rakstām protokolu," stāsta J. Vehi. Valka ir maza pilsētiņa, tāpēc visi satiksmes dalībnieki labi zināmi.

Visvairāk grēko velosipēdisti"Rakstisks brīdinājums velobraucējiem arī ir sods, un tas tiek reģistrēts datorā. Nākamreiz, ja tiek pārkāpti noteikumi, šo satiksmes dalībnieku sodīs ar naudassodu," skaidro Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā inspektore Dace Jukāma. Viņa ir apkopojusi statistiku par pārkāpumiem Vidzemē Jāņu brīvdienās. Vidzemes reģiona teritorijā reģistrēti 57 gadījumi, kad transporta līdzekļu vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā.

Tikai trīs gadījumos ir grēkojuši autovadītāji, pārējos - velosipēdu vai mopēdu vadītāji. Vecāka gadagājuma cilvēki joprojām nespēj pierast, ka ar velosipēdu nedrīkst braukt dzēris kā kādreiz, kad velosipēdus praktiski nepārbaudīja. Promiļu "rekordu" (3,6) uzstādījis kāds mopēda vadītājs Lizuma pagastā.

Kopumā svētku laikā pārbaudīti vairāki tūkstoši autovadītāju. Valmierā, izbraucot no pasākuma "Līgo Latvija Valmierā" tika pārbaudīti gandrīz visi līgotāji - transportlīdzekļu vadītāji. Netika konstatēts neviens gadījums, kad kāds no autovadītājiem būtu lietojis alkoholu.

Negadījumus saista ar izrādīšanosNe reizi vien "Ziemeļlatvijas" lasītāji ir sūdzējušies par agresīvajiem motobraucējiem Valkas ielās vakara stundās. Saprotami, ka policijai šos agresīvos braucējus nav viegli notvert, taču viņu pašu interesēs ir vismaz ievērot maksimālu drošību.

Drošas braukšanas skolas apmācības direktors Andris Pļavnieks uzsver, ka, braucot ar motociklu vai mopēdu, ļoti nozīmīgs ir motociklista apģērbs, kombinezons vai dalītais apģērbs ar visiem nepieciešamiem aizsargiem, it īpaši aizsargķivere un cimdi, bez kuriem pārvietošanās nav pieļaujama, pretējā gadījumā, pat pie vismazākā kritiena var gūt nopietnus kaitējumus veselībai.

Pareizs braukšanas ātrums - vadot motociklu pilsētā, kā arī ārpus tās, jāizvēlas situācijai un ceļa segumam atbilstošs ātrums. Pilsētā liela uzmanība jāpievērš visām izbrauktuvēm no pagalmiem, degvielas uzpildes stacijām, stāvvietām, jo katra šāda izbrauktuve motociklistam jāuzskata par krustojumu.

Jāatceras, ka autovadītājs nevar motociklistu pamanīt, ja gar ielas malām ir novietotas citas automašīnas, tāpēc ātrumu nepieciešams samazināt laikus. Motociklistam vienmēr jāatceras, ka, strauji palielinot un samazinot ātrumu, jāpārliecinās, vai autovadītājs un citi satiksmes dalībnieki to redz.

Visbiežāk motociklu satiksmes negadījumi notiek pieredzes trūkuma dēļ - pārāk liels ātrums, nepareiza situācijas novērtēšana. Motociklu nepamana vai nepaspēj pamanīt. Ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīts motocikls, bieži saistīti ar izrādīšanos.

Policija atgādina, ka izmaiņas administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas stājās spēkā 23. jūnijā, paredz bargākus sodus par visa veida transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. ◆

Komentāri 9

Nu neba jau policijai tik vāji iet,ka jau riteņbraucējus aptur.
Visā pasaulē riteņbraucēji jūtas kā cilvēki,bet te?

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 16:02

???

piekrītu, ka arī riteņbraucēji šad tad ir jāpārbauda, jo daudz ko var sastrādāt riteņbraucējs alkohola reibumā...
bet par Valkas autobraucējiem un policiju - es sen neesmu policiju redzējusi dežūrējot uz Varoņu ielas. bieži vien pēcpusdienās un vakaros šeit ir vērojama liela tendence neivērot ātruma ierobežojumus...

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 16:42

Aizliegt

velobraucejus ka sugu, nevar sagrabinat auto, staiga kajam.
joslu aiznem, pa ietvem brauka. viens vienigais posts no viniem.

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 18:04

XXX

Velosipēdists ir tāds pats satiksmes dalībnieks kā auto vadītājs un būtu loģiski, ka pret viņiem būtu tādas pašas prasības kā pret šoferiem. Ja lietainos rudens vakaros nākas braukt garāku ceļa gabalu, tad tāda braukšana sāk atgādināt murgu - nekad nezini, kur atkal tumsā parādīsies kāds piedzēries vellopēdists.

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 18:17

Aizliegt

tapec ari vajag aizliegt, ekologija, ar kuru aizbildinas sie individi, var ari pagaidit, kamer normaliem cilvekiem sie aktivisti tikai trauce dzivot, gan autobraucejiem, gan gajejiem.

Kapec kadai mazai grupinai javeido privilegijas? Nav jau Eiropa, kur tadu ubagu, dabas draugu, esot daudz.
Min savus 20 km/st, kamer rinda auto spiesta gaidit.

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 18:21

EU

Normālās valstīt ir riteņu celiņi un citur,kur ielas daudz šaurākas arī brauc riteņi,bet te ceļi plati un vēl traucē.Tak mainiet savu domāšanu!

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 21:23

Roliks

Vai man tikai liekas....un var but vel kads ir pamanijis,ka ""Smiltnes policijai"" loti patik ""vajat"" ritenbraucejus?????

pirms 8 gadiem, 2010.07.02 23:06

o

Aizliegt 02.07.2010. 18:21:28
Benzīns galvā sakāpis? Kāds tad, pēc tavām domām, ir kritērijs, lai būtu normāls cilvēks, kā tu raksti? Ja sēžamvieta nav iegrimusi auto sēdeklī, tad diagnoze uz mūžu - nenormāls ubags? Ne reizi Valkā un tās apkārtnē nav redzēti ārprātīgi sastrēgumi riteņbraucēju dēļ, mazpilsētā jau nu gan ir nevietā vaimanāt.

pirms 8 gadiem, 2010.07.03 00:32

Aizliegt

Gribi teikt ar riteniem tauta parvietojas turiguma del?
Apnikat lobet ubagus un vinu intereses!

Eiropa jau sapuva del taam.

pirms 8 gadiem, 2010.07.03 11:40

Citas ziņas