Laikraksts: Lielveikalā Smiltenē vairākiem pircējiem maksa par pirkumiem iekasēta dubultā 2

Vairākiem lielveikala "top!" Smiltenē klientiem maksa par pirkumiem iekasēta dubultā, raksta "Latvijas Avīze".

Veikalā kasiere vairākiem pircējiem maksājumu karti novilkusi caur speciālo nodalījumu un paziņojusi, ka sistēma to nepieņem. Tad pircēji ņēmuši no maka skaidru naudu, samaksājuši, bet vēlāk atklājuši, ka no bankas konta arī pazudusi tieši tāda pati summa, tātad karte tomēr ir darbojusies, situāciju raksturo laikraksts. SIA "Firma Madara 89" mazumtirdzniecības direktors Sandis Muižarājs atzinis, ka vidēji no 40 000 darījumu, kas veikti konkrētajā "top!" veikalā, dubultrēķins gadās reizes trīs. Tādēļ viņš kā galveno uzsver paša pircēja kontroli un modrību par savu finanšu situāciju: "Nekādas papildu darbības kasē netiek veiktas. Ja karte ir novilkta, bet čeks nav izsniegts un kasiere, redzot datora ekrānā kartes atteikumu, samaksu par pirkumu pieņēmusi skaidrā naudā, klientam vajadzētu nekavējoties pārbaudīt kontu un naudas summas pazušanas gadījumā attiecīgi rīkoties. Tas ir, doties uz savu banku, rakstīt iesniegumu un šo dubultā iekasēto naudu atgūt. Process ir garš un, protams, klientam rada neērtības, taču tā ir vienīgā izeja. Diemžēl sarežģīti ir tad, ja par pazudušo summu cilvēks attopas pēc ilgāka laika un piedevām nav saglabājis pirkuma čekus. Tādēļ es iesaku izdotos čekus paņemt, nevis atstāt kasē. Tad mēneša beigās tos var salīdzināt ar bankas konta izdruku un, ja kaut kas nesaskan, attiecīgi pierādīt zaudējumu."

Ja par dubultrēķinu konta īpašnieks nav attapies vispār, šī it kā liekā nauda nonākot attiecīga tirdzniecības uzņēmuma bilancē. Muižarājs apgalvojis, ka tās nav lielas summas - parasti lats vai divi. Kasierei piesavināties ar karti nenotikušā darījuma naudu neesot iespējams.

Maksājumu karšu darījumu apstrādes uzņēmuma "First Data Latvia" izpilddirektore Zanda Brīvule-Jansone skaidrojusi, ka kļūdas rodas aptuveni 0,5% gadījumu no kopējo darījumu skaita. Tomēr viņa atzinusi, ka, lai gan tas nav daudz, zaudējot naudu, ir cietis konkrēts cilvēks. "Lai summu atgūtu, nekavējoties jāsazinās ar savu banku, jāraksta iesniegums, un nav vēl bijis gadījuma, kad naudu klientam neatdotu."

 

Komentāri 2

lasitaja

lielako ties tam galigi nepiekritu bet tadi gadijumi ir bet tad sada situacija vajaga griesties atiecigaja banka un 2-5 dienu laika naudu banka atgriez atpakal un pardevejas ar nevar ielis pirceju nontos ja aparats nenem preti jusu kartes ta ka nevajaga vienmer vainoy pardevejas

pirms 12 gadiem, 2009.03.13 17:58

kristine

kasiere nevar novilkt no kartes ja vinai parada ka nav novilkta naudina ka nepietiek nauda cilvekam pazud nauda no konta vaino uzreis kasieri bet nevar

pirms 10 gadiem, 2010.10.02 00:10

Citas ziņas