Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laimē arī 15 mazbērnu un 15 mazmazbērnu omīte 1

Mūsu laikraksta abonente, Smiltenes pagasta pensionāre Elga Lezdiņa no sirds priecājas par piektdien saņemto "Ziemeļlatvijas" naudas balvu - 50 latiem - un atzina, ka pirmo reizi savā garajā mūžā redz tik lielu naudas banknoti.

Jau rakstījām, ka janvārī mūsu laikraksta redakcijā notika izloze. Pavisam 26 "Ziemeļlatvijas" abonenti laimēja naudas balvas, sākot no pieciem līdz 100 latiem.

Mūžs - vienā fermā nostrādātsLielāko laimestu - 100 latus - laimēja smilteniete Brigita Pušpure. Trīs abonentes, viņu vidū arī E. Lezdiņa, ieguva 50 latus katra. Visas aptaujātās naudas balvas saņēmējas atzīst, ka loterijā viņām veicās pirmo reizi. "50 lati ir liela nauda. Vai nu zāles nopirkšu, vai jaunas brilles. Ko citu man 80 gados vairs vajag," spriež E. Lezdiņa.

Viņa vietējo avīzi abonē daudzus gadu desmitus jau kopš tā laika, kad laikraksta nosaukums vēl bija "Darba Karogs", pēc tam - "Mūsu Zeme" un tagad - "Ziemeļlatvija". Visu mūžu mitusi Smiltenes pusē, pensionāre zina daudzus vietējos ļaudis un ar interesi laikrakstā lasa par viņiem un par vietējiem notikumiem.

Tagad E. Lezdiņa dzīvo Smiltenes pagasta Bērzainē, daudzdzīvokļu mājā šosejas Smiltene - Valmiera malā. Dzīve atvedusi atpakaļ uz bijušās skolas ēku, kur viņa savulaik mācījās, būdama maza meitene. Taču mūža lielāko daļu E. Lezdiņa pavadījusi Smiltenes pagasta "Ragaiņos", fermā kopjot kolhoza, bet vēlāk paju sabiedrības jaunlopus. "Man tāds liktenis bijis, - visu mūžu vienā vietā nostrādāt," pasmaida mūsu izlozes veiksminiece.

"Ragaiņi" agrāk bijusi uz Sibīriju izsūtīto latviešu viensēta ar lielu kūti, atceras pensionāre. 1949. gadā, kad cilvēkus spieda iestāties kolhozos, kūtī kā kopīgu mantu sadzina zemnieku teles, un Elga, toreiz jauna meitene, sāka lopus kopt. "Vasarās bija līdz simtam lopu, bet ziemās vairāk nevarēja izmitināt kā 30. Visādi gāja. Nebija telēm, ko dot ēst. Ziemas laikā laidu purvā, kur viņas krimta kūlu no cinatām," atmiņās kavējas E. Lezdiņa.

"Ragaiņos" dzīvojot, viņa apprecējās. Piedzima meitas Ruta un Ināra un dēli Uldis un Imants. Pensionārei ir kupls tuvinieku pulks, - arī 15 mazbērni un 15 mazmazbērni. Tagad abonēs visam gadam"Ziemeļlatvijas" rīkotajā izlozē 50 latus laimēja arī ērģemiete, Valkas pamatskolas skolotāja Vineta Barviķe. Viņai tas bija liels pārsteigums, jo agrāk loterijās neveicās.

Patīkams pārsteigums ziņa par laimestu bija arī pensionārei B. Pušpurei, bijušajai ilggadējai Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas operāciju māsai. "Agrāk ar patiku lasīju "Ziemeļlatvijā", kā citi laimē, bet domāju, ka uz mani gan tas neattiecas, jo man loterijās neveicas," tagad pasmaida B. Pušpure. Uzzinot par omītes veiksmi, astoņus gadus vecais mazdēls viņai prasījis, - kā var būt, ka vienkārši tā iedod 100 latus?

B. Pušpure jau zina, ko darīs ar daļu no laimētajiem latiem. "Beidzot varēšu visam gadam abonēt "Ziemeļlatviju"," priecājas veiksminiece.

Komentāri 1

JUPIS

Nu Dainis jau gan pa vecu priekš mazdēla , bet kas zin ....

pirms 8 gadiem, 2012.02.07 13:55

Citas ziņas