Latvenergo aicina iedzīvotājus ievērot drošību vētras laikā

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajām ziņām, 27.novembrī un īpaši naktī uz 28.novembri ir gaidāma stipra, iespējams, pat ļoti stipra vētra, vēja ātrumam sasniedzot 25-30 m/s. AS „Latvenergo" brīdina iedzīvotājus, ka vēja ietekmē var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību.

Atbilstoši Latvijas sinoptiķu sniegtajām ziņām, svētdien un naktī uz pirmdienu ir gaidāma vētra. Visnopietnākā vēja pastiprināšanās notiks naktī uz pirmdienu, kad vējš teritorijas lielākajā daļā brāzmās sasniegs 18-23 m/s, bet Kurzemē, jo sevišķi jūras piekrastē, gaidāma pat ļoti stipra vētra ar vēja brāzmām 25-30 m/s. AS „Latvenergo" brīdina, ka šajās dienās var rasties avārijas situācijas elektrolīnijās, kā arī iespējami elektroapgādes traucējumi.

 

Sākot ar sestdienu, AS "Sadales tīkls" elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un reģionu tehniskā virziena personāls visā Latvijā strādās pastiprinātā režīmā, nodrošinot gatavību novērst iespējamos masveida bojājumus 0,4-20kV gaisvadu elektriskā tīklā.

 

AS „Latvenergo"  aicina Latvijas iedzīvotājus vētras vai stipra vēja laikā  būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību. AS "Latvenergo" brīdina: esiet piesardzīgi un apdomīgi, neriskējot ar savu un citu cilvēku dzīvību! 

 

Konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā - piemēram, ja uz  elektrolīnijas ir nogāzies vēja nolauzts koks, nemēģināt to novērst pašiem, bet ziņot Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404 vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam.  

 

Ja vētras dēļ tiek traucēta elektroapgāde, par atslēgumu un tā novēršanas gaitu klienti tiks informēti ar īsziņas (SMS) palīdzību. Par vispārējiem bojājumiem SMS tiek sūtīti uz datubāzē reģistrēto lietotāju norādīto kontakttālruni. AS „Sadales tīkls" dispečeri monitorē situāciju vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrolīnijās, operatīvi vadot bojājumu novēršanas darbu. Operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri iespējami ātri dodas uz bojājumu vietām. 

 

Lai gūtu vispārīgu informāciju, aicinām sūtīt e-pastu uz adresi [email protected]; savukārt gadījumos, kad tiek konstatēti bojājumi zemsprieguma elektrolīnijā vai bīstamas situācijas, ziņot Klientu servisam pa bezmaksas tālruni 80 200 404.  

Atgādinām: REDZOT ZEMĒ GUĻOŠU LĪNIJAS VADU VAI UZ LĪNIJAS UZKRITUŠU KOKU, NEKĀDĀ GADĪJUMĀ  NETUVOJIETIES TAM UN NEĻAUJIET TO DARĪT ARĪ  CITIEM!   

Citas ziņas