Latvijā vētra un stipra snigšana gaidāma priekšpusdienā 2

Šonakt dziļš un aktīvs ciklons no Ukrainas pārvietojies ziemeļu virzienā, un šobrīd tā centrs atrodas virs Baltkrievijas, līdz ar to dienas laikā tas vēl vairāk padziļināsies un pietuvosies Latvijas teritorijai, tādējādi izraisot daudz stiprāku putināšanu un stipru vēju, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūras Meteoroloģisko prognožu daļā.

 

Šonakt, pietuvojoties ciklonam, sākusies ilgstoša stipra snigšana, Latvijas austrumu rajonos dienas laikā gaidāms pat ļoti stiprs sniegs. Pūšot stipram vējam, arī putinās, tādēļ autovadītājiem jāievēro īpaša piesardzība, jo snigšanas laikā pasliktināsies redzamība, bet uz ceļiem veidosies sniega sanesumi.

 

 

Ciklona ietekmē šodien priekšpusdienā Latvijā gaidāma ziemeļu, ziemeļrietumu vēja pastiprināšanās brāzmās no 20-24 metriem sekundē (m/s), bet pēcpusdienā tas piekrastes rajonos sasniegs ļoti stipras vētras spēku: 27-32 m/s. Stiprs vējš saglabāsies arī vakarā un naktī uz pirmdienu, 24.novembri. Tikai pirmdien, ciklonam pavājinoties, dienas laikā vējš pakāpeniski pierims līdz brāzmām 15-19 m/s.

 

 

Līdz ar brāzmainajiem ziemeļu puses vējiem piekrastē, arī Rīgā, šodien priekšpusdienā gaidāma strauja ūdens līmeņa paaugstināšanās, tādēļ īpaši piesardzīgiem jābūt piekrastē, kā arī pie Daugavas ietekas dzīvojošajiem.

 

 

Tuvākajās dienās Latvijas lielākajā daļā gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā pieturēsies zem 0 atzīmes.

 

 

Jau ziņots, ka Rīgā jau noslēgušies gatavošanās darbi iespējamajiem plūdiem, kas var piemeklēt galvaspilsētu, vējam dzenot lielas ūdens masas no jūras Daugavā.

 

 

Ņemot vērā prognozēto spēcīgo vēju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina iedzīvotājus laikus sagatavoties iespējamiem elektroenerģijas piegādes pārtraukumiem, nestaigāt pa nedrošām vietām, uzmanīties no vējā lidojošiem priekšmetiem, kā arī lūstošiem kokiem parkos un mežos.

 

 

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja VUGD priekšnieka palīdze Inga Vetere, dienests ir gatavs iespējamās vētras seku likvidēšanai, nepieciešamības gadījumā atsaucot darbā brīvās glābēju maiņas un piesaistot papildspēkus.

 

 

VUGD iedzīvotājiem iesaka sagatavot kabatas lukturus, ievietot radiouztvērējos baterijas un uzlādēt mobilos tālruņus. Tāpat tiek aicināts bez īpašas nepieciešamības neiet ārpus telpām un atturēt no pastaigām bērnus, vecus cilvēkus un invalīdus.

 

 

Stiprā vēja laikā nav ieteicams novietot transporta līdzekļus zem kokiem, pie celtniecības sastatnēm, reklāmu stendiem un līdzīgām konstrukcijām. Stipra vēja brāzmu brīžos nedrīkst uzturēties loga tuvumā, brīdina VUGD. Blakus esošo koku zari un citi priekšmeti vētras laikā var izsist logu rūtis un izraisīt traumas.

 

 

Glābēji iesaka aizvērt logus, durvis un bēniņu lūkas. Daudzdzīvokļu mājās jānovāc vai jānostiprina priekšmeti uz balkoniem, bet lauku māju pagalmos jānostiprina saimniecības lietas un nedrīkst vest laukā mājdzīvniekus.

 

 

Konstatējot nogāzušos vai aizlūzušus kokus, kas traucē ceļu satiksmi vai apdraud cilvēku dzīvību, kā arī redzot pārrautus elektrības vadus, jāzvana VUGD pa tālruni 112.

 

 

Vetere atzīst, ka daudzi cilvēki vētras laikā pat speciāli dodas uz jūras krastu, lai apskatītu šo dabas stihiju, nereti ņemot līdz pat mazus bērnus. "Atcerēsimies, ka tas ir bīstami, un izvērtēsim, vai šī ziņkāres apmierināšana ir dzīvības vērta," aicina VUGD.

Komentāri 2

Citas ziņas