Lauksaimnieki saņem sākotnējos lēmumus par dīzeļdegvielas piešķiršanu, kas atbrīvota no akcīzes nodokļa

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka pieņemti lēmumi par 2011./2012. saimnieciskajā gadā saņemtajiem iesniegumiem dīzeļdegvielas piešķiršanai, kam piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu.

Pozitīva lēmuma gadījumā lauksaimniecības produkcijas ražotājiem tiek izsūtīti sākotnējie lēmumi par dīzeļdegvielas piešķiršanu 50 litru apmērā uz vienu atbilstošās platības hektāru.

Par atlikušā dīzeļdegvielas daudzuma piešķiršanu LAD lems līdz 2011.gada 30.oktobrim. Atbalsta pretendenti par to tiks informēti.

Degvielu ar akcīzes nodokļa atbrīvojumu var iegādāties no tirgotājiem, kuri reģistrējušies šādas degvielas tirdzniecībai.

Šobrīd to var iegādāties aptuveni 280 degvielas uzpildes stacijas visā Latvijā. Saraksts regulāri tiek aktualizēts un publicēts LAD mājas lapas www.lad.gov.lv sadaļā „Akcīzes degviela".

Atgādinām, ka 2011.gadā pieteikšanās bezakcīzes dīzeļdegvielai saskaņā ar Ministru kabineta 2011.gada 3.maija noteikumu Nr.344 „Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa atbrīvo dīzeļdegvielu (gāzeļļu), ko izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem" notika līdz 2011.gada 1.jūnijam.

Citas ziņas