Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz ar īstas ziemas iestāšanos, palielinājusies interese par publiskajām slidotavām un hokeja laukumiem 4

Sācies skolēnu brīvlaiks, kad daudzi izrāda interesi par slidošanu. Agrāk Smiltenē iecienīta brīvā laika pavadīšanas vieta bija hokeja laukums pie Tepera ezera, kur notika treniņi un individuālā slidošana, taču šobrīd tas ir slēgts. "Ziemeļlatvija" devās noskaidrot, kāpēc nav iespēja izmantot publisko hokeja laukumu.

Vairāki jaunieši "Ziemeļlatviju" informēja par problēmām, ar kurām saskārušies, kad vēlējušies slidot hokeja laukumā pie Tepera ezera. Viņi stāsta, ka ne vienmēr ir ļauts tajā slidot, kā arī šobrīd tas ir slēgts. Jaunieši ir neizpratnē, vai tā drīkst rīkoties.

Smiltenes novada domes sporta darba vadītājs Guntars Markss pastāstīja, ka hokeja laukums ir novada domes īpašums, kuru daudzus gadus apsaimnieko biedrība hokeja klubs "Smiltenes vanagi". "Līguma nosacījumi paredz, ka laukums ir publiski pieejams visiem, kuri vēlas slidot.

Arī es esmu saņēmis informāciju, ka ne vienmēr cilvēkiem dota iespēja izmantot hokeja laukumu vai arī par tā izmantošanu prasīta samaksa. Biedrība ir tiesīga prasīt samaksu, tomēr tai jābūt samērīgai," saka G. Markss.

Hokeja laukums būs atvērts

Atbildīgais par hokeja laukuma sagatavošanas darbiem un tā uzturēšanu ir hokeja kluba "Smiltenes vanagi" vadītājs un treneris Ilgvars Plētiens.. Viņš skaidro, ka šobrīd laukums ir slēgts tikai uz laiku. "Ņemot vērā mainīgos laika apstākļus, nevaram sagatavot ledu, lai slidot varētu katru dienu.

Otrdienās un ceturtdienās paredzēti "Smiltenes vanagu" treniņi, bet trešdienās laukumā slidot aicināts ikviens interesents. Diemžēl slidotavu nācās slēgt, jo brīvdienās nokrišņi ieviesa korekcijas. Šo iemeslu dēļ atcēlām arī 25. decembrī paredzētās Smiltenes novada sacensības hokejā. Mūsu prioritāte ir kvalitatīvs ledus.

Pagaidām vēl netīrām sniegu nost, lai nesabojātu ledus kvalitāti," saka I. Plētiens.

Viņš noliedz, ka kāds no laukuma būtu dzīts projām. "Ja ir atbilstoši laika apstākļi un hokeja laukums sagatavots slidošanai, nevienam nav atteikts," apgalvo I. Plētiens. Viņš aicina drīzāk iedzīvotājus atbalstīt un palīdzēt laukuma sagatavošanas darbos, jo diemžēl ir cilvēki, kuri to sabojā.

Laukuma apsaimniekotājiem problēmas rada nakts slidotāji. "Tie ir jaunieši, kuri sabojā prieku slidot ne tikai mums, bet arī citiem iedzīvotājiem. No tuvējo māju iedzīvotājiem esmu pat dzirdējis, ka šie slidotāji speciāli jautājot, cikos mēs dosimies projām no laukuma.

Kad visi ir prom un laukumā ledus sagatavots nākamajai dienai, uzrodas slidotāji un visu sabojā," stāsta hokeja laukuma apsaimniekotājs. Viņš apsver iespēju vērsties pašvaldības policijā, lai novērstu ledus bojāšanu.

Uz slidām Vijciemā un Valkā

Jau nedēļu slidot var Vijciema hokeja laukumā. Vijciema sporta dzīves organizators Juris Kalniņš informē, ka iespēju slidot individuāli vai trenēties hokejā bez maksas var jebkurš interesents - pagasta iedzīvotājs vai tā viesis. Interese par slidošanu ir, tāpēc tiem, kuri iecerējuši aizvadīt hokeja treniņu, iepriekš lūgums informēt J. Kalniņu.

Kamēr Vijciemā pilnā sparā rit slidošana, Valkas iedzīvotājiem nedaudz jāpaciešas.

Valkas stadiona vadītājs Ainis Blūms informē, ka slidotavas sagatavošanas darbus aizkavējuši laika apstākļi. "Uz jauno gadu ceram atvērt slidotavu.

Nupat notīrījām 25 centimetru biezu sniega kārtu un turpinām liet ūdens kārtas," saka A. Blūms. Valkā publiskā slidotava būs pieejama katru dienu.

Komentāri 4

vietējā

Agrāk Smiltenes hokeja laukumā varēja slidot brīvdienās!
Tagad vairs nav, kur bērnus aizvest paslidot.
Darbdienu vakari ir aizņemti un td jau viss ir tumšs.

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 10:37

Slidotāja

Šodien noskaidrojām, ka Valkā slidotava stadionā būs gatava gada nogalē, ja viss būs ok, tad 31. decembrī. Bet ar maziem šodien bijām Igaunijā slidotavā. Super!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 14:24

Janko

I.P. nelaiž slidot tos ,kuri ir par vinu ātrāki:)

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 17:39

Citas ziņas