Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz iedzīvotāju ienākuma nodokļu deklarāciju iesniegšanai palikusi viena diena

Līdz ar 1.aprīļa tuvošanos ir aktivizējusies cilvēku interese par iedzīvotāju ienākuma nodokļa gada deklarāciju iesniegšanu. Kā katru gadu, tas radījis papildus iedzīvotāju pieplūdumu Valsts ieņēmumu dienestā, kuri vēlas iesniegt savas gada deklarācijas par attaisnotajiem izdevumiem - medicīnas izdevumi, zobārstniecība, izglītība, iemaksas trešajā pensiju līmenī un citi, tieši tagad pēdējās marta dienās.

Deklarāciju par 2009.gadā saņemtiem pakalpojumiem, kuri ietverami kā attaisnotie izdevumi, var iesniegt visa gada garumā, un ne tikai par 2009.gadu, bet arī par 2007., 2008.gadā saņemtiem pakalpojumiem, iemaksām trešajā pensiju līmenī, ilgtermiņa dzīvības apdrošināšanu un citiem.

Ja iedzīvotājam ir vēl nedeklarēti attaisnotie izdevumi par 2006.gadu, tad gan ir vērts pasteigties, jo par šo gadu, tiešām deklarācija ir jāiesniedz līdz šī gada 1.aprīlim.

Situācijās, kad iedzīvotājiem, nav laika stāvēt garās rindā Valsts ieņēmumu dienestā, lai aizpildītu gada deklarāciju, vai uzdotu sev interesējošu jautājumu, Uzziņu dienests 1188 piedāvā tiešo savienojumu ar Lattelecom grāmatvedības ekspertiem, kuri sniedz konsultācijas par gada deklarācijas sastādīšanu un citiem jautājumiem, vai arī uzticēt tiem deklarāciju aizpildīšanu.

„Pēdējo nedēļu laikā visvairāk informācijas ir jāsniedz tieši par pašu deklarācijas veidlapu un tās aizpildīšanas kārtību. Lattelecom grāmatvedības ekspertu palīdzību, izmanto arī saimnieciskās darbības veicēji un autoratlīdzību saņēmēji, kuriem veidlapas aizpildīšana ir sarežģītāka, jo jāaizpilda papildus pielikums, kurā jārēķina darba algas un citu ieņēmumu, kuriem piemērota 15% likme, proporcija", skaidro Baiba Krūmiņa, Lattelecom BPO privātpersonu pakalpojumu grupas vadītāja.

„Vēlos uzsvērt, ka iedzīvotāji aizpildot deklarāciju nezina, ka ir iespējama deklarācijas aizpildīšana ar atvieglotiem noteikumiem gadījumos, ja ir tikai, piemēram, medicīnas vai izglītības izdevumi, kad ir jāaizpilda tikai deklarācijas D4 veidlapa un atsevišķas D veidlapas rindiņas", turpina B.Krūmiņa.

Lattelecom grupas uzņēmums Lattelecom BPO ir lielākais atbalsta funkciju ārpakalpojumu sniedzējs Latvijā un sniedz grāmatvedības, dokumentu digitalizācijas, debitoru uzraudzības un kontaktu centru pakalpojumus uzņēmumiem un privātpersonām (IIN deklarācijas sagatavošana, pašnodarbināto personu grāmatvedība, nodokļu eksperta konsultācijas).

Citas ziņas